РНБО розробить заходи протидії російській пропаганді

РНБО розробить заходи протидії російській пропаганді

5 Березня 2014
12066
5 Березня 2014
17:31

РНБО розробить заходи протидії російській пропаганді

12066
РНБО розробить заходи протидії російській пропаганді
РНБО розробить заходи протидії російській пропаганді

Рада Національної безпеки й оборони України (РНБО) планує розробити заходи, щоб протидіяти російській пропаганді, зазначила заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар. За її словами, інформаційному засиллю Росії особливо піддатливий Крим. Про це повідомляє «Українська правда».

 

«Нова інформаційна стратегія, яка передбачатиме як захист, так і активну позицію в контексті інформування міжнародної спільноти і внутрішню демонополізацію українського інформаційного простору, коли фактично всі телеканали прямо залежали від влади через структуру власників і побудову суспільного мовлення», - сказала Сюмар.

 

Напрацювання наразі розробляються і будуть представлені наступного тижня. Зокрема при РНБО планується створити експертну раду, до якої ввійдуть і медійники.  «Ми сьогодні хочемо створити серйозний аналітичний центр, у рамках РНБО, який би вивчав виклики і формував на них адекватну відповідь для пропозицій керівництву держави», - сказала вона.

 

За словами Вікторії Сюмар, «у нас є проблема з російськими телеканалами», які спотворюють реальність, подаючи дезінформацію і неправдиві коментарі. «І це складні рішення, тому що сьогодні ми не маємо органу, який єдиний має право регулювати роботу телеканалів, - це Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Виник вакуум державного інституту, і прийняти рішення про закриття каналів можна тільки в рамках введення надзвичайної ситуації або воєнного стану. Це ми говоримо про роботу кабельників, які транслюють російські телеканали на території України», - зазначила вона.

 

«Ці дірки виникли в силу халатного ставлення попередніх членів Нацради, яка ніколи не виносила попередження про це і ніколи не дбала про захист інформаційного простору. Подібне уявити у Росії, наприклад, з проникненням українських чи грузинських каналів на територію РФ неможливо», - заявила вона.

 

Сюмар констатувала, що трансляція української позиції на міжнародну арену теж надзвичайно слабка: «Зараз у нас є канал УТР, який явно не виконує поставлених задач. Крім того, у нас абсолютно розбалансована система випрацювання державної політики і її трансляції як в Україну, так і на міжнародну спільноту», - зауважила заступник секретаря РНБО.

  

«Є державні структури, які фінансуються з держбюджету - такі як "Укрінформ", на базі яких можна зробити потужне інформагентство різними мовами, в мультиформаті - для того, щоб українська позиція була помітною», - зазначила заступник секретаря РНБО.

 

За словами Вікторії Сюмар, ще одне надзвичайно важливе завдання - це суспільне мовлення і демонополізація інформаційного простору. «Бо ж оці суспільні настрої на сході і в Криму зробили не тільки російські канали. У нас не такий великий відсоток людей, які їх дивляться. Їх, значною мірою, сформували українські канали. Ті методи, які закидала Москва, вони були вигідні попередній владі, і власники телеканалів значною мірою залежали від цієї влади. Оце та базова проблема, яку треба вирішити, аби інформаційний простір був більш незалежним. І тут перше рішення - це створення громадського мовлення, яке би не залежало ні від влади, ні від великого бізнесу», - заявила Сюмар.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12066
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Alex
3703 дн. тому
То, о чем говорится, не "напрацювання", а серьезный документ, который долго и серьезно готовится специалистами. Для понимания серьезности проблемы полезно ознакомиться с "Доктриной информационной безопасности Российской Федерации" в качестве примера. Никакая Нацрада в силу порочности принципов формирования и отсутствия необходимого интеллектуального потенциала не в состоянии подготовить требуемый документ.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду