НСЖУ засуджує бездіяльність міліції у розслідуванні побиття журналістів у Черкасах під час Євромайдану

НСЖУ засуджує бездіяльність міліції у розслідуванні побиття журналістів у Черкасах під час Євромайдану

25 Грудня 2014
2962

НСЖУ засуджує бездіяльність міліції у розслідуванні побиття журналістів у Черкасах під час Євромайдану

2962
НСЖУ засуджує бездіяльність міліції у розслідуванні побиття журналістів у Черкасах під час Євромайдану
НСЖУ засуджує бездіяльність міліції у розслідуванні побиття журналістів у Черкасах під час Євромайдану

25 грудня  Секретаріат Черкаської обласної організації Національної спілки журналістів України (НСЖУ) на своєму засіданні засудив бездіяльність правоохоронців у розслідуванні справ про побиття журналістів під час подій Євромайдану у місті та вкотре закликав їх сприяти проведенню належного розслідування. Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.

 

Жодна справа про побиття силовиками черкаських журналістів під час подій Євромайдану не доведена до кінця. Майже рік заяви постраждалих перебувають у правоохоронних структурах, але жодного руху так і не відбулося.

 

Нагадаємо, під час протестних подій у Черкасах у січні-лютому постраждали фотокорреспондент газети «Вечірні Черкаси» Ігор Єфімов, власний кореспондент телеканалу «Інтер» Станіслав Кухарчук, редактор сайту 0472 Олег Огілько, польські журналісти Сергій Марчик та Юрій Висоцький. Було розбито камеру також оператору телеканалу «Вікка» Сергію Єфімову.

 

Ігоря Єфімова було також побито 20 лютого під час штурму «Беркутом» пікету черкащан на блок-пості біля дамби. З розбитою головою він потрапив до лікарні. «Беркутівці» били його попри те, щовін кричав «преса».

 

Агресію в силовиків викликало і журналістське посвідчення Станіслава Кухарчука. Побивши журналіста під час подій на майдані 27 січня, беркутівці кинули його посвідчення під ноги. Кореспондентів польського телеканалу «Белсат», який мовить білоруською, Сергія Марчика і Юрія Висоцького спіробітники «Беркуту» побили у Черкасах під час розгону Євромайдану.  Пану Марчику наклали 11 швів на голову.

 

Як розповів Станіслав Кухарчук, він кілька разів ходив на допити і наддав відео, де зафіксовано факто його побиття.  «Слідчі постійно змінюються, вони ставлять одні й ті самі запитання. Говорять про те, що варто провести слідчий експеримент, але далі слів справа не йде. Востаннє я був на допитіще в травні. З того часу жодних рухів. Чесно кажучи, я не вірю, що винні будуть знайдені. Шукати треба було відразу - коли це сталося», - сказав Станіслав Кухарчук.

 

Журналіст Олег Огілько зараз виїхав з Черкас. На допиті, каже, був також ще навесні. З того часу нічого про свою справу не знає.

 

Десять місяців тягнеться розслідування справи про побиття Ігоря Єфімова. Нещодавно він був на опізнанні у міліції. Із 30 беркутівців, які тоді були в автобусі, на опізнання викликали близько 25. Серед них журналіст не впізнав ту особу, яка його била. «Якби це опізнання було хоча б через місяць-два. А так пройшло дуже багато часу. Прокуратура нібито ще намагається щось робити, а УМВС взагалі не докладає ніяких зусиль. Немає навіть ніякого вибачення. Якби людина, котра це зробила, визнала помилку, можливо, я б забрав заяву. Але ж ніхто за собою вини не визнає», - сказав фотожурналіст.

 

За словами першого секретаря НСЖУ Сергія Томіленка, головна причина безкарності - це відсутність політичної волі. Тому НСЖУ не раз виступала з критикою влади та правоохоронних структур щодо нерозслідування випадків насильства по відношенню до журналістів. «Журналісти залишаються незахищеними, немає ніякої гарантії, що під час чергових мітингів у будь-якому місті України наші колеги знову не будуть побиті силовиками. Ми наголошуємо на необхідності розслідування цих справ, адже це і є виявом справжнього ставлення до свободи слова та демократії з боку найвищих гілок влади», - сказав очільник Спілки.

 

 

Нагадаємо, у травні черкаські журналісти вимагали від прокуратури перекваліфікувати справи їх колег, які постраждали від дій працівників спецпідрозділу «Беркут» у січні та лютому, виконуючи свої професійні обов'язки, у провадження за ознаками «умисне перешкоджання професійній журналістській діяльності». Про це йшлося під час зустрічі місцевих журналістів із заступником прокурора Черкаської області Максимом Кончиним.

 

У червні УМВС в Черкаській області за підписом в.о.начальника В.Пустовара надіслав відповідь на запит ІМІ, що інциденти з побиття журналістів у Черкасах співробітниками міліції та спецназівцями у січні-лютому сталися внаслідок некваліфікованих дій і неналежного виконання своїх обов'язків щодо організації роботи органів внутрішніх справ та відсутністю контролю за дотриманням законності з боку екс-начальника УМВС України в Черкаській області Володимира Ліпандіна

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2962
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду