ПРОЕКТИ
15:06
Четвер, 27 Червня 2013

Телегрупи пропонують інтернет-ресурсам своє відео безкоштовно, але хочуть самі заробляти на відеорекламі

Обсяги ринку відеореклами в інтернеті у 2013 році становитимуть до 40 млн грн, прогнозують телегрупи
Телегрупи пропонують інтернет-ресурсам своє відео безкоштовно, але хочуть самі заробляти на відеорекламі
Телегрупи пропонують інтернет-ресурсам своє відео безкоштовно, але хочуть самі заробляти на відеорекламі

Чотири найбільші українські телегрупи StarLightMedia, Inter Media Group, «1+1 медіа» та «Медіа Група Україна» оголосили про ініціативу «Чисте небо», спрямовану на захист їхніх прав на контент у мережі та легалізацію інтернет-ресурсів, що транслюють телевізійний контент. Про це вони повідомили на прес-конференції 27 червня.

 

Телегрупи запропонували інтернет-ресурсам безкоштовний контент, що належить телеканалам. В обмін вони вимагають видалити неліцензійний контент. Умовою отримання легального відео є його розміщення в плеєрах медіагруп. При цьому телегрупи будуть керувати продажами реклами в цих плеєрах. «Ми хочемо самі розміщувати всю відеорекламу й отримувати з неї весь дохід», - заявив голова StarLightMedia Володимир Бородянський.

 

Інтернет-майданчики зможуть заробляти на розміщенні банерної та іншої медійної реклами на своїх сторінках. «Вся банерна реклама та все, що навколо плеєра, буде діставатися майданчикам», - уточнив пан Бородянський.

 

При цьому контент буде безкоштовним для кінцевого споживача, наголосив директор «Медіа Групи Україна» Федір Огарков: «Ми не хочемо брати жодної копійки з кінцевих користувачів. Ми навіть в інтернет-майданчиків не вимагаємо купувати в нас контент».

 

Контент надаватиметься легальним інтернет-ресурсам у вигляді окремих програм і нарізок. Це буде відео в запису - про ретрансляцію телеканалів мова поки не йде, оскільки це питання вимагає окремого врегулювання.

 

Однак у мережу телеканали викладатимуть не весь свій контент, а лише той, на показ якого в інтернеті мають права. Зокрема, не будуть доступними спортивні трансляції, закупні програми та фільми. За обсягами це, наприклад, 50% контенту StarLightMedia та близько половини контенту «1+1 медіа» (дані щодо інших телегруп не оголошувалися). «Потрібно розрізняти контент, який ми виробляємо, і той, який ми купуємо в інших правовласників. Якщо до нас надходять обмеження, ми повинні їх враховувати», - зазначив пан Огарков.

 

Крім цього трансляція в плеєрі буде обмежена територією, на яку поширюються права на інтернет-показ кожного продукту. «Українського "Холостяка" глядачі в Америці дивитися не зможуть», - пояснив пан Бородянський.

 

За даними телегруп і цифрового агентства повного циклу AdPro|isobar, в Україні близько 600 сайтів з неліцензійним контентом (від великих до дрібних). А обсяги ринку відеореклами на цих ресурсах у 2013 році, за їхнім прогнозом, становитимуть 30-35 млн грн (за оптимістичним прогнозом - 40-42 млн грн). Цю суму телегрупи вважають своїми прямими збитками від розміщення їхнього контенту нелегально.

 

До 1 жовтня 2013 року телегрупи пропонують інтернет-майданчикам подати заявки на участь у контент-партнерстві «Чисте небо» та отримати можливість розміщення легального відео на своїх сторінках. Такі інтернет-ресурси отримають статус офіційних партнерів. Контакти для переговорів можна знайти на сайті ініціативи legalcontentua.com.

 

У легальній площині з телегрупами вже співпрацюють портали Bigmir.net і Tochka.net. «Це вигідно всім. Наші користувачі отримали зручний доступ до різноманітного контенту, який постійно оновлюється та доповнюється, а телеканали та інші партнери, в свою чергу, - монетизацію», - зазначила в інтерв'ю «Детектор медіа» директор з розвитку Bigmir.net Олена Шабашкевич.

 

Наступним етапом ініціативи стане об'єднання правовласників для захисту своїх прав та боротьби з тими ресурсами, які відмовилися від офіційного партнерства. «Це перший крок на шляху до створення об'єднання правовласників. Ми закликаємо приєднатися також державні установи, інтернет-посередників, громадські організації», - зазначила директор з юридичних питань групи «1+1 медіа» Тетяна Смирнова.

 

Телегрупи також закликали рекламодавців розміщувати рекламу тільки на майданчиках з ліцензійним контентом. Планується, що правовласники згодом сформують так званий «білий список» сайтів, які не порушують прав на інтелектуальну власність.

 

 

«Детектор медіа»

 

Фото Івана Марунича

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5209
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати

Какой сериал,
или его продолжение,
вы бы хотели посмотреть?

Сериал «Школа»
Сериал «Игра престолов»
Сериал «Слуга народа»
Сериал «Молодежка»
Сериал «Ходячие мертвецы»
Сериал «Киев днем и ночью»
Сериал «Чужая дочь»
Сериал «Ольга»
Сериал «Родственнички»
Сериал «Красная королева»
Сериал «Физрук»
Сериал «Друзья»
Предложить свой вариант:

Какой сериал,
или его продолжение,
вы бы хотели посмотреть?

Сериал «Школа»
13.3% (17)
 
Сериал «Игра престолов»
16.4% (21)
 
Сериал «Слуга народа»
10.2% (13)
 
Сериал «Молодежка»
4.7% (6)
 
Сериал «Ходячие мертвецы»
8.6% (11)
 
Сериал «Киев днем и ночью»
6.3% (8)
 
Сериал «Чужая дочь»
1.6% (2)
 
Сериал «Ольга»
4.7% (6)
 
Сериал «Родственнички»
0.0% (0)
 
Сериал «Красная королева»
3.9% (5)
 
Сериал «Физрук»
10.9% (14)
 
Сериал «Друзья»
7.8% (10)
 
Предложить свой вариант:
11.7% (15)
 
Загалом відповідей: 128
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop