detector.media
19.05.2017 14:09
НАЗК вимагає від декларантів невідкладно змінити електронні адреси російських доменів
НАЗК вимагає від декларантів невідкладно змінити електронні адреси російських доменів
Національне агентство запобігання корупцією (НАЗК) просить невідкладно змінити електронні поштові скриньки російських доменів (наприклад: mail.ru, yandex.ru, bk.ru) в особистих облікових записах Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на створені на українських серверах (наприклад: ukr.net, i.ua, email.ua, gmail.com).

Про це йдеться на сайті НАЗКу.

«Для зміни електронної поштової скриньки облікового запису необхідно на одному з українських поштових сервісів отримати персональну електронну адресу. Після цього авторизуватися в Реєстрі за посиланням portal.nazk.gov.ua за допомогою власного ЕЦП. Потім треба перейти у вкладку "Мій профіль", натиснути кнопку «Змінити контактні дані», у полі "Новий E-mail" вказати нову поштову скриньку та натиснути кнопку "Змінити E-mail2. – пояснили в НАЗК. – На нову поштову скриньку надійде лист "Зміна E-mail | Єдииний державний Реєстр декларацій". Для зміни E-mail перейдіть за посиланням».

Також повідомляється, що для зміни електронної адреси особистому кабінеті у Реєстрі не потрібно отримувати новий ЕЦП.

Нагадаємо, 15 травня Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», які передбачають блокування Mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Однокласники». Крім того, суттєво розширено коло російських телерадіокомпаній, IT-компаній і виробників програмного забезпечення, які потрапили під обмеження. 17 травня після офіційної публікації указ набув чинності.

вою стурбованість щодо блокування інтернет-ресурсів в Україні висловили представники Ради Європипредставництва ЄС, а з критикою цього указу виступили представники «Репортерів без кордонів»Human Rights WatchFreedom House. Водночас у НАТО сказали, що блокування сайтів – це питання безпеки, а не свободи слова.

редставник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига нагадав, що за українським законодавством блокування будь-яких інтернет-ресурсів можливе лише у судовому порядку.

НКРЗІ заявила, що інтернет-провайдери, які не виконають рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» будуть притягнуті до адміністративної відповідальності та накладення штрафу.

Експерти, яких опитав «Детектор медіа», не впевнені, що указ президента й рішення РНБО має виконуватися приватними компаніями та особами, а не лише державними органами.

Натомість Президент України Петро Порошенко заявив, що всі його сторінки в російських соціальних мережах «ВКонтакте», «Одноклассники», а також в пошуковику і поштовому сервісі «Яндекс» будуть закриті, і заявив, що провайдери повинні блокувати ці ресурси.

Інтернет-асоціація України звернулася до Служби безпеки України за роз’ясненнями, зокрема: чи розповсюджується дія указу на приватних осіб, а не лише на державні служби, яким буде покарання за невиконання указу, як досягти ефективності, якщо будь-яке блокування інтернет-ресурсів можна обійти за допомогою спеціальних програм, тощо.

З 16 травня ураїнські користувачі російської соцмережі «Вконтакте» отримують повідомлення від служби підтримки з інструкцією обходу блокування сайту на території України.

17 травня Служба безпеки України повідомила, що разом з іншими правоохоронними органами розробляє зміни до законодавства України щодо механізму блокування російських інтернет-ресурсів.

Керівник Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи Патрік Пеннінкс вважає, що заборона російських інтернет-ресурсів в Україні обмежує свободу слова.

Фото: cikavoinfo.com

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY