У справі Олега Сенцова йдеться про «примус до російського громадянства» - МЗС

У справі Олега Сенцова йдеться про «примус до російського громадянства» - МЗС

10 Липня 2014
7163
10 Липня 2014
10:32

У справі Олега Сенцова йдеться про «примус до російського громадянства» - МЗС

7163
У справі Олега Сенцова йдеться про «примус до російського громадянства» - МЗС
У справі Олега Сенцова йдеться про «примус до російського громадянства» - МЗС

Протягом двох місяців Міністерство закордонних справ України (МЗС) не отримало жодної офіційної відповіді від російської сторони щодо утримання від вартою і висунення обвинувачення у підготовці терористичних актів у Криму українському кінорежисерові Олегу Сенцову. Про це повідомляє УНИІАН з посиланням на заяву Директора департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс в ефірі 5 каналу.

 

Він стверджує, що у цьому випадку «ми знову маємо справу з примусом до громадянства».

 

«Коли ви граєте в шахи, а з вами на тій самій дошці грають в Чапаєва, то просто не сприймаються жодні аргументи. Випадок з Олегом Сенцовим взагалі кричущий, тому що за два місяці ми не отримали жодної офіційної відповіді від російської сторони. Не те, що не допустили консула, нам офіційно й не пояснювали, що нам не дають відповіді тому, що він не є українським громадянином, а є російським, що в принципі, є абсурдом», - заявив Євген Перебийніс.

 

Нагадаємо, Олег Сенцов, який утримується під арештом у московському СІЗО (РФ) за підозрою в підготовці терактів у Криму, заявив на суді у Москві 7 липня, що під час допиту в приміщенні колишнього Сімферопольського СБУ до нього застосовували тортури, побиття та приниження, що мали на меті отримання свідчень проти керівництва Майдану та України.

 

Це вже друга публічна заява Олега Сенцова про тортури. Amnesty International закликає вимагати від російської влади проведення ретельного і незалежного розслідування заяв про тортури і погрози на адресу українського кінорежисера Олега Сенцова.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», під час суду у Москві Олег Сенцов також заявив протест проти спроб Росії позбавити його українського громадянства і захисту.  За словами його адвоката, у московському СІЗО український режиссер зареєстрований як «громадянин РФ з паспортом України».

 

7 липня МЗС України заявило своє обурення рішенням Лефортовського районного суду Москви (РФ) щодо продовження утримання під вартою українського режисера Олега Сенцова, який арештований за підозрою в підготовці терактів у Криму, до 11 жовтня. Міністерство закордонних справ України категорично вимагає від Росії негайного звільнити і повернути в Україну Олега Сенцова та інших ув'язнених українців. 

 

Наприкінці червня Генеральна прокуратура РФ заявила, що підстав для зміни запобіжного заходу та припинення кримінального переслідування затриманого у Криму українського режисера Олега Сенцова, а також іншого затриманого Олександра Кольченка, не вбачається. 

 

За інформацією Генпрокуратури Росії, УФСБ РФ по Республіці Крим та Севастополю відкрило та об'єднало в одному провадженні три кримінальні справи за фактами діяльності так званого «терористичного співтовариства». В якості підозрюваних затримані Олег Сенцов і Олександр Кольченко. Генпрокуратура Росії стверджує, що зараз вони користуються послугами захисників, дають свідчення і етаповані до СІЗО на території Москви.

 

3 червня міністерство закордонних справ України вручило російському посольству ноту, в якій вимагає організувати зустріч з арештованим режисером. 

 

Російська ФСБ затримала Олега Сенцова  у ніч на 11 травня в місті Сімферополі (Крим). До цього режисера, за його словами, 10 травня захопила так звана «самооборона Криму». Після цього він був етапований з Криму російськими спецслужбами до слідчого ізолятора «Лефортово» у Москві, відомої закритим режимом.

 

ФСБ звинуватила Олега Сенцова в керуванні підготовкою терористичного акту, під час якого начебто мали бути підірвані пам'ятник Леніну в Сімферополі, меморіал Вічного вогню та офіси кримських проросійських організацій.

 

На захист режисера виступають Європейська кіноакадемія, НСКУ, російський КіноСоюз, Конфедерація спілок кінематографістів країн СНД і Балтії, широка українська кіноспільнота й громадські активісти, а також російський кінорежисер Микита Міхалков.

 

Українська кіноспільнота звернулася до Президента України  Петра Порошенка  із закликом вжити  заходів щодо визволення з російського полону українського кінорежисера Олега Сенцова.

 

«Детектор медіа
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7163
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду