Нацрада оголошує конкурс на частоти у межах об’єднання ФМ-мереж НРКУ та ОДТРК

Нацрада оголошує конкурс на частоти у межах об’єднання ФМ-мереж НРКУ та ОДТРК

15 Жовтня 2014
4750
15 Жовтня 2014
19:32

Нацрада оголошує конкурс на частоти у межах об’єднання ФМ-мереж НРКУ та ОДТРК

4750
Нацрада оголошує конкурс на частоти у межах об’єднання ФМ-мереж НРКУ та ОДТРК
Нацрада оголошує конкурс на частоти у межах об’єднання ФМ-мереж НРКУ та ОДТРК

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголошує конкурс на відрізки часу, вивільнені обласними державними телерадіокомпаніями (ОДТРК) і Національною радіокомпанією України (НРКУ) на їхніх ФМ-частотах у межах План заходів щодо реалізації проекту створення єдиної радіомережі Українського радіо. Відповідне рішення про оголошення конкурсу Нацрада прийняла на засіданні 15 жовтня.

 

На конкурс виставляються 34 радіочастоти:

- 29 радіочастот обсягом мовлення 20 годин на добу, вивільнені внаслідок зменшення обсягу мовлення ОДТРК;

- 1 частота в Києві обсягом мовлення 4 години на добу, вивільнена внаслідок зменшення обсягу мовлення НРКУ;

- 1 частота у Львівській області обсягом 24 години на добу, вилучена з ліцензії Львівської ОДТРК;

- 2 частоти в мережі УР-1 у Харківській та Львівській областях з вільними відрізками мовлення обсягом 15 годин 20 хвилин на тиждень і 16 годин 35 хвилин на тиждень;

- 1 частота в Запоріжжі УКХ-діапазону з резерву Нацради - на звернення ТОВ «ТРК "Еммануїл"» щодо оголошення конкурсу.

 

Ще одним своїм рішенням Нацрада затвердила конкурсні умови. Для загальнонаціональної категорії мовлення вимагається розміщення програм інформаційного спрямування та соціально важливих програм, рекомендується розміщення дитячих програм, вимагається забезпечення цілісності мережі мовлення і програмного наповнення та мовлення без ретрансляції. Для регіональної та місцевої категорії мовлення вимагається розміщення програм інформаційного спрямування та соціально важливих програм, мовлення без ретрансляції.

 

Ознайомитися з повним переліком частот та конкурсними умовами згідно з проектом рішення можна тут.

 

«Ми оголошуємо конкурс у межах створення єдиної мережі Українського радіо. Фактично це перерозподіл частот між ОДТРК і НРКУ», - сказав голова Нацради Юрій Артеменко.

 

Нагадаємо, 2 жовтня колегія Державного комітету телебачення і радіомовлення підтримала План заходів щодо реалізації проекту створення єдиної радіомережі Українського радіо. За цим проектом, ФМ-мережі Національної радіокомпанії України та обласних державних телерадіокомпаній має бути об'єднано. На цих частотах НРКУ отримає 20 годин мовлення на добу, ОДТРК - 4 години.

 

Поки тривало засідання колегії, перші п'ять ОДТРК вже переоформили свої ліцензії в Нацраді (Житомирська, Запорізька, Сумська, Тернопільська та Херсонська).

 

9 жовтня в Нацраді переоформили ліцензії ще шість ОДТРК (Закарпатська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Хмельницька і Черкаська).

 

Крім цих ОДТРК до плану входить також Луганська ОДТРК, але наразі вона перебуває під контролем сепаратистів.

 

15 жовтня Нацрада переоформила ліцензію НРКУ, зокрема, зменшивши обсяг мовлення на частоті 105 МГц у Києві до 20 годин на добу.

 

План заходів щодо реалізації проекту створення єдиної радіомережі Українського радіо передбачає також розширення мережі шляхом прорахунку і надання нових частотних присвоєнь. 11 вересня Нацрада замовила в ДП «Український державний центр радіочастот» прорахунок 25 частотних присвоєнь в ФМ-діапазоні для потреб Національної радіокомпанії України.

 

Детальніше про план об'єднання ФМ-мереж НРКУ і ОДТРК читайте тут.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4750
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду