ПРОЕКТИ
14:16
П'ятниця, 9 Червня 2017

НСЖУ визначатиме головні потреби журналістів-переселенців

Пошуки житла і роботи, кошти на лікування та евакуацію – головні проблеми, з якими стикаються журналісти-переселенці. Про це ішлося під час зустрічі секретарів Національної спілки журналістів України з журналістами, котрі виїхали з Донбасу та Криму. Робоча зустріч допомогла визначити основні напрямки допомоги колегам, які постраждали від війни на Донбасі і анексії Криму.

Секретар НСЖУ, керівник кореспондентської мережі газети «Голос України», переселенка з Донбасу Ліна Кущ поінформувала присутніх про створений Національною спілкою журналістів України фонд допомоги колегам, які постраждали від війни на Донбасі і анексії Криму.

Секретар НСЖУ, редакторка проекту «Крим.Реалії» Радіо Свобода, переселенка з Криму Олена Юрченко закликала розповісти про проблеми, з якими стикаються журналісти-переселенці: професійнi, житловi, соціальнi, психологічнi та ін.

В ході дискусії учасники погодилися з тим, що найбільші труднощі виникають при пошуку житла і роботи. Також серед проблем, з якими стикаються переселенці, – брак інформації про можливості підвищити свій професійний рівень або розширити коло професійних контактів.

Постраждалі в результаті військових дій на Донбасі і анексії Криму журналісти потребують кваліфікованої психологічної допомоги, деяким потрібна спеціалізована медична допомога або фінансова підтримка на придбання ліків.

Особливо гостро стоїть питання евакуації, відзначили учасники зустрічі. Головний редактор інтернет-видання «ОстроВ» Сергій Гармаш вважає, що фонд підтримки журналістів може надавати допомогу в надзвичайних випадках: лікування в результаті хвороби, евакуація в разі небезпеки, а також надання тимчасового житла (на 1-2 місяці) для журналіста, який виїхав з окупованій території.

Ідею підтримала редактор інформаційного видання «Голос Криму» Людмила Щекун. Вона зазначила, що допомога журналістам-переселенцям може бути як первинною, так і вторинною: перша підтримує колег в разі екстреного переїзду, допомагає вирішити проблему оренди житла, друга - включає в себе допомогу в пошуку роботи або отриманні додаткової освіти.

Колишній головний редактор газети «Жизнь Луганска», нині – кореспондент газети «Голос України» Олег Трачук запропонував тісно співпрацювати з міжнародними організаціями, зокрема, з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців – для вирішення нагальних проблем журналістів-переселенців. Крім того, журналіст закликав колег з Донбасу і Криму об'єднатися, щоб в переговорах з міжнародними партнерами виступати як єдина організація.

Також учасники зустрічі наголосили на необхідності допомоги дітям журналістів-переселенців в оздоровленні та навчанні та відзначили важливість спільного спілкування, обміну інформацією та необхідність взаємодопомоги.

Для найбільш повного моніторингу ситуації буде розроблена електронна анкета, яка допоможе визначити перелік основних потреб журналістів-переселенців і тих, хто потребує допомоги.

прес-служба НСЖУ
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
255
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати

Какой сериал,
или его продолжение,
вы бы хотели посмотреть?

Сериал «Школа»
Сериал «Игра престолов»
Сериал «Слуга народа»
Сериал «Молодежка»
Сериал «Ходячие мертвецы»
Сериал «Киев днем и ночью»
Сериал «Чужая дочь»
Сериал «Ольга»
Сериал «Родственнички»
Сериал «Красная королева»
Сериал «Физрук»
Сериал «Друзья»
Предложить свой вариант:

Какой сериал,
или его продолжение,
вы бы хотели посмотреть?

Сериал «Школа»
15.1% (16)
 
Сериал «Игра престолов»
15.1% (16)
 
Сериал «Слуга народа»
11.3% (12)
 
Сериал «Молодежка»
5.7% (6)
 
Сериал «Ходячие мертвецы»
9.4% (10)
 
Сериал «Киев днем и ночью»
6.6% (7)
 
Сериал «Чужая дочь»
1.9% (2)
 
Сериал «Ольга»
3.8% (4)
 
Сериал «Родственнички»
0.0% (0)
 
Сериал «Красная королева»
3.8% (4)
 
Сериал «Физрук»
10.4% (11)
 
Сериал «Друзья»
8.5% (9)
 
Предложить свой вариант:
8.5% (9)
 
Загалом відповідей: 106
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop