ПРОЕКТИ
23:56
Четвер, 1 Грудня 2016

Група StarLightMedia готова стати локомотивом співрегулювання – Ольга Ваганова

Медіагрупа StarLightMedia готова до саморегулювання та співрегулювання телевізійної галузі та готова стати локомотивом цього процесу.
Група StarLightMedia готова стати локомотивом співрегулювання – Ольга Ваганова
Група StarLightMedia готова стати локомотивом співрегулювання – Ольга Ваганова

Про це заявила піар-директорка StarLightMedia Ольга Ваганова 1 грудня на круглому столі «Регулювання/співрегулювання контенту як складова закону про аудіовізуальні послуги», який провела 1 грудня громадська організація «Детектор медіа» за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» та проекту «Свобода медіа в Україні» Рамкової програми співробітництва ЄС та Ради Європи для Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови, України і Білорусі.

На думку учасників круглого столу, саме українські медіахолдинги можуть стати тим двигуном, який сприятиме ухваленню законопроекту про аудіовізуальні послуги разом з нормами про співрегулювання контенту – спільне вирішення спірних питань індустрією та державним регулятором.

Представниця StarLightMedia висловила думку, що настав час великим телегрупами взяти безпосередню участь у цьому процесі та висловила готовність з боку StarLightMedia стати локомотивом.

«У чому суть саморегулювання та співрегулювання? У тому, що гравці ринку, практики, телеканали обмежують себе, складаючи певні правила (окрім закону, якого вони й так дотримуються), щоб відповідати певним моральним, етичним додатковим вимогам. Чи готові ми до цього? Ми готові. Ми вважаємо, що настав час це робити. І ми готові бути в цьому локомотивом. Оскільки ми є лідером, найбільшою телегрупою в Україні, вважаємо, що маємо достатньо інтелектуальних зусиль і відсутність ліні, щоб це просувати», - наголосила пані Ваганова.

Коментуючи зауваження учасників круглого столу, що наразі на телевізійному ринку немає єдності, і це стоїть на заваді саморегулюванню та співрегулюванню, вона навела приклади успішної співпраці медіагруп: «Так, нам, медіагрупам, складно домовитися між собою через різні корпоративні цінності. Але у 2013 році ми разом створили антипіратську ініціативу "Чисте небо", вона працює. Далі – ініціатива "Кінокраїна", законопроект № 3081-д ("Про державну підтримку кінематографії". – ДМ). Об’єднання індустрії, хоч і неповне. Результат є – він не фінальний, але ми не опускаємо рук, процес триває. Закон про зміну складу УПП – медіагрупи теж об’єдналися ідеологічно. Це (об’єднання індустрії – ДМ) можливо, тому що бізнес простий, прагматичний. Саморегулювання, співрегулювання має теж прагматичні причини. Час настав. Ми вітаємо співрегулювання. Вважаємо, що це правильний механізм, прийнятий у Європі, прогресивний. Давайте рухатися».

Відповідаючи на питання, яким має бути механізм співрегулювання, пані Ваганова зауважила: «Потрібно подумати, як це буде виглядати. Скоріше за все, це має бути окремий експертний орган, який має обиратися за певним демократичним механізмом, який усіх влаштовує і викликає довіру. А далі – Національна рада дослухається до рішень цього органу, бере їх за основу».

Нагадаємо, згідно з Угодою про Асоціацію з ЄС, Україна має привести своє законодавство до європейських стандартів, зокрема й ухвалити закон про аудіовізуальні послуги.

Драфт законопроекту про аудіовізуальні послуги було представлено Громадській раді при Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики на початку лютого 2016 року. Він викликав багато суперечок, пропозицій та уточнень з боку гравців медіаринку. Реагуючи на це, голова профільного комітету Вікторія Сюмар повідомила, що реєстрацію законопроекту відкладено на місяць.

28 березня в Києві на міжнародній конференції «Законодавство про аудіовізуальні послуги: європейські стандарти та перспективи в Україні» було вперше публічно презентовано драфт законопроекту «Про аудіовізуальні послуги». На цій же конференції європейські експерти роз’яснили, що закон «Про аудіовізуальні послуги» Україні необхідно ухвалити протягом наступних двох років, а не до червня 2016 року, як вважалося раніше.

Влітку 2016 року Вікторія Сюмар повідомила «Детектору медіа», що з вересня законопроект про аудіовізуальні послуги стане головним для комітету. «Але робота над ним потребуватиме задіяння всіх учасників ринку, оскільки це базовий законопроект, який встановлює правила в медіасфері», - зауважила вона.

На початку жовтня пані Сюмар під час чат-конференції на «Детекторі медіа» пояснила, чому затримується реєстрація законопроекту про аудіовізуальні послуги, яка планувалася раніше на вересень: «Зараз ми виписуємо норми про сучасні аудіовізуальні майданчики як іновації в законодавстві. Тому це потребує певного часу, оскільки йдеться про низку нових категорій».

Наприкінці жовтня заступник голови Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Олександр Опанасенко повідомив, що реєстрація та розгляд законопроекту про аудіовізуальні послуги перенесено на 2017 рік. З його слів, активна дискусія щодо законопроекту почнеться вже після Різдвяних свят, а його розгляд у парламенті розпочнеться наприкінці зими – на початку весни. Комітет планує, що парламент ухвалить закон до кінця 2017 року.

1 грудня, під час круглого столу «Детектора медіа», помічниця-консультантка Вікторії Сюмар Анна Камуз повідомила, що Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики вирішив працювати над законопроектом про аудіовізуальні послуги частинами, розробляючи й ухвалюючи точкові законопроекти і в такий спосіб тестуючи зміни.

На фото: Ольга Ваганова

Фото: Олексій Темченко

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
493
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати


На якому каналі, 
Ви помічаєте найбільше джинси?

Інші
Телеканал «1+1»
Телеканал «Інтер»
Телеканал «СТБ»
Телеканал «Новий канал»
Телеканал «ICTV»
Телеканал «Україна»
Телеканал «5 канал»
Телеканал новин «24»
Телеканал «112»
Телеканал «NEWS ONE»
Телеканал «ZIK»
Телеканал «Еспресо»
Не помічаю взагалі
Не знаю, що таке джинса
Коментар або свій варіант:


На якому каналі, 
Ви помічаєте найбільше джинси?

Інші
0.8% (16)
 
Телеканал «1+1»
7.3% (146)
 
Телеканал «Інтер»
25.9% (515)
 
Телеканал «СТБ»
2.5% (50)
 
Телеканал «Новий канал»
1.8% (35)
 
Телеканал «ICTV»
2.5% (50)
 
Телеканал «Україна»
11.3% (225)
 
Телеканал «5 канал»
8.3% (165)
 
Телеканал новин «24»
1.1% (21)
 
Телеканал «112»
3.0% (59)
 
Телеканал «NEWS ONE»
8.7% (173)
 
Телеканал «ZIK»
1.7% (33)
 
Телеканал «Еспресо»
2.3% (46)
 
Не помічаю взагалі
4.2% (84)
 
Не знаю, що таке джинса
15.1% (300)
 
Коментар або свій варіант:
3.5% (69)
 
Загалом відповідей: 1987
2016 — 2017 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop