detector.media
01.03.2017 09:00
Канада вимагає від РФ звільнити журналіста Миколу Семену
Канада вимагає від РФ звільнити журналіста Миколу Семену
Канада закликає Росію припинити переслідування українського журналіста Миколи Семени, співробітника сайту «Крим.Реаліі» (проекту медіакорпорації «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода»), якого російська влада звинувачує «в публічних закликах до сепаратизму».

Про це йдеться у повідомленні на сторінці МЗС Канади у мережі Twitter, повідомляє «Укрінформ».

«Канада закликає зняти обвинувачення із журналіста Миколи Семени у незаконно анексованому Криму», - пише МЗС.

Міністр закордонних справ Канади Христі Фріланд висловлюєт занепокоєння з приводу утисків свободи слова в Криму.

«Канада глибоко стурбована через утиски свободи слова в Криму... Канада закликає кримську де-факто владу дотримування прав людини у відповідності до міжнародного права», - заявила вона.

Canada calls for charges against journalist Mykola #Semena in illegally-annexed #Crimea to be dropped. #UnitedForUkraine #CrimeaIsUkraine pic.twitter.com/Sx0CMc9MyO

— Foreign Policy CAN (@CanadaFP) 28 лютого 2017 р.

Як писав «Детектор медіа», у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович, а також Міністерство закордонних справ України, яке вимагає припинити переслідування пана Семени.

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня, відхилив скаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ. На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом дорівнюють нулю.

6 грудня 2016 року стало відомо, що російська ФСБ закінчила слідство у справі кримського журналіста Миколи Семени.

20 січня в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, кримський журналіст «підготував статтю під назвою «Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму», в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

Адвокат журналіста Еміль Курбедінов заявив, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ'єктивна і не відповідає дійсності.

26 січня в Бахчисараї (Крим) співробітники ФСБ затримали адвоката кримського журналіста Миколи Семени Еміля Курбедінова. Пізніше в його будинку та офісі пройшли обшуки. Залізничний районний суд Сімферополя в окупованому Росією Криму обрав запобіжний захід Емілю Курбедінову. Адвокат був заарештований на 10 діб.

Зазначимо, 17 лютого, Залізничний райсуд Сімферополя переніс дату розгляду справи журналіста Миколи Семени на 28 лютого 2017 року. Вчора стало відомо, що перше судове засідання процесу призначено на 20 березня 2017 року.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY