Сьогодні, 30 червня, під час прес-брифінгу у кінотеатрі «Жовтень» Державне агентство України з питань кіно оголосило результати Десятого конкурсного відбору кінопроектів, що претендують на фінансову підтримку держави.
Цього року експертна комісія отримала до розгляду рекордну кількість робіт – 289. Із них 164 проекти вийшли до другого туру Десятого пітчингу, але до початку презентаційних сесій, які тривали п’ять днів, двоє кандидатів зняли свої проекти з конкурсу (ПП «Кіностудія Інтерфільм» з фільмом «Посланник» режисера Романа Балаяна та «Інспірейшн філмз» із документальною стрічкою «Світ без ідей. Історія Паризької комуни» Олексія Левченка).
У результаті, 78 стрічок із 162 отримали прохідний бал (37) і стали переможцями Десятого пітчингу. На їхнє виробництво держава виділить понад 600 млн грн.
Найбільшу кількість балів – 44,22 – отримав короткометражний фільм «Ковчег» режисера Крістіана Жерєгі (компанія «Пронто фільм», продюсер – Максим Асадчий). Це заснована на реальних подіях історія про військового капелана, який рятує покинутих домашніх тварин у розбомбленому селі Піски під Донецьком. Крістіан на власні очі бачив «ковчег»-БМП цього капелана, коли служив в АТО. Головними героями його стрічки будуть собака, кіт і кінь, а роль капелана погодився виконати російський актор Олексій Серебряков, який кілька років тому емігрував до Канади. Режисер переслідує мету соціального виховання своєї аудиторії. Стрічка коштуватиме трохи більше 2 млн грн., стільки ж творці отримають від держави.
Повний перелік фільмів-переможців такий:
Ігрові повнометражні національні (широка глядацька аудиторія):
Режисер – Володимир Зеленський, виробник – ТОВ «КіноКвартал», продюсери – Володимир Зеленський, Андрій Яковлєв, Сергій Шефір, Борис Шефір
Режисери: Олесь Санін, Михайло Іллєнко, Олександр Ітигілов, Олександр Столяров, Оксана Тараненко, Тарас Ткаченко, Наталія Давиденко, Олександра Бровченко, Максим Люков, Тарас Томенко, Олександр Кириєнко. Виробник – ТОВ «Фреш Продакшн Ю Ей», проюсери – Юлія Чернявська, Олег Щербина, Андрій Різоль.
Режисер – Ольга Ряшина, виробник – ТОВ «Стар Медіа», продюсер – Влад Ряшин, Галина Храпко
Режисер – Тарас Томенко, виробник – «Фреш Продакшн Ю Ей», продюсер – Олег Щербина, Юлія Чернявська
Режисер – Мирослав Латик, виробник – ПП «Мистецьке агентство “Перлини сезону”», продюсери – Дмитро Хільченко, Дмитро Дмитренко.
Режисер – Дмитро Малков, виробник – ТОВ «Прототип продакшн», продюсери – Юрій Горбунов, Ірина Костюк, Анна Єлісеєва.
Режисер – Андрій Кавун, виробник – ТОВ «Гарнет інтернешнл медіа груп», продюсери – Юрій Морозов, Андрій Єрмак.
Режисер – Роман Бровко, виробник – ТОВ «АС “Ум-груп”», продюсер – Артем Денисов.
Ігрові повнометражні копродукційні фільми (широка глядацька аудиторія):
Режисер – Yves Angelo (Ив Анжело), виробник – ТОВ «Студія "Кінороб"», продюсери – Єгор Олесов, Оксана Мельничук.
Режисер – Ед Бол, виробник – ТОВ «ТОЙ», продюсер – Алла Бєлая, Кріштоф Солек, Ед Бол.
Режисер – Рольф де Хір, виробник – ТОВ «Пронто Фільм», продюсер – Максим Асадчий.
Режисер – Заза Буадзе, виробник – ТОВ «MKK Фільм Сервіс», продюсер – Олексій Карпенко.
Режисер – Фредерік Петіжан, виробник – «Іст вест продакшн», продюсери – Корін Бенішу, Лоран Тальрон, Флоранс Моос, Оліас Барко, Олег Герман.
Режисер – Даріуш Ґаєвскі, виробник – ТОВ «Ессе продакшн хаус», продюсери – Віталій Шереметьєв, Наталія Лібет (Україна), Куба Косма (Польща), Jules Debrock (Бельгія).
Режисер – Філіп Азуле, виробник – ТОВ «Гарнет Інтернешнл Медіа Груп», продюсер – Андрій Єрмак, Ілан Жирар, Амір Харел.
Ігрові повнометражні національні (авторське кіно):
Режисерка – Марися Нікітюк, виробник – ТОВ «Крісті фільм», продюсер – Мирослав Слабошпицький, Юрій Мінзянов.
Режисер – В'ячеслав Криштофович, виробник – ТОВ «Гарнет Інтернешнл Медіа Груп», продюсер - Андрій Єрмак.
Ігрові повнометражні копродукційні фільми (авторське кіно):
Режисер – Бенедікт Ерлінгссон (Benedikt Erlingsson), виробник – ТОВ «Солар медіа інтертейнмент», продюсер – Маріанн Слот (Marianne Slot), Карін Лебланк (Carine Leblanc), Сергій Лавренюк.
Режисер – Бенедек Флігауф, виробник – ТОВ «Лаймове Світло», продюсер – Володимир Яценко, Моніка Мекс, Ребекка Гаррідо.
Ігрові дитячі фільми:
Режисер – Семен Горов, виробник – ТОВ «Біг хенд філмс», продюсер – Марія Каель.
Режисер – Михайло Костров, виробник – ТОВ «2016», продюсер – Євгеній Д'яченко.
Режисер - Євген Матвієнко, виробник – ТОВ «Сон-це», продюсер – Орест Борко.
Режисер – Олена Каретник, виробник – ТОВ «Кінокомпанія Казка Продакшн», продюсери – Олена Каретник, Іванна Дядюра, Леонід Гудков, Лариса Величанська, Сергій Машевський.
Неігрові фільми:
Неігрові копродукційні фільми:
Дебютні ігрові фільми:
Анімаційні корткометражні фільми:
У категорії «Анімаційні повнометражні фільми» переможців не виявилося – жоден фільм не набрав достатньої кількості балів.
Ігрові тематичні (Про героїзм воїнів, які брали участь у захисті України):
Режисер – Крістіан Жерєгі, виробник – ТОВ «Пронто фільм», продюсер – Максим Асадчий.
Режисер - Заза Буадзе, виробник - ТОВ «ІнсайтМедіа» продюсерський центр, продюсер - Володимир Філіппов.
Режисер - Ернес Сарихалілов, виробник - ГО «КримСОС», продюсер - Таміла Ташева.
Режисер - Олександр Кириєнко, Оксана Артеменко, Олександр Столяров, Михайло Іллєнко, Олег Павлюченков, Сергій Круценко, Віктор Придувалов, Кадім Тарасов, виробник - ТОВ «Бі-Ті-Ел-Вавілон», продюсер - Андрій Різоль.
Неігрові тематичні (Про героїзм воїнів, які брали участь у захисті України):
Режисер - Леонід Кантер, Іван Ясній, виробник - ТОВ «РіК ТБ», продюсер - Діана Карпенко.
Режисер - Сергій Лисенко, виробник - ПП «Кінокомпанія "Магіка-фільм"», продюсер - Геннадій Кофман.
Режисер - Жанна Максименко-Довгич, виробник - ТОВ «Т.Т.М.», продюсер - Андрій Границя.
Режисер - Сергій Сотніченко, виробник - ТОВ «МПЦ "Фор-пост"», продюсер - Олександр Дріз.
Режисер - Валерій Балаян, виробник - ТОВ «Добранічфільм», продюсер - Олександр Дмитренко, В'ячеслав Демченко.
Режисер - Вадим Єрмоленко, виробник - «8К груп», продюсер - Михайло Кушнір, Сергій Тахмазов.
Режисер - Віталій Загоруйко, виробник - ТОВ «АС "Ум-груп"», продюсер - Артем Денисов.
Ігрові тематичні (До 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні):
Режисер - Агнешка Холланд, виробник - ТОВ «Студія "Кінороб"», продюсер - Клаудія Смея, Титус Крайенберг, Ангус Ламонт, станіслав Дзедзик, Єгор Олесов.
У категорії «Неігрові тематичні (До 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні)» переможців не виявилося – жоден фільм не набрав достатньої кількості балів.
Ігрові тематичні (Велич українського духу на прикладах легендарних героїв народного фольклору):
Режисер - Олесь Санін, виробник - ТОВ «Пронто фільм», продюсер – Максим Асадчий.
Детальніше про проекти, що пітчингувалися у другому турі Десятого пітчингу, завантажуйте за посиланням.
Нагадаємо, із 19 по 23 червня цього року Державним агентством України з питань кіно було проведено Десятий конкурсний відбір кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів.
Читайте на «Детекторі медіа» подробиці першого, другого, третього, четвертого та п’ятого днів Десятого пітчингу.