1 листопада – презентація альманаху «Відкритий доступ» у Донецьку за участі дипломатів країн ЄC

1 листопада – презентація альманаху «Відкритий доступ» у Донецьку за участі дипломатів країн ЄC

31 Жовтня 2013
12302
31 Жовтня 2013
14:54

1 листопада – презентація альманаху «Відкритий доступ» у Донецьку за участі дипломатів країн ЄC

12302
1 листопада – презентація альманаху «Відкритий доступ» у Донецьку за участі дипломатів країн ЄC
1 листопада – презентація альманаху «Відкритий доступ» у Донецьку за участі дипломатів країн ЄC

1 листопада відбудеться презентація й обговорення документального альманаху «Відкритий доступ» у Донецьку.

 

Місце збору глядачів - біля пам'ятника Тарасу Шевченку (на розі вул. Артема і бульвару Шевченка). Місце показу не анонсується з причин безпеки.

 

Час збору о 18:00 і перший сеанс, о 20:30 - другий сеанс.

 

У дискусії візьмуть участь журналістка, активістка руху «Стоп цензурі!» Наталка Соколенко, громадський діяч ГО «Центр UA» Олег Рибачук, учасники руху «Чесно» Тетяна Пеклун і Вадим Гудима, заступник голови Місії Посольства Великої Британії в Україні Мартін Дей, генеральний консул ФРН у Донецьку Детлеф Вольтер.

 

Подія на Facebook.

 

Фільм-альманах складається з 5 новел: «Межигір'я», «Афганець», «Школа», «Дім з химерами», «У кутку».

 

Події, зображені в альманасі, розгортаються після вступу в дію Закону України «Про доступ до публічної інформації». За ухвалення закону впродовж кількох років боролися громадські організації, журналісти й експерти.

 

«Відкритий доступ» - це хроніки становлення громадянського суспільства, але також історії з життя самих героїв. Вони живуть у різних регіонах України, їхні цінності та переконання різняться, вони не знайомі одне з одним, єдине, що їх об'єднує - активна громадянська позиція.

 

Світова прем'єра альманаху відбулась в березні 2013 року на Міжнародному фестивалі з прав людини Docudays UA в Києві. Новелу «У кутку» Дмитра Тяжлова відібрано до програми міжнародного фестивалю у Лейпцигу і номіновано на спеціальний приз Filmpreis Leipziger Ring, яким нагороджують найкращий документальний фільм, присвячений темі демократії.

 

Упродовж року «Відкритий доступ» було показано в понад 20-ти містах України: Вінниці, Донецьку, Житомирі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Ізюмі, Києві, Миколаєві, Одесі, Львові та Львівської області, Полтаві, Тернополі, Севастополі, Сімферополі, Кременчуці, Умані, Броварах, Феодосії, Харкові, Черкасах, Чернівцях, Рівному, Трускавці, Дрогобичі, Cумах, а також у столиці ФРН Берліні.

 

В деяких містах невідомі перешкоджали показам. 27 вересня було зірвано показ у Києві. За фактом колективного хуліганства громадян у столичному кінотеатрі «Кінопанорама» під час показу альманаху «Відкритий доступ» порушено кримінальні провадження.

 

Аналогічна ситуація відбулася 25 вересня, коли під час показу альманаху «Відкритий доступ» у Черкасах у приміщенні зникло світло. Проте коли організатори підключили генератор і продовжили захід, до будівлі приїхали представники МВС, пожежники та сапери, які заявили, що у приміщенні закладена вибухівка.

 

На показі альманаху у Донецьку і Севастополі відімкнули світло. У Сімферополі під двері приміщення, в якому відбувався показ альманаху, у кинули димову шашку, і глядачів евакуювали. У Миколаєві показ альманаху намагалися зірвати двічі, зокрема працівники МНС заборонили проведення заходу через нібито несправний електрощит. Зірвати показ намагалися і в Одесі.

 

У Броварах місцева влада перешкоджала показу фільму, запровадивши ремонтні роботи у парку та заборонивши проводити захід «з метою збереження громадського спокою». Перед показом у Берліні, активістку, яка прямувала на захід затримали для додаткового митного контролю в аеропорту Бориспіль та без дозволу скопіювали альманах з її персонального диску, чим порушили її право на приватність.

 

У Трускавці перед початком показу в будівлі вимкнули світло, а після того, як організатори підключились до зовнішнішнього носія електроенергії, надійшов анонімний дзвінок про мінування зали. В Сумах організаторам показу було відмовлено в приміщені, а потім їх звинуватили в нападі на офіс місцевого осередку Партії регіонів.

 

Фільм створено за ініціативи ГО «Центр UA» (партнерство «Новий Громадянин»).

 

Більш детальна інформація за посиланням: http://vidkrytyi-dostup.com/

 

Контакти: alisa.ruban@gmail.com, 050 302 94 35, 067 622 71 12https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12302
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду