ПРОЕКТИ
15:07
Середа, 9 Серпня 2017

Для мовлення з Чонгару буде створено ще один мультиплекс на п’ять каналів — Костинський

У новому конкурсі на цифрове ефірне телевізійне мовлення на окупований Крим візьме участь зокрема кримськотатарський телеканал ATR
Для мовлення з Чонгару буде створено ще один мультиплекс на п’ять каналів — Костинський
Для мовлення з Чонгару буде створено ще один мультиплекс на п’ять каналів — Костинський

Про це в ефірі програми Ранкова Хвиля на Громадському радіо повідомив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

«Ми переоформили ліцензію ATR, до речі, і ми закріпили їх статус інформаційно-просвітницького телеканалу… Скоро ми отримаємо висновок на ще один канал, тобто частоту. Створимо ще один мультиплекс. Там буде теж 5 програм і оголосимо ще один конкурс, щоб з Чонгару мовило в ефірі не 5, а вже 10 українських телеканалів. Я вже отримав підтвердження від Рефата Чубарова і від Ленура Іслямова, що в конкурсі на другий мультиплекс ATR точно братиме участь», — повідомив пан Костинський.

Також він нагадав, за якими умовами обирались канали для першого мультиплексу.

«На конкурс виставлялося 5 місць в мультиплексі регіональному Чонгарському. Брали участь сім телеканалів і для топ-менеджерів, з якими я потім спілкувався, для них це була принципова патріотична позиція. Умови конкурсу: наявність соціально-важливих інформаційних передач. Перемогли в конкурсі: Чорноморська телерадіокомпанія, яка виїхала з Криму, і, до речі, вона першою постраждала. Окупанти вимкнули цей канал першим, а потім довго створювали їм проблеми. Другий канал — UAКрим, це відновлений суспільний мовник. Колись це була ДТРК Крим. Наступний — «5 канал», ICTV і телеканал «Прямий», який подався і який переоформив ліцензію і сьогодні це — інформаційний канал. Вони обіцяють 24 серпня запуститися», — розповів Сергій Костинський.

Читайте також

Він також наголосив, що за два роки в Україні було побудовано три телевежі.

«Минулої п’ятниці завершився монтаж вежі в Бахмутівці Луганської області, а Чонгарська вежа побудована практично на адміністративному кордоні з Кримом. Тому її робота на території України надзвичайно ефективна. Наприклад, в зоні АТО на такі дистанції до лінії розмежування побудувати неможливо. Бойовики таку інфраструктуру розстрілюють і взагалі дуже небезпечно там працювати», — сказав пан Костинський.

За його словами, Нацрада постійно заміряє, на яку відстань добиває сигнал з Чонгарської вежі. Найефективніше зараз працює перший канал Українського радіо — його чути в Сімферопольському районі.

Як повідомляв «Детектор Медіа», у січні 2017 року було завершено будівництво телевежі в Чонгарі. У лютому 2017 року зі 150-метрової телевежі почалася трансляція цілодобового мовлення на окупований Крим та сусідні з ним населені пункти Херсонщини у тестовому режимі. 17 березня відбулося офіційне відкриття телекомунікаційної вежі в Чонгарі. 24 березня член Нацради Сергій Костинський повідомив, що для запуску цифрового телевізійного мовлення на півострів потрібно 3-4 місяці.

12 травня Нацрада вирішила оголосити конкурс на цифрове ефірне телевізійне мовлення на окупований Крим з використанням 50 ТВК (стандарт DVB-T2) у селищі Чонгарі Херсонської області та затвердила конкурсні умови. Конкурс було оголошено в газеті «Голос України» 17 травня, заяви приймалися з 16 червня до 17 липня.

27 липня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення визначила переможців конкурсу, на який виставлялося п’ять місць у локальному мультиплексі для мовлення з телевежі, збудованої «Телемережами України» в Чонгарі. Територія мовлення – Красноперекопськ і Красноперекопський район, Джанкой і Джанкойський район.

З-поміж семи претендентів Нацрада обрала п’ятьох переможців: «UA: Крим», «Чорноморська ТРК», ICTV, 5 канал і «Прямий».

Тоді ж член Нацради Сергій Костинський повідомив, що в Чонгарі планується створення ще одного локального мультиплексу (вже прораховано частоту), що дасть змогу запустити ще до 10 телеканалів на Крим. Також планується запуск цифрового ефірного мовлення на Крим і з телевежі, яка будується в селищі Чаплинка Херсонської області.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
563
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
Ні, не користуюсь!
Не знаю що таке push-сповіщення
Інше або коментар:


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
15.7% (13)
 
Ні, не користуюсь!
55.4% (46)
 
Не знаю що таке push-сповіщення
25.3% (21)
 
Інше або коментар:
3.6% (3)
 
Загалом відповідей: 83
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop