ПРОЕКТИ
12:44
Вівторок, 13 Грудня 2016

Вищий господарський суд розпочав повторний розгляд справи «“Ревізор” проти “Інспектора Фреймут”»

13 грудня Вищий господарський суд України розпочав розгляд касаційної скарги телеканалу «1+1» на рішення Київського апеляційного господарського суду від 10 жовтня 2016 року в справі «“Ревізор” проти “Інспектора Фреймут”». Рік тому він уже розглядав справу «“Ревізор” проти “Інспектора Фреймут”» за касаційною скаргою Нового каналу. Після того справа потрапила до Верховного Суду України, але потім була переглянута судом першої інстанції за нововиявленими обставинами
Вищий господарський суд розпочав повторний розгляд справи «“Ревізор” проти “Інспектора Фреймут”»
Вищий господарський суд розпочав повторний розгляд справи «“Ревізор” проти “Інспектора Фреймут”»

Справу розглядають голова Вищого господарського суду Богдан Львов та судді Четвертої судової палати Ігор Васищак і Борис Грек.

«1+1» просить скасувати рішення Київського апеляційного господарського суду від 10 жовтня 2016 року та залишити в силі рішення Господарського суду міста Києва від 30 серпня 2016 року, який постановив відмовити в задоволенні позову Нового каналу до «1+1» та «1+1 продакшн» про порушення майнових авторських прав на програму «Ревізор» під час виробництва і трансляції програми «Інспектор Фреймут» і стягненні компенсації в розмірі понад 1,2 млн грн.

Основним предметом суперечки між сторонами залишається момент переходу авторських прав від авторів програми «Ревізор» до Нового каналу. «1+1» стверджує, що дата в одному з актів прийому-передачі не відповідає дійсності і виконана пізніше. Крім того, за словами представників каналу, деякі інші акти прийому-передачі на створені в суперечливий період програми «Ревізора» відсутні.

Новий канал наполягає на тому, що передача прав відбулася на підставі договору замовлення. Крім того, «Ревізор» зареєстрований у двох формах: як аудіовізуальний і літературний твір. І до появи в Нового каналу прав на літературний твір «Ревізор» у нього вже були права на відповідний аудіовізуальний твір.

Також «1+1» продовжує наполягати на тому, що склад Київського господарського апеляційного суду, який розглядав справу 10 жовтня 2016 року, був незаконний. Натомість Новий канал стверджує, що підстав для відводу суддів Марини Доманської та Сергія Сотнікова не було.

За результатами слухання справи судді Вищого господарського суду оголосили перерву. Наступне засідання відбудеться 15 грудня о 14:00.

Нагадаємо, Новий канал уже третій рік судиться з каналом «1+1» щодо порушення прав інтелектуальної власності на програму «Ревізор» під час виробництва і трансляції програми «Інспектор Фреймут».

21 січня 2015 року Господарський суд міста Києва частково задовольнив позов Нового каналу і зобов'язав телеканал «1+1» і компанію «1+1 продакшн» не створювати будь-яких аналогічних програмі «Ревізор» творів, у тому числі проекту «Інспектор Фреймут», заборонив випускати «Інспектор Фреймут», а також зобов'язав «1+1 продакшн» і канал «1+1» виплатити Новому каналу компенсацію в розмірі понад 1,2 млн грн.

Читайте також

Канал «1+1» подав апеляцію. 3 вересня 2015 року після повторної експертизи у сфері інтелектуальної власності Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу телеканалу «1+1» і скасував рішення Господарського суду міста Києва, знявши заборону на показ програми «Інспектор Фреймут» і скасувавши рішення про виплату грошової компенсації Новому каналу.

Новий канал подав касацію. 10 листопада 2015 року Вищий господарський суд задовольнив касаційну скаргу Нового каналу і скасував постанову Київського апеляційного господарського суду від 3 вересня, яка була прийнята на користь «1+1», залишивши в силі рішення суду першої інстанції.

Після цього «1+1» подав заяву до Верховного Суду України, посилаючись на «неоднакове застосування Вищим господарським судом України норм матеріального і процесуального права». 17 лютого 2016 року Верховний Суд постановив відмовити у перегляді та залишити в силі попередні рішення господарських судів.

Також телеканал «1+1» подав заяву в правоохоронні органи у відповідь на позов Нового каналу щодо телепроектів «Ревізор» та «Інспектор Фреймут», мотивуючи це сумнівами в достовірності наданих Новим каналом у суд документів. На підставі цієї заяви було відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 15 («замах на вчинення злочину є закінченим, якщо особа виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не булоз акінчено з причин, які не залежали від її волі») і частиною 1 статті 192 Кримінального кодексу України («заподіяння значної майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою за відсутності ознак шахрайства»).

11 квітня 2016 року Господарський суд міста Києва переглянув за заявою групи «1+1 медіа» справу «“Ревізор” проти “Інспектора Фреймут”» та залишив у силі своє рішення від 21 січня 2015 року: частково задовольнити позов Нового каналу і зобов'язати телеканал «1+1» і компанію «1+1 продакшн» не створювати будь-яких аналогічних програмі «Ревізор» творів, у тому числі проекту «Інспектор Фреймут», заборонив випускати «Інспектор Фреймут», а також зобов'язав «1+1 продакшн» і канал «1+1» виплатити Новому каналу компенсацію в розмірі понад 1,2 млн грн.

27 липня 2016 року «1+1» знову звернувся до Господарського суду міста Києва із заявою про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, але 1 серпня суд спочатку відмовив каналу, а потім усе-таки призначив розгляд справи (перше рішення ухвалив суддя О.В. Гумега, друге - Н.І. Зеленіна). 30 серпня 2016 року Господарський суд міста Києва скасував своє ж рішення від 21 січня 2015 року, відмовив у задоволенні позову Нового каналу до «1+1» та «1+1 продакшн» про порушення майнових авторських прав та стягнення компенсації та постановив стягнути з Нового каналу на користь «1+1» трохи більше 32 тис. грн. судового збору.

Нововиявленою обставиною «1+1» вважає висновки технічної експертизи в рамках кримінальної справи Шевченківського РВВС, згідно якої один із актів передачі авторських прав на типовий сценарій «Ревізор» від Ганни Жижі Новому каналу був підписаний генеральним директором Нового каналу Володимиром Локотко не в ту дату, яка на ньому стоїть. Тобто не в 2012 році, а «ймовірно, не раніше серпня 2013 року».

22 вересня 2016 року Новий канал подав заяву до Київського апеляційного господарського суду. 10 жовтня Київський апеляційний господарський суд задовольнив скаргу Нового каналу на рішення Господарського суду міста Києва від 30 серпня 2016 року і залишив у силі рішення Господарського суду міста Києва від 21 січня 2015 року, ухваленого на користь Нового каналу, а також постановив стягнути з «1+1» близько 36 тис. судового збору.

На фото - Ольга Фреймут

Фото: hochu.ua

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4088
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop