Телекомпалата вимагає пояснень у Нацради щодо нових підходів до обрахунку суми ліцензійного збору

30 Липня 2010
17549
30 Липня 2010
15:21

Телекомпалата вимагає пояснень у Нацради щодо нових підходів до обрахунку суми ліцензійного збору

17549
Телекомпалата вимагає пояснень у Нацради щодо нових підходів до обрахунку суми ліцензійного збору

Телекомунікаційна палата України (ТПУ) вимагає від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення пояснень з приводу «власної суперечливої позиції відносно створення конкурентного середовища на ринку надання послуг платного телебачення». Таку заяву організація розповсюдила 30 липня.

 

Таку реакцію ТПУ викликали рішення Національної ради, якими регламентується визначення кількості провайдерів програмної послуги, які здійснюють діяльність на тій же території, в межах адміністративно-територіальних одиниць (цей показник використовується у формулі розрахунку ліцензійного збору: чим більше в провайдера конкурентів на його території, тим менший збір він платить).

 

За даними ТПУ, Нацрада для розрахунку коефіцієнту кількості провайдерів бажає обмежитися тільки тими компаніями, які надають послугу за тією ж технологією і вже мають ліцензію на цю ж територію. «Своїм рішенням № 354 від 11 лютого Національна рада визначила, що в провайдерів має бути одна технологія, а новим рішенням № 1006 від 21 липня доповнили, що це має бути й однакова територія», - пояснив «Детектор медіа» директор ТПУ Костянтин Грицак. За його словами, незважаючи на двозначне формулювання рішень, два високопосадові співробітники апарату Нацради підтвердили саме такий підхід до визначення розміру ліцензійного збору.

 

За розрахунками ТПУ провайдер, який побажає отримати ліцензію на надання послуг з такими характеристиками, як у компанії «Воля», для якої Нацрада хоче створити конкуренцію, заплатить не 540 тисяч гривень (якщо рахувати кількість провайдерів з ліцензіями на різні технології та на різні райони Києва - 28), а 15 мільйонів (якщо рахувати кількість провайдерів - 1).

 

«Нацрада, заявляючи, що конкурентне середовище в Києві недостатнє, створює своїми ж рішеннями абсолютно нереальні умови не лише для виходу на ринок, але й присутності на ринку для будь-якої компанії», - наголошує Костянтин Грицак.

 

Керівники структурних підрозділів Національної ради не вповноважені коментувати це питання. Голова Нацради Володимир Манжосов обіцяє прокоментувати заяву ТПУ в понеділок, 2 серпня.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
17549
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду