Радіо «Блік» транслюватиме в Бахмуті радіостанцію Міноборони «Армія FM»

Радіо «Блік» транслюватиме в Бахмуті радіостанцію Міноборони «Армія FM»

3 Березня 2016
2748
3 Березня 2016
15:30

Радіо «Блік» транслюватиме в Бахмуті радіостанцію Міноборони «Армія FM»

2748
3 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення внесла відповідні зміни до ліцензії радіокомпанії.
Радіо «Блік» транслюватиме в Бахмуті радіостанцію Міноборони «Армія FM»
Радіо «Блік» транслюватиме в Бахмуті радіостанцію Міноборони «Армія FM»

Радіо «Блік» (ТОВ «Комунікаційне агентство “Сума технологій”»), що володіє сімома частотами в різних областях України та належить «Першій українській радіогрупі» харківського бізнесмена Андрія Карпія, транслюватиме на своїй частоті 105,4 МГц у місті Бахмуті (колишній Артемівськ) Донецької області радіостанцію Міністерства оборони України «Армія FM».

Керівник регіонального розвитку та маркетингу ТОВ «Комунікаційне агентство “Сума технологій”» Ірина Тростянська (одна з топ-менеджерів «Першої української радіогрупи») розповіла історію взаємовідносин радіостанції з Міноборони: «“Сума технологій” має мовлення в тому числі в Артемівську. З нами зв’язалося Міноборони, консультувалося щодо запуску своєї радіостанції. “Армія FM” мала зобов’язання перед слухачами вийти 1 березня в ефір. Вони вийшли, але тільки через інтернет. Їм потрібне ще й ФМ-мовлення. Наш керівник (Андрій Карпій. – ДМ) пішов назустріч і запропонував Артемівськ для використання “Армія FM”, щоб уже йшло мовлення. Ми знаємо, що “Армія FM” вже замовила прорахунок власних частот, коли отримає – будемо далі вирішувати щодо нашої співпраці».

На запитання членів Нацради, вона уточнила, що зміна програмної концепції відбувається тільки по одній частоті з семи, якими володіє ТОВ «Комунікаційне агентство “Сума технологій”». За ліцензією трансляція «Армії FM» буде оформлена як спільне виробництво Центральної телерадіостудії Міноборони і ТОВ «Комунікаційне агентство “Сума технологій”». Позивними радіостанції в Бахмуті буде: «Радіо Блік представляє Армію FM».

Нова програмна концепція передбачає три години іноземного продукту в ефірі радіостанції. Зі слів пані Тростянської, радіостанція Міноборони отримуватиме іноземні програми в рамках співпраці з НАТО. Також у програмній концепції зменшився обсяг інформаційно-аналітичних програм, порівняно з попередньою концепцією радіо «Блік».

Усі присутні члени Нацради одноголосно підтримали переоформлення ліцензії. «Відбулася знакова подія. Завдяки цьому рішенню “Армія FM” має можливість виходити в ефір. Дякую вам за громадянську позицію», - підсумував член Нацради Сергій Костинський.

Цікаво, що на попередньому засіданні 25 лютого Нацрада призначила позапланову перевірку ТОВ «Комунікаційне агентство “Сума технологій”» у зв’язку із зафіксованою під час моніторингу Нацрадою ефіру самовільною зміною позивних радіостанції та відсутністю мовлення на деяких частотах.

Приводом до моніторингу стало звернення до Нацради мешканця Бахмута (Артемівська), який повідомив, що «Стильное радио Перець FМ» транслюється одразу на двох частотах у місті – 106,6 МГц та 105,4 МГц (частота радіо «Блік»). Моніторинг підтвердив ці дані, а повторний моніторинг зафіксував на частоті 105,4 МГц ще й позивний DJ FM.

Також моніторинг виявив, що на інших частотах радіо «Блік» (102,5 МГц у Кременчуці Полтавської області, 105,7 МГц в Умані Черкаської області, 104,8 МГц у Вінниці, 104,5 МГц у Новому Бузі Миколаївської області) крім позивних «Радіо Блік» використовувалися не передбачені ліцензією позивні: «Радіо “Перець FМ”», «Стильное», «Перець FМ» та «Сильне радіо Перець FМ». А на частотах 101,5 МГц у Новій Каховці Херсонської області та 100,3 МГц у Чемерівцях Хмельницької області взагалі було відсутнє мовлення.

Усі обставини звучання сторонніх позивних має з’ясувати позапланова перевірка. Зауважимо, що позивні, які використовувалися на частотах радіо «Блік», - це позивні інших радіостанцій холдингу «Перша українська радіогрупа».

Нагадаємо, що ТОВ «Комунікаційне агентство “Сума технологій”» виграло сім частот на останньому конкурсі, проведеному попереднім складом Нацради у листопаді 2013 року. Однак радіокомпанії не вдалося отримати частоту у Львові, де спершу жоден з претендентів не набрав достатньої кількості голосів, а згодом Нацрада переголосувала рішення і віддала перемогу ТОВ «Престайм.Ком.Юа» зі Львова (радіо «Вголос»). Радіокомпанія була новачком на ринку, і за інформацією тодішньої опозиції, її лобіювали в інтересах медіахолдингу Сергія Курченка – олігарха, нині оголошеного в розшук. Однак де-юре власницею компанії була мешканка Луганської області Людмила Череповська.

Радіо «Блік» запустилося в останні дні перед закінченням передбаченого законом першого року, і в січні 2015 року новий склад Нацради оголосив компанії попередження за відсутність дозволів УДЦР на експлуатацію передавачів і відсутність мовлення на одній з частот – у Новій Каховці.

У жовтні 2015 року радіокомпанія змінила власників, директора, адресу. Власником замість Людмили Череповської став харківський медійний бізнесмен і менеджер Денис Окунєв, який, з-поміж іншого, працював у радіо холдингу Андрія Карпія «Перша українська радіогрупа». Директором радіокомпанії став Андрій Соломаха – фахівець із ліцензування, який часто виступає директором або представником різних телерадіокомпаній на етапі зміни їхньої структури власності, отримання або переоформлення ліцензій. Компанія переїхала з Києва до Харкова.

Радіокомпанія тоді ж хотіла змінити ще й програмну концепцію (зменшити частку програм власного виробництва і національного продукту з 24 годин до 21 години на добу, додати іноземного продукту в обсязі 3 години на добу та змінити формат з інформаційно-музичного на розважально-музичний). Однак Нацрада програмної концепції не змінила.

Втім, уже за кілька місяців, у грудні 2015 року, директором ТОВ «Комунікаційне агентство “Сума технологій”» став Андрій Карпій, власниками – він сам (1%) і його «Перша українська радіогрупа» (99%). Вносячи до ліцензії ці зміни, Нацрада дозволила радіокомпанії змінити ще й програмну концепцію: зменшити власне виробництво до 8 годин на добу, та змінити формат на інформаційно-розважальний. Позивних радіокомпанія не міняла.

Нагадаємо, що радіостанція Міноборони України «Армія FM» розпочала тестове мовлення 1 березня через інтернет-портал «Своє радіо» радійника Валерія Глейзера.

Перед тим, 11 лютого, Нацрада зареєструвала Центральну телерадіостудію Міністерства оборони України як суб’єкт інформаційної діяльності та замовила за її запитом для радіостанції «Армія FM» прорахунок частот в ФМ-діапазоні в трьох містах Донецької області (Артемівськ, Костянтинівка, Волноваха) та в Києві.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2748
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду