ПРОЕКТИ
12:05
Четвер, 19 Травня 2016

Нацрада перевірить ATR через піратський показ фільмів, права на які належать StarLightMedia

19 травня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку ТОВ «Телевізійна компанія “Атлант-СВ”» (супутниковий кримськотатарський телеканал ATR).
Нацрада перевірить ATR через піратський показ фільмів, права на які належать StarLightMedia
Нацрада перевірить ATR через піратський показ фільмів, права на які належать StarLightMedia

Підставою для перевірки стали скарги телеканалів медіагрупи StarLightMedia – СТБ і Нового каналу – на показ каналом ATR фільмів без отримання державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування фільмів (прокатних посвідчень). А саме – «Королева бензоколонки» (30 березня) і «Кручений м’яч» (31 березня), виключні майнові права на які належать СТБ і Новому каналу.

«Ми придбали за значні кошти права на телепоказ. Оскільки “Атлант-СВ” присутній у багатьох кабельних мережах, нам наноситься суттєва майнова шкода. А враховуючи те, що “Атлант-СВ” систематично показує фільми без договорів (раніше вже була скарга телеканалу ICTV), ми просимо перевірити не тільки зафіксований показ, а всі фільми, які “Атлант-СВ” планує показати», – сказала Катерина Мороз, керівник юридичного департаменту Нового каналу.

Вона також розповіла, що під час переговорів компанія «Атлант-СВ» просить СТБ і Новий канал надати перелік тих фільмів, на які в каналів є права. «Але цей перелік постійно змінюється, це значний об’єм інформації. Ми вважаємо, що вони мають показувати лише те, що вони купили», – наголосила пані Мороз.

Член Нацради Олег Черниш запитав, чи планують СТБ і Новий канал використовувати результати перевірки в суді та чи збираються звертатися до суду, як це зробив канал «1+1», позиваючись до одеського телеканалу та добившись компенсації в розмірі 300 тис. гривень.

Катерина Мороз відповіла, що канали ще не визначилися, чи будуть позиватися. «Якщо до “Атлант-СВ” буде застосовано попередження, ми будемо розуміти, що наступний раз буде штраф і можливість анулювання ліцензії. Тож ми вважаємо, що “Атлант-СВ” буде це враховувати і припинить порушення», – сказала вона.

Заступниця голови Нацради Уляна Фещук вважає, що найефективнішим є звернення до суду щодо стягнення збитків. Однак Катерина Мороз на це зауважила, що в Україні дуже складно добитися виконання рішення суду. Вона додала, що канали вже зверталися до ATR зі скаргами і заявами про стягнення збитків, але не отримали відповіді.

Програмний директор ATR не стала заперечувати, що канал здійснював протиправні дії, але запевнила, що це вже припининено: «Ми просили перелік фільмів у минулому. Зараз ми вже отримали фінансування і ведемо переговори з правовласниками і дистрибуторами про закупівлю продукту. Останній місяць у нас в ефірі вже йде свій контент кримськотатарською мовою». На запитання Олега Черниша, чи отримує канал прокатні посвідчення на придбані фільми, вона відповіла ствердно.

Уляна Фещук сказала представникам ATR, що вони фактично здійснювали крадіжку, тому що взагалі незрозуміло, звідки вони беруть фільми (можливо, скачують їх з інтернету). «Ці фільми були придбані каналом у 2014 році, але права скінчилися», - зауважила програмний директор.

Член Нацради Сергій Костинський наголосив, що важливо зберегти репутацію ATR як «прапора» кримчан і кримських татар. Він додав, що держава прийняла рішення виділити з державного бюджету кошти на фінансування каналу, пройдено необхідні юридичні процедури, щоб Міністерство соціальної політики виділяло ці кошти. «І це теж накладає відповідальність на канал», - наголосив він. Пан Костинський попросив ATR стежити за рішеннями Нацради, звернути увагу на положення про візуальні позначки контенту, а також більше не повторювати показ фільмів, на які немає прав. «Ми думали, що ситуація з ICTV була прецедентом», - додав він.

Присутні члени Нацради одноголосно підтримали рішення про призначення каналу ATR позапланової перевірки.

Це вже не перша скарга телеканалів групи StarLightMedia на піратство з боку каналу ATR. У березні до Нацради з цього приводу вже звертався телеканал ICTV. Але тоді під час засідання Нацради директор-президент ICTV Олександр Богуцький попросив тоді Нацраду не призначати позапланову перевірку ATR: «Ми звернули на це увагу Нацради і керівництва ATR. Ми як компанія, яка послідовно виступає проти перевірок Нацради як серйозного стресу для телерадіокомпаній, просили б вас у цьому випадку перевірку не призначати. Ми отримали запевнення від акціонера ATR, що це був поодинокий випадок, який важко чимось пояснити крім того, що вони переїхали з Криму до Києва. Й акціонер запевнення, що це більше не повториться. Думаю, на перший раз це можна пробачити».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1065
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop