ПРОЕКТИ
17:34
Понеділок, 29 Травня 2017

Акім Галімов та команда проекту «Україна. Повернення своєї історії» потрапили у секретний архів Ватикану

Творці документального історичного фільму «Україна. Повернення своєї історії» на телеканалі «1+1» під час зйомок стрічки у Ватикані змогли побачити унікальний документ тисячолітньої давності, який зберігається в сховищі Апостольської Столиці та пов’язує історію Риму з історією Київської Русі.
Акім Галімов та команда проекту «Україна. Повернення своєї історії» потрапили у секретний архів Ватикану
Акім Галімов та команда проекту «Україна. Повернення своєї історії» потрапили у секретний архів Ватикану

Під час роботи у Секретному ватиканському архіві разом з відомим істориком церкви Порфірієм Підручним автор фільму Акім Галімов отримав доступ до листа від Папи Григорія VII, адресованого сину Ярослава Мудрого – Ізяславу. Документу майже тисяча років. До цього повний зміст листа був відомий лише історикам, а оригінал документу бачили одиниці. Автор фільму вважає, що показати цей артефакт широкій аудиторії справжня удача.

«У секретний ватиканський архів потрапити майже нереально. Але для фільму «Україна. Повернення своєї історії» зробили виключення. Ми вивчали один стародавній лист, що Папа Григорій VII написав сину Ярослава Мудрого. Оригіналу документа - тисяча років, відчуття неймовірні. Сам лист містить інформацію, яка відкриває зовсім інші сторінки української історії», - написав Акім Галімов на своїй сторінці у соціальній мережі.

Цікаво, що під час роботи знімальної групи «1+1» у Ватикані також знаходився Президент США Дональд Трамп та його дружина Меланія із візитом до Папи Франциска.

«Вчора разом з Дональдом Трампом працювали у Ватикані. Поки він та Меланія зустрічалися з Папою, ми з отцем Порфірієм та оператором-постановником Маркіяном Канюкою були на кілька поверхів нижче, в дуже цікавому місці», - поділився автор фільму «Україна. Повернення своєї історії».

Нагадаємо, перша частина фільму «Україна. Повернення своєї історії», яка була презентована минулого року до 25-ї річниці Незалежності України, отримала премію «Телетріумф» у номінації «Документальний фільм/цикл».  Стрічка покликана розвінчати міфи та повернути українцям справжню історію. У другій частині проекту автори фільму розслідуватимуть таємницю зникнення останків представників князівської династії Рюриковичей із більшості їхніх поховань. Також однією з головних сюжетних ліній стрічки стане спроба відтворити справжнє обличчя великого київського князя Ярослава Мудрого. З цієї метою творці фільму намагатимуться розшукати та дослідити кістки Рюриковичей, які лишилися на території України. Зйомки фільму вже відбулись у Львові, Луцьку, Чернівцях, а зараз знімальна група працює у Ватикані, Познані і Копенгагені.

Над виробництвом фільму працює творча група «1+1 Продакшн» під керівництвом Вікторії Лєзіної. Режисер – Дарія Саричева. Автори сценарію – Акім Галімов, Руслан Шаріпов, Оксана Іванченко. Оператор-постановник – Маркіян Канюка. Виконавчий продюсер – Володимир Андріюк.   

 

Прес-служба каналу «1+1»
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
953
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop