ПРОЕКТИ
12:37
Четвер, 22 Жовтня 2009

Комісія з журналістської етики про «артеківську» справу: ЗМІ не мали оприлюднювати прізвища, фото та медичні довідки дітей

Комісія з журналістської етики про «артеківську» справу: ЗМІ не мали оприлюднювати прізвища, фото та медичні довідки дітей

ЗМІ не мали права оприлюднювати прізвища, фото та медичні довідки дітей. Про це ідеться у заяві Комісії з журналістської етики щодо «артеківського» скандалу.

 

У цій заяві комісія рішуче засудила численні факти невиправданого оприлюднення, поширення та тиражування інформації, яка грубо порушує права постраждалих дітей. Комісія звернула увагу працівників та керівників ЗМІ на те, що обговорення цієї теми у значній кількості засобів масової інформації виглядає неприпустимо з етичної точки зору. Тональність коментарів, припущень та версій часто набуває брутального, образливого характеру. З точку зору Комісії, хворобливе смакування фізіологічних подробиць не має нічого спільного із важливим завданням інформувати суспільство.

 

«Жодним чином не ставлячи під сумнів право засобів масової інформації на всебічне висвітлення подій, що мають суспільний резонанс, Комісія звертає увагу на те, що протягом останнього часу численні засоби масової інформації неодноразово та грубо порушували вищезгадану норму. Наслідком цього стало оприлюднення:

 

  • - імен, прізвищ та фотографій дітей, що ймовірно стали жертвами сексуального насильства;
  • - медичних довідок та результатів експертиз;
  • - численних подробиць можливого злочину», - ідеться в тексті заяви.

 

На думку Комісії, оприлюднення відповідної інформації не тільки заперечує загальноприйнятий принцип презумпції невинуватості, не тільки ускладнює процес розслідування справи, але й, головне, завдає невиправної шкоди неповнолітнім дітям, які, з високим ступенем імовірності, були піддані сексуальному насильству.

 

Також комісія посилається на п. 18 Етичного  кодексу українського журналіста , згідно з яким «Журналіст має бути особливо обережним при висвітленні питань, пов'язаних із дітьми. Журналіст та редактор повинні мати обґрунтовані підстави для висвітлення приватного життя неповнолітньої особи (осіб)... Неприпустимим є розкриття імен неповнолітніх (або вказування ознак, за якими їх можна розпізнати), які мали відношення до протизаконних дій, стали учасниками подій, пов'язаних із насильством».

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8363
Переглядів
Коментарі
Это "дело педофилов", а не Артека!
13:21 / 22 Жовтня 2009
Алло! Алло...Масква?Кремль? - Да, кто это?- Это мы из Киева! От Юли... Тимошенко! Просьба к вам...-Что, опять по газу, мать ваш...-Не не...совсем наоборот!- Это как наоборот?- Да тут знаете, у нас педофилы завелись...-Ну так и у нас их полно!!!- У вас все под контролем, а у нас еще нет...пока еще. Ну просьба, чтобы кто то из ваших говорунов заявил, что мол надо Артек в общак...общим в общем сделать?- Это еще зачем, у нас и так осетины и абхазцы...-Нет, тут по другому! Мы перенацелим внимание с наших педофилов, на...наш общий типа Артек...ну типа спасать Артек надо! А педофилов замурыжим...-А, понятно- не вопрос, заявим...ради ваших педофилов, мы еще не то можем заявить...хи хи хи! - Спасибо вам от Юли!
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Война и Россия
25 Червня 2018
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop