«Громадське ТБ» спростовує причетність Шувалова до їхньої співпраці з НТКУ

«Громадське ТБ» спростовує причетність Шувалова до їхньої співпраці з НТКУ

1 Квітня 2014
10178
1 Квітня 2014
10:30

«Громадське ТБ» спростовує причетність Шувалова до їхньої співпраці з НТКУ

10178
«Громадське ТБ» спростовує причетність Шувалова до їхньої співпраці з НТКУ
«Громадське ТБ» спростовує причетність Шувалова до їхньої співпраці з НТКУ

«Громадське телебачення» спростовує заяви з відкритого листа ведучого програми «Шустер live» Савіка Шустера та колишнього співробітника телеканалу «Інтер» Євгена Кисельова щодо обставин виходу в ефір Першого національного програм «Громадського ТБ». Про це йдеться у прес-релізі «Громадського ТБ».

 

Члени команди «Громадського ТБ» заявляють, що ніколи не зверталися з будь-якими проханнями чи вимогами щодо трансляції своїх програм ні до російського політтехнолога Ігоря Шувалова, ні до керівництва НТКУ.

 

«Рішення про передачу прав на використання програм "Громадського" було ухвалено з ініціативи голови Комітету з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка. "Громадське" розцінює заяву Савіка Шустера та Євгена Кисельова як їхнє бажання вислужитися перед спонсорами та кураторами своїх ефірів. Закиди щодо сприяння Ігоря Шувалова в трансляції "Громадського" на частотах Першого національного - наслідок спотвореного уявлення панів Шустера та Кисельова про ручне управління  НТКУ - норму часів голови президентської адміністрації Сергія Льовочкіна та його ставленика, голови НТКУ Олександра Пантелеймонова», - йдеться у прес-релізі.

 

«Ми вимагаємо від Савіка Шустера та Євгена Кисельова вибачень перед українськими глядачами за поширення неправдивої інформації. Сподіваємося, що надалі пани Шустер та Кисельов працюватимуть згідно з професійними стандартами й утримуватимуться від спроб ставити себе поруч із незалежними медіа», - пише команда «Громадського».

 

«Громадське телебачення» звернулося за поясненнями щодо цієї ситуації до голови Комітету з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка. «Те, що написали Савік Шустер та Євген Кисельов, не відповідає дійсності, це повна нісенітниця. Ініціатива щодо трансляції програм "Громадського" та підписання відповідної угоди з Першим національним належала мені. Я сам запропонував т.в.о. гендиректора НТКУ Олександру Пантелеймонову транслювати програми "Громадського телебачення" на Першому національному телеканалі. Я виходив з того, що такий крок сприятиме оперативному та об'єктивному висвітленню подій у Криму і надасть можливість адекватно реагувати на інформаційну війну навколо кризи на півострові», - зазначив  пан Томенко.

 

За словами пана Томенка, Олександр Пантелеймонов досить оперативно зреагував, зробивши відповідну публічну заяву, що НТКУ готова підписувати угоду з «Громадським». «Після цього відбулася зустріч з керівниками Першого національного та "Громадського", й угода була підписана. Ще раз підкреслюю: ця ініціатива належала особисто мені, і я не знаю жодних інших осіб, які могли бути причетними до цієї угоди, крім мене, Олександра Пантелеймонова та керівників "Громадського"», - зауважив голова Комітету свободи слова.

 

Нагадаємо, телеведучі Савік Шустер і Євген Кисельов звернулися з відкритим листом до голови СБУ Валентина Наливайченка проти примусового видворення з України російського політтехнолога Ігоря Шувалова, в якому заявили, що пан Шувалов сприяв виходу «Громадського ТБ» на Першому національному. Заступник гендиректора НТКУ Олександр Пантелеймонов назвав заяву панів Шустера і Кисельова абсурдною.

 

Як писала «Детектор медіа», 25 лютого голова Комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України Микола Томенко закликав тимчасового виконувача обов'язків гендиректора Національної телекомпанії Олександра Пантелеймонова та генерального директора Національної радіокомпанії України Тараса Аврахова укласти трудові угоди з представниками «Громадського ТБ» та «Громадського радіо» про надання кількох годин свого щоденного ефіру під інформаційне мовлення.

 

Того ж дня «Громадське телебачення» повідомило про надання на безоплатній основі можливості Національній телекомпанії України транслювати свої інформаційно-суспільні блоки з 10.00 до 12.00, з 15.00 до 17.00 та з 19.00 до 22.00, без врізання у них реклами, зі збереженням маркування, титрування і без зміни змістовної частини. 26 лютого «Громадське ТБ» стартувало на Першому національному.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10178
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду