detector.media
14.03.2018 19:11
«Іспанський диспетчер» заявив, що отримав від росіян $48 тисяч за фейк про нібито «український слід» у трагедії рейсу MH17
«Іспанський диспетчер» заявив, що отримав від росіян $48 тисяч за фейк про нібито «український слід» у трагедії рейсу MH17
ЗМІ виявили особу людини, яка вдавала грала роль диспетчера. Чоловік має судимості в Іспанії і був заарештований в Румунії за шахрайство.

Розслідування «Радіо Свобода» і групи румунських журналістів RISE Project виявило особу «​іспанського диспетчера», якого масово цитували російські ЗМІ на тему «українського сліду» в загибелі лайнера рейсу MH17.

«Диспетчер Карлос», який нібито працював у київському аеропорту Бориспіль і писав у Твітері під псевдонімом spainbuca про те, що українські літаки переслідували малайзійський Boeing, виявився людиною на ім’я Хосе Карлос Барріос Санчес. Він має судимості в Іспанії і був заарештований в Румунії за шахрайство.

Після того, як літак рейсу MH17 був збитий в небі над Донбасом, російська пропаганда активно примножувала різні версії катастрофи. Одна з них базувалася на повідомленнях «іспанського диспетчера», який не тільки писав у Твітері, але й був показаний в ефірі іспанського підрозділу російського каналу RT за декілька місяців до трагедії.

Автори розслідування знайшли Санчеса і поспілкувалися з ним в WhatsApp. Він стверджує, що отримав загалом 48 тисяч доларів з російських джерел як плату за свою роль «іспанського диспетчера Карлоса».

Також Санчес запевняє, що може надати докази, які підтверджують зв’язок росіян з обліковим записом @spainbuca в твітері, а також банківські дані і записи розмов із працівниками RT. Хоча він так і не надав їх на прохання авторів розслідування.

RT заперечив, що коли-небудь здійснював такі платежі.

Історія про «іспанського диспетчера» була використана також і президентом Росії Володимиром Путіним у розмові з режисером Олівером Стоуном: очільник Кремля сказав, що за катастрофою малайзійського «Боїнга» над Донбасом міг спостерігати диспетчер «іспанського походження» з київського аеропорту Бориспіль, який нібито бачив українські бойові літаки поруч з лайнером рейсу MH17.

Як відомо, літак «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над зоною збройного конфлікту на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто перебував на борту.

у лютому 2016 року  група Bellingcat опублікувала повну доповідь із доказами причетності військових РФ до загибелі MH17.

У червні 2016 року Спільна слідча група 5 країн щодо катастрофи малайзійського літака над Донецькою областю, опублікувала звіт щодо ходу розслідування. У доповіді йдеться про те, що зенітно-ракетна установка «Бук», із якої збили «Боїнг», була доставлена на територію України з Росії. Місце пуску ракети – селище Первомайське, яке перебувало під контролем бойовиків, контрольованих Росією. До числа підозрюваних, згідно з доповіддю, входять близько 100 осіб.

Російський телеканал RT спотворив текст цієї доповіді, викинувши велику частину пояснювального тексту та назвавши професіоналів групи новачками без досвіду.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY