Прес-клуб "Іду на Ви", канал "1+1", 3 квітня 2006 року

5 Квітня 2006
10961
5 Квітня 2006
11:32

Прес-клуб "Іду на Ви", канал "1+1", 3 квітня 2006 року

10961
Програма присвячена перебігу, результатам і наслідкам виборів-2006. Гість студії - Раїса Богатирьова.
Прес-клуб "Іду на Ви", канал "1+1", 3 квітня 2006 року

Прес-клуб "Іду на Ви", канал "1+1", 3 квітня 2006 року

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Вітаємо Вас! В ефірі – телеканал «1+1», телепрес-клуб «Іду на Ви». Це – наше перше засідання після парламентських виборів, і тому, звичайно, не дивно, що воно присвячене перебігу результатів і наслідкам цього акту народного волевиявлення! Тема, погодьтеся, не вичерпна, потенційних гостей просто безліч! Але почати ми вирішили з золотого призера цьогорічних парламентських перегонів, з Партії Регіонів. Сьогодні цю партію представлятиме і відповідатиме на питання журналістів Раїса Богатирьова. Раїса Василівна – політик з поважним стажем. Вона вперше спробувала депутатського хліба ще в далекому 91-му. Але від самого початку повстання ще тоді депутатської групи «Регіони України», а потім парламентської фракції, водночас формованої партії, вона – неодмінний учасник переговорів з іншими політичними силами, вона – одне з облич цієї партії! І оскільки результати виборів ще досі не оприлюднені, і старий склад парламенту залишається чинним, вона досі – голова, лідер парламентської фракції Партії Регіонів. Оскільки регіонали задекларували свою... своє бажання домовлятися з досить широким спектром політикуму, то це – одна з найгарячіших тем для дискусії. І це – тема для дискусії і сьогодні у цій студії.
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Вітаю Вас! В ефірі – телепрес-клуб «Іду на Ви». Добрий вечір, Раїса Василівна!
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Добрий вечір!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: От, власне кажучи, Ви – член першої десятки, а не першої п’ятірки, але першої десятки Партії Регіонів. І в мене одразу до Вас запитання! Завтра депутати... Сьогодні це питання обговорювалось на погоджувальній раді парламенту. Завтра депутати будуть голосувати за постанову про повторний перерахунок результатів парламентських виборів. Згідно із змінами до Конституції, які вступили в силу після введення політреформи, ця постанова парламенту буде мати законну силу, і буде обов’язковою для виконання! Яке рішення прийняла ваша фракція? Ви будете голосувати за цю постанову, чи не будете?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Давайте исходить из того, что на сегодня еще не объявлены официальные результаты выборов! Исходя из закона о выборах, мы можем четко говорить о том, что после того, как будет установлены и официально объявлены результаты выборов, тогда можно будет подавать жалобы в выше стоящие избирательные комиссии либо же в суд для того, чтобы можно было пересчитать голоса на том или ином избирательном округе. Закон и Конституция устанавливают индивидуальную ответственность за нарушение избирательного законодательства. Таким образом, мы поддерживаем, если есть факты нарушения подсчета голосов на конкретных избирательных участках, и это решит суд, мы поддерживаем пересчет голосов. Но это будет носить индивидуальный характер! Кстати...
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Завтра, відповідно, Ви голосувати за це не будете?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Мы внесли свой проект постановления. Его номер 9270, в котором предлагаем, как раз, решить вопросы спорные по подсчету голосов таким образом, каким сегодня предлагает это сделать Конституция, – закон прямого действия, – и закон о выборах и в Верховную Раду Украины, и в местные советы.
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Зрозуміло!
Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Раїса Василівна, от можна зрозуміти ваш настрій, настрій переможців! Але скажіть, ваша партія, – не так активно, як інші, – говорить про фальсифікації та порушення під час виборів. Що це може означати? Що Ви абсолютно задоволені цим перебігом, і вважаєте так само, як, наприклад, глава Центрвиборчкому Ярослав Давидович, що порушення були суто технічними? Чи Ви таки стикалися з випадками фальсифікації? Якщо так, то на чию користь вони були?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Вы знаете, мы не можем сказать, что мы удовлетворены и избирательным законом, в который мы вносили очень много раз поправки! Буквально, за несколько дней до выборов вносили поправки! Мы не можем быть удовлетворены тем, как образовывались округа, как организовывалась работа избирательных участков! Мы не можем быть удовлетворены тем, что около миллиона избирателей не могли проголосовать потому, что их фамилия не была в списках! Либо их фамилии были искажены! Мы не можем быть удовлетворены теми очередями, которые были на избирательных участках! И часть молодых людей и людей пожилого возраста в соответствии со своим здоровьем не смогли достояться для того, чтобы опустить в урну бюллетень. Поэтому этим удовлетвориться невозможно! Мы определили, что все наши замечания, жалобы, которые у нас были... А поверьте, их было достаточно много, и во многих регионах Украины! ...Были обжалованы округа, которые... комиссии избирательные, которые выше находятся по уровню, чем нарушения были на том или ином избирательном участке, либо в суды. И мы признаем законными решения этих судов. Мы не нарушаем закон! Предлагаем это делать и другим! И таким образом, понимая, что в результате выборов, и в результате предварительного подведения итогов выборов, у нас не хватает где-то около 5%. Это – правда! Но...
Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Так хто їх вкрав у Вас?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Вы знаете, я думаю, это будет некорректно говорить, кто их украл! Я думаю, что это в результате и несовершенство закона, и в результате того огромного напряжения, которое было во время выборов, членов избирательных комиссий, – что есть и технические ошибки, и возможно, есть какие-то и технологические моменты! Если суд это не установил, мы опускаем это за скобку!
Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Добре дякую! Ваше запитання!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Будь ласка, запитання журналістів! І не забуваємо представлятися!
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: Микола Княжицький, журналіст. Ми зараз підводимо підсумки виборів. Чи задоволені Ви самою картиною виборів? Якщо ми зараз подивимось на карту, то ми побачимо, що ваша політична сила все ж таки залишилася політичною силою півдня і сходу. В чому причини такі для Вас? Чи це погана робота ваших осередків і ваших представників в центрі і на заході? Чи це ваша тактика, – більше голосів отримати в своїх регіонах, а далі хай буде, що буде? Дякую! Як Ви збираєтесь виправляти цю картину в майбутньому?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Мы относимся к выборам, как к таким, которые состоялись! Мы оцениваем результаты подсчета, предварительного подсчета голосов, как результат такой, который четко определил, что Регионы Украины, как политическая сила, сегодня есть ведущая политическая сила, и которая имеет электорат или, как бы говорить, своих приверженцев, с устоявшимися политическими взглядами и устоявшимися экономическими взглядами. Если мы суммируем тот результат, который получили и партии другие оппозиционные, но более мелкие, которые не смогли пройти в парламент, то мы можем сказать, что Виктор Янукович, лидер нашей партии, и на президентских предыдущих выборах, и сегодня, как лидер нашей партии, и наша партия получили примерно одинаковое количество голосов. То есть Партия Регионов Украины, совершенно не утратила свой электорат, не утратила поддержку среди населения со своей программой и со своей политической платформой! Что касается расширения наших партийных организаций на другие территории, я думаю, что задача любой партии – равномерно быть представленной во всех регионах. Такая задача стоит и у нашей партии! Поэтому мы следующим этапом для себя взяли следующее, – мы будем проводить активную работу во всех регионах Украины. Но принцип, – чтобы больше было там сторонников, – не будет принципом сегодняшнего дня! Это будет задача немножко отдаленная! И возможно, следующие выборы покажут, что и там мы справимся, и у нас количество поддерживающих нас людей, украинцев, будет увеличиваться! Но это – длительная работа!
Сергій РУДЕНКО, електронне видання «Сейчас»: Раїса Василівна, Сергій Руденко, видання «Сейчас». Ви назвали цифру десь... похибку 5%, яка може бути різниця, – голоси, які могли у Вас відібрати. Ваш соратник називає, Ян Табачник називає 10%. Скажіть! Ви, очевидно, моніторили ситуацію, яка відбувалася на виборчих дільницях, і по всіх регіонах України. Чи можете Ви сказати, в яких саме регіонах у Вас могли забрати або п’ять, або 10%, або два, або три?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Мы рассчитываем эту цифру, исходя из того, где больше всего наших сторонников не смогли реализовать свое конституционное право проголосовать! А это – те базовые регионы, которые мы определили для себя, где мы получили сегодня максимальную поддержку.
Сергій РУДЕНКО, електронне видання «Сейчас»: Питання! Ви рахуєте 5% тих людей, які не змогли проголосувати...
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Так!
Сергій РУДЕНКО, електронне видання «Сейчас»: ...Чи голоси, які у Вас могли забрати?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Мы считаем в эти 5% тех людей, которые не смогли проголосовать!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Будь ласка, запитання!
Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Раїса Василівна! Галина Каплюк, видання «Главред». Під час проведення виборчої кампанії від Партії Регіонів вийшов публічно інший політик, Ринат Ахметов, відомий бізнесмен. Скажіть, будь ласка! Його уже неодноразова поява на публіці, це означає претензію...
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Дворазово!
Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Дворазово, так! Це означає претензію на лідерство в партії, на прем’єрство, чи це вже підготовка його, як кандидата, наприклад, на наступні президентські вибори?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Спасибо за вопрос! Я думаю, что Ринат Ахметов очень четко ответил на аналогичные вопросы на своих пресс-конференциях! Ринат Ахметов идет в парламент работать народным депутатом Украины. И для него сегодня создание законодательного поля для прозрачных условий работы бизнеса, для развития обширных социальных программ, для поддержки пенсионеров и ветеранов! А самое главное – это то, что он определил, – экономический рост, объединение страны и демократизация общества есть главными! Поэтому Ринат Ахметов сегодня предполагает активно работать народным депутатом Украины!
Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Але народним депутатом мають намір працювати багато людей, які є в вашому списку! І там є дуже відомі бізнесмени також! Чому саме він вийшов на перший план? І чи є він конкурентом Віктора Януковича в межах Партії Регіонів?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Вы знаете, ну, удивительно было бы, если бы было другое, да! Я думаю, что здесь в студии очень много людей, которые болеют за футбольные команды. Я, представитель донецкого региона, болею за команду «Шахтер». Вот, не важно, какой номер на майке, важно в каком составе ты играешь! Ринат Ахметов и многие другие бизнесмены играют в основном составе! И поэтому очень многие, – И Ринат Леонидович, и другие бизнесмены, – будут активно участвовать в публичной жизни!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Я тільки хочу нагадати, що справа про так званий конфлікт між Віктором Януковичем і Ринатом Ахметовим була опублікована саме інтернет-виданням «Главред» з посиланням на Романа Зварича, одного з керівників штабу «Наша Україна»!
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Я думаю, это – политтехнология, которая не удалась!
Олеся ОЛЕШКО, «Кореспондент»: Олеся Олешко, журнал «Кореспондент». Пані Раїса, скажіть, будь ласка! Зараз багато експертів говорить про те, що перерахунок голосів зіграє на користь партіям, або політичним силам, які не дотягли там кілька сотих відсотка до прохідного бар’єра...
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Наталія Вітренко, 0.07%...
Олеся ОЛЕШКО, «Кореспондент»: Наприклад! Скажіть, будь ласка! Чи зверталися представники цих політичних сил до Вас за підтримкою в плані забезпечення законодавчого перерахунку голосів? Якщо так, то хто саме? Дякую!
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: К нам с этим вопросом никто не обращался потому, что мы свою позицию публично озвучили! И мы от своей позиции, как политическая сила, которая всегда поступает логично и последовательно, не отойдем! Поэтому я считаю, что даже если случится... ну, вот эфемерно представим такое действо, как тотальный подсчет голосов. Во-первых, мы не знаем, кто будет считать! Во-вторых, мы не знаем, что будут считать! Сегодня избирательные участки уже не имеют полного количества бюллетеней! И трудно будет следующий подсчет считать таким же адекватным, как сегодняшний, который предлагает ЦВК признать, и так далее! И я думаю, что любым подсчетом голосов останутся недовольные! И это не изменит того политического расклада, который сегодня есть! Количество партий, которые прошли, они останутся такими, и соотношение между ними будет примерно такое же!
Дмитро КРАПИВЕНКО, «Контракти»: Дмитро Крапивенко, тижневик «Контракти». Я хочу поцікавитися про роль Віктора Януковича у вашій партії! Останнім часом прес-конференції прямим ефіром відвідуєте Ви, пан Кушнарьов, Ринат Ахметов. А Віктор Федорович чомусь після 26 березня зник з поля зору щонайменше мас-медіа! Чи говорить про те, що Ви міняєте лідера, і він стає вже почесним президентом?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Вы знаете, Вам так, наверное, хочется, ну, какую-то капельку такого дегтя в бочку меда нашей партии запустить! Мне бы не хотелось, чтобы Вы так считали! И я Вам объясню! Виктор Янукович – лидер нашей партии, эффективный лидер, который доказал свою способность, возможность организовать команду на высокие экономические результаты, когда был премьер-министром. Он сегодня является единственным лидером партии, на которого ориентируются, и который может достичь тех результатов, которые были провозглашены  нашей командой на выборах! Поэтому Виктор Федорович сейчас активно работает вместе с нашей командой над условиями, принципами концепцией создания коалиции, которая будет представлена широкой публике, буквально, завтра-послезавтра!
Дмитро КРАПИВЕНКО, «Контракти»: Це єдина кандидатура від вашої партії на посаду прем’єра в разі формування коаліції?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Мы определялись с этим, и заявление нашего съезда четко говорит о том, что у нас – один представитель, один лидер партии, и он один представитель на пост премьер-министра!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Спасибі! Це – єдине питання на цю тему! Єдина відповідь! Добре?! Це – тема нашого наступного блоку, – формування коаліції в парламенті. Будь ласка, ще далі про вибори питання!
Олег ВОЛОШИН, «Експерт Україна»: Олег Волошин, журнал «Эксперт Украина». Раиса Васильевна, по поводу бочки меда вашей партии на этих выборах! Вы, независимо от формата коалиции, Вы уже власть в десяти регионах, где Вы победили в облсовет... на выборах в облсоветы! Как Вы собираетесь использовать этот ресурс? То есть насколько Вы уверены в том, что победа в этих облсоветах может быть превращена в получение постов глав облсоветов, укрепления ваших позиций даже в тех регионах, которые партия была как бы... Виктор Янукович был популярен на прошлых выборах, но сама партия как бы не всегда была настолько там популярна! То есть насколько Вы способны конвертировать ваш успех в жесткие, такие устойчивые позиции лидера в той же Одесской области, в Крыму,  в Николаевской области, и так далее?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Совершенно естественным будет продолжение нашей победы, о которой Вы правильно сказали, что мы получили власть от людей, нам люди дали эту власть! И совершенно естественно, что областные советы, где большинство будут представлять депутаты Партии Регионов, будут избирать председателя, который будет членом Партии Регионов! Наша задача сегодня – сосредоточиться на одном и главном, – установить диктат государственного флага на всей территории Украины без цветов, – без оранжевого, бледно-голубого, без бело-голубого! И этой задаче будут подвержены все наши шаги! И в этом направлении мы будем двигаться! Поэтому у нас не будет проблем с тем, что надо делать в ближайшее время! Мы знаем, что делать, и знаем, с кем делать!
Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Раїса Василівна, оскільки наближається момент, коли ми почнемо говорити про священну корову сьогоднішніх політичних дискусій, – про майбутню коаліцію. І є багато варіантів! І ваша партія згадується в кількох! Я хотів би спитати Вас про таке! За якою з тих політичних сил, які... ну, ще навіть до оприлюднення остаточних результатів, але так виглядає, що не подолали цей тривідсотковий бар’єр, за якою з них Ви шкодуєте, як за можливим потенційним партнером, таким добрим партнером у цьому парламенті? І якщо Ви за кимсь шкодуєте, то чому Ви свого часу все ж таки не домовились з ними про якийсь мега-блок, не дали їм підтримку, не допомогли їм прийти сюди, і бути вашими партнерами? Я хотів би почути вашу відповідь, але буквально за дві хвилинки, – після реклами!
Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Вітаю всіх, хто щойно приєднався до нашої аудиторії! В ефірі – телепрес-клуб «Іду на Ви». У нас в гостях сьогодні золотий призер цьогорічних парламентських виборів, Партія Регіонів, в особі Раїси Василівни Богатирьової. Але нагадаю питання, яке поставив перед рекламним блоком. Отже, Раїса Василівна, чи шкодуєте Ви, тобто Партія Регіонів, за ким-небудь з учасників цьогорічних перегонів, хто не прорвався до парламенту? Якщо шкодуєте, то чому Ви не допомогли тим же «Не так!» чи якійсь іншій силі, – не утворили з ними якийсь мега-блок такий поважний, і не здобули ще більше голосів?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Вы знаете, как и Вы, мы действительно очень сочувствуем многим ярким, талантливым политикам и не только, с политических сил, которые являются как бы нашими сторонниками, но даже из политических сил, которые есть нашими оппонентами, за тем, что многие талантливые и яскраві, как говорите Вы, политики не прошли! А что значит, дать им помощь? Я думаю, что Партия Регионов как раз такую помощь и оказала! Ведь конкуренция в политике – это качество политического процесса! И мы не помешали проявить свои качества в этой талантливой борьбе за голос избирателя! А все же зависело от них! Они не смогли, будем надеяться...
Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Тобто Ви спокійно спостерігали, як вони спокійно ламають дрова, роблять різні дурниці, і втрачають свої бали?..
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Мы все шли одним путем! Каждый из нас шел к избирателю! И наша заслуга в том, что мы смогли дойти и объяснить, что нам... что мы хотим! А они не смогли!
Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Зрозуміло! Але я хотів би уточнити! У Вас була жорстка вимога, – або їм корпорація, або до побачення! Так?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Вы знаете, наверное, такое количество партий, как в Украине должно пройти тот процесс, когда мелкие партии будут объединяться вокруг идеи, – не вокруг лидера, а вокруг идеи, которая есть у той или иной партии! И если очень многие мелкие партии имеют сходную идеологию и программные положения, как Партия Регионов, я думаю, было бы совершенно целесообразно действительно влиться в актив и стать членами нашей партии!
Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Горе переможеним! Славко!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Серед можливих варіантів більшості, тепер парламентської більшості, чи не найбільше говориться про варіант союзу Партії Регіонів з «Народного союзу «Наша Україна». Я думаю, що мої колеги поставлять багато питань про те, як ведуться ці переговори, на якому рівні, і що за умови! У мене одне таке коротке питання. Яка буде реакція на такий можливий союз вашого виборця? Чи не боїтеся Ви розчарування вашого виборця, якщо буде така коаліція? Мовляв, Партія Регіонів розчарувала нас, уклавши союз з помаранчевими!
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Мы – открыты для диалога с любой политической силой! Это – наш принцип! Мы готовы сегодня обсуждать основные принципы создания коалиции с любой политической силой, которая прошла в парламент! Сегодня процессы переговоров находятся в неактивной фазе, фактически, у всех! И я думаю, что после того, как будут такие принципы предложены, процесс переговоров активизируется! Избиратели, которые получат коалицию, которая сможет в течении ближайшего года-полтора показать эффективные результаты работы, наверное, поймет и поддержит любую коалицию, которая даст результат!
Дмитро БОНДАРЕНКО, «Коммерсантъ-Украина»: Газета «Коммерсантъ-Украина», Дмитро Бондаренко. Раїса Василівна, зараз Ви маєте абсолютну більшість в місцевих радах півдня і сходу України. Скажіть, будь ласка, в тому випадку, якщо Ви не увійдете у правлячу коаліцію, і знову опинитесь в опозиції, чи зможете Ви співпрацювати з центральною владою? І зможете Ви уникнути підозр в сепаратизмі?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Я думаю, здесь очень хороший ваш вопрос! Нужно определиться в понятиях! Вы правильно и четко сказали, что нам народ дал власть на местном уровне! Эта власть у нас уже есть! И она никуда не денется, в зависимости от того, войдем мы в большинство парламентское, или не войдем, как Партия Регионов. Что сделает центральная власть, или Кабинет Министров с органами местного самоуправления? Ничего! Органы местного самоуправления будут работать по закону! Так вот, если мы определимся в базовых понятиях, о какой мы коалиции говорим, тогда все станет на свои места! Сегодня в основе коалиции должен лежать прагматический расчет, –  брак по расчету, а не по любви! Это же не девушку замуж выдают! Так вот, этот брак по расчету абсолютно логичным будет, когда центральная власть, которая есть сегодня де-юре и де-факто после президентских выборов, будет создавать коалицию с властью региональной, на местах! А сегодня эта власть региональная представлена «Регионами Украины». И если мы это понимаем, то тогда совершенно обосновано мы можем говорить об основополагающих принципах создания парламентской коалиции, которая будет создавать правительство, и создавать большинство, и создавать правительство, и так далее, и так далее!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Я, насправді, думаю, що це – новина! Тому що мова йде... Тобто те, про що сказала зараз Раїса Василівна, – про вертикаль фракцій в радах різних рівнів Партії Регіонів! Цього не було в пресі! Будь ласка, питання!
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: Тут, правда, не потрібно забувати того, що Юлія Тимошенко має дуже багато більшості навіть в Києві і Київській області! Не тільки, скажімо, «Наша Україна»! Але в мене трошки інше питання. От я себе ставлю на місце члена вашої партії. Мені здається, що я б абсолютно спокійно дозволив формувати коаліцію Юлії Тимошенко і «Народному союзу «Наша Україна»! Економіка буде погіршуватися, ця коаліція не буде стійкою, стосунки між ними ми вже спостерігали, і мали змогу бачити! Це привело б до чергового скандалу на рівні погіршення економіки, і вже тоді до формування тої стійкої коаліції, до якої Ви прагнете, але, може, через півроку! Може, так було би краще зробити, а не зараз брати на себе удар нестійкої економічної ситуації?
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Таким чином, ти кажеш те, що повторювала владна машина, – чим гірше, тим краще!
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: Ні, почекайте! Це – політика! Я не кажу, що чим гірше, тим краще!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Раїса Василівна Вам відповість!
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: Я кажу, щоб краще зробити для України, треба прийти через півроку!
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: А мы не хотим мешать союзу помаранчевых! Абсолютно! Если они договорятся, – пожалуйста! Я еще раз говорю, – региональная власть сегодня принадлежит «Регионам Украины», как политической силе. Вы это осознаете!
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: Частині регіонів!
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Вы сознаете, что это – области, где сосредоточен экономический и научный потенциал страны! Это – области, которые создают две трети валового внутреннего продукта! Какой самоубийца, скажите мне, отвернется от этого и пойдет дальше?! Если эмблемой коалиции должно стать маленькое бьющееся сердечко, на которое смотришь и думаешь, – наверное, я в инфарктном отделении, где столько тяжело больных! Тогда у меня вообще вопрос, – а в здравом ли уме те, кто говорит вообще о широкой коалиции... ну, кроме нас, естественно! Поэтому мы никому не мешаем! Кто хочет создавать, не принимая участия в нашем переговорном процессе, это – их право! Но если президент хочет получить двоевластие, он создаст ту коалицию, о которой Вы сказали! Если он будет бороться за страну и за народ и, наконец, осознает, что он – президент не оранжевой Украины, а единой Украины, тогда он будет все делать, чтобы была широкая коалиция!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Запитання, будь ласка!
Сергій РУДЕНКО, електронне видання «Сейчас»: Раїса Василівна, ну, ми тут почули ваші медичні діагнози... Ви, як колишній міністр охорони здоров’я, вдало оперуєте поняттями...
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Раїса БОГАТИРЬОВА не була міністром охорони здоров’я!
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Була!
Сергій РУДЕНКО, електронне видання «Сейчас»: Була! Як це!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Опа!
Сергій РУДЕНКО, електронне видання «Сейчас»: Була!
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: І непоганим, до речі!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Ну, будь ласка, запитання!
Сергій РУДЕНКО, електронне видання «Сейчас»: Власне... хотілося б почути...
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Мені двійка! Мені тільки що поставили двійку!
Сергій РУДЕНКО, електронне видання «Сейчас»: Хотілося б почути власне ваші думки, як політика! От Віктор Ющенко, як один із лідерів «Нашої України», він озвучив принципи, на яких має формуватися парламентська коаліція! Це – підписання об’єднаного меморандуму, друге, – це визначення завдань коаліції...
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Принципів утворення!
Сергій РУДЕНКО, електронне видання «Сейчас»: Да! І принципи розподілу портфелів! Чи можете Ви сказати, що от Ви, як представник Партії Регіонів, виступаєте з трьома вимогами: перше, друге і третє? Тобто на яких принципах має формуватися парламентська коаліція? Тільки не говоріть, що прагматичний підхід потрібен! От конкретно, що Ви можете відповісти на пропозицію Ющенка?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Я могу повторить то, что уже сказала! Что мы предполагаем, предложить нашим будущим партнерам по политическим переговорам концепцию, как переговорного процесса, так и стратегических направлений развития страны, на которых мы будем настаивать при создании  коалиции! Это будут, как бы, условия, на которых мы можем войти либо не войти! Портфели и сама должность премьер-министра мы выносим за скобки! Для нас это есть второстепенно, поверьте мне! Сегодня базовые принципы должны быть! Они не будут скрыты ни для кого! Вокруг этих базовых принципов должна идти... должна идти сегодня речь! Все!
Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Раїса Василівна, деякі політики зараз страхають, коли буде, наприклад, створена помаранчева коаліція, то, маючи більшість в облрадах, і маючи своїх голів облрад, таким чином, Ви можете, наприклад... Наприклад, облради можуть висловлювати недовіру головам адміністрацій... помаранчевим так званим. Якщо Ви підете в опозицію, все-таки це може бути реально?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Я не понимаю, почему Вы нас отправляете в оппозицию! Мы – уже во власти! И таким образом, если областные советы, о которых Вы говорите, будут заслушивать вопрос о социально-экономическом положении в регионе, в котором они находятся, и поставят такой вопрос, что будет правомочным, тогда президент будет принимать решение. Если набирается две трети голосов, то отставка неминуема; если половина, то президент рассматривает, и может вернуться к обсуждению! Только правовой путь!
Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Але, таким чином, Ви можете паралізувати роботу на місцях влади виконавчої!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Виконавча влада...
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Я думаю, что парализуется работа тогда... Знаете, в латыни есть хорошая пословица «Repeticio est mater studioru!». Так вот, эта пословица говорит, что повторение – мать учения! Я говорю, что не мы парализуем! Если власть хочет создать систему двоевластия, она сделает то, о чем Вы говорите! Если нет, – она признает этот факт, и будет все делать для того, чтобы очень быстро коалиция между центральной властью и властью регионов состоялась!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Запитання!
Олег ВОЛОШИН, «Експерт Україна»: Раиса Васильевна! Вот с точки зрения прагматичного подхода создания коалиции, – естественно, что коалиция, скажем, с любой из оранжевых партий подразумевает создание какой-то платформы, ну, усредненных взглядов жителей востока Украины, Центральной Украины и Западной Украины. То есть, от каких-то таких крайних, наиболее неприемлемых лозунгов и идей придется отказываться! Вот от каких из тех лозунгов, с которыми Вы шли на выборы, Вы готовы отказаться? Вот, от русского языка, как второго государственного, от четкого противостояния вступления в НАТО, от поддержки вступления в ЕЭП, от участия  глубокого в ЕЭП, и так далее? То есть, от каких из этих трех вещей, которые крайне неприемлемы для жителей Западной Украины, Вы готовы отказаться?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Спасибо! Я думаю, как раз эти вопросы, – что касается и НАТО, и русского языка, которые есть программными в нашей политической программе, мы не собираемся отказываться и обманывать избирателей! Но есть один момент, о котором я бы очень хотела, чтобы услышали сегодня не только мы здесь, но и услышали те, кого это коснется в ближайшее время, и в первую очередь наших избирателей! Это – вопросы НАТО и русского языка, – это не вопросы договора о создании коалиции! И это – не вопросы Верховной Рады! Это – вопросы народа! И у нас разное видение с президентом и его командой этих вопросов! Это не значит, что у нас неправильное! Это – компетенция народа! У нас одно видение с президентом и его командой, – пути решения этих вопросов! Путь решения – референдум! И мы будем предлагать эти вопросы точно таким путем и решать!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Зараз ми почули, на які компроміси Партія Регіонів не піде! Тобто форму вирішення цього некомпромісного варіанту – це референдум! НАТО, російська мова, як друга державна! А на які ж компроміси все ж таки може піти Партія Регіонів з новою владою? На це запитання я прошу Вас відповісти після реклами!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Вітаємо Вас! В ефірі – третій блок, третій заключний блок прес-клубу «Іду на Ви». І особливо вітаю тих наших глядачів, які дивляться канал «1+1 International» в Канаді і Сполучених Штатах Америки! А я повторюю те запитання, яке я ставив Раїсі Василівні Богатирьовій, одному з лідерів Партії Регіонів, переможців цих парламентських виборів, безпосередньо перед рекламним блоком. Отже, Раїса Василівна, на які домовленості, на які компроміси Ви можете піти з «Народним Союзом «Наша Україна», з партією Президента України?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Я думаю, что компромиссы возможны! Например, сразу, когда начнет работать Верховный Совет следующего созыва, принять законы о Кабмине, о президенте, закон о регламенте Верховного Совета, сразу приступить к реформам судебной системы, к изменения в органах прокуратуры. Я думаю, это – те компромиссы, которые мы можем очень быстро решить!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Спасибі! Запитання, будь ласка!
Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Раїса Василівна, я хотів би звернути увагу вашу і присутніх тут колег на один парадокс, на якому останнім часом спиняються аналітики! Вони говорять, що попри те, що Партія Регіонів використовує там інколи проросійську риторику, обстоює там права мовні, там ще якісь... про інтеграцію в східному напрямку начебто обстоює! В той же самий час... отут слово «регіони» грає ключову роль! Інтереси регіонального бізнесу лежать радше не на сході, а на заході, – в тій самій Європі, де є ринок для збуту металозбуту, вугілля, і де, до речі... Не будемо обмежуватися тільки вашими партійними рамками, – і той же ІСД, і той же Ахметов, вони конкурують з тими же росіянами! Ми знаємо це по результатам тендерів, по тому, хто входив в них, і хто виходив! Ви погодитесь з тою тезою, що, насправді, регіонали можуть бути непоганими євроінтеграторами саме в цій площі, в бізнесовій?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Я думаю, что мы должны очень четко понимать, что мы находимся и живем среди стран с развитой рыночной экономикой! И как люди, которые исповедуют либеральную демократию и либеральные принципы экономики, мы понимаем, что нам надо конкурировать с теми, кто на таких же внешних рынках конкурирует с нами! И независимо, это россияне, или это западные страны! Поэтому здесь в вопросах бизнеса только может быть честная конкуренция и, возможно, прозрачные правила игры, – что на западных границах, что на восточных границах нашей страны!
Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Але, тим не менше, вибачте! Донецькі бізнесмени не влазять на ринки, скажімо, там десь в Красноярськ, Сибір, і не конкурують з тамтешніми кланами, от! Натомість вони прекрасно...
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Чому? Чому? Конкурують на ринках Китаю, наприклад!
Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Не будемо про Китай говорити! Я говорю зараз конкретно про російський бізнес! Натомість дуже добре себе почувають в Словаччині, в Польщі! Вони... Їх там зустрічають з розпростертими обіймами, і вони пропонують непогані умови!
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Мне очень жаль, что Вы моих избирателей назвали кланом! Нас поддержало более семи миллионов избирателей!
Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Я говорив про донецький бізнес!
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: И Вы не имеете права так называть моих избирателей и даже тех, кто живут в Донецкой области! Это первое! Не прерывайте теперь меня! Теперь, – очень плохо Вы знаете географию рынков, на которых работают донецкие бизнесмены! Это, в первую очередь, российский рынок! Это – тяжелое машиностроение, станкостроение посмотрите, это химическая промышленность, это фармацевтическая промышленность, и так далее! Поэтому я не могу Вас поддержать, к сожалению, и сказать, что мы не конкурируем с какими-то там кланами в Российской Федерации! Там, где выгодно, и там, где есть условия для конкуренции, везде присутствует тот бизнес, который есть украинский! Но расположен может быть на территории Донецкой области!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Запитання!
Олеся ОЛЕШКО, «Кореспондент»: Раїса Василівна, а скажіть, будь ласка! Я думаю, що Ви розглядали в своїй партії такий варіант створення коаліції, як німецька коаліція, по типу, як створила Ангела Меркель. Коли в однієї сили опинився бонус у вигляді прем’єрського крісла, а в іншої сили бонус у вигляді кількох ключових стратегічних портфелів. Скажіть, будь ласка! На які ключові портфелі розраховуєте Ви, от зокрема? Чи це може бути промисловість чи ще якісь інші міністерства, де Ви почуваєте себе найбільш сильними? Я маю на увазі вашу політичну силу, якщо Ви не отримаєте прем’єрського крісла для вашого представника!
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Я вообще сослагательного наклонения не принимаю! И не воспринимаю его в политике! Но постараюсь Вам ответить, чтобы как бы понятно было! Первое, у нас такой комплект, – у Партии Регионов, – на все посады, что мы можем по 3-4 кандидата выставить на каждую! Суть не в этом! Суть в том, что для нас, действительно, сегодня основное – это принципы создания коалиции и, как бы, условия, на которых она будет объединяться! Чем она будет заниматься? Экономический рост? Да! Объединение страны? Да! Демократизация общества? Да! И если нам тех портфелей, которые нам кто-то предложит, будет не хватать, мы откажемся от этого! Мы предложим то, что необходимо будет для реализации нашей программы!
Олеся ОЛЕШКО, «Кореспондент»: Хто будуть ті люди, що займуть ці посади? Хто отримає ці портфелі?
Раїса БОГАТИРЬОВА, лідер фракції «Регіони України»: Это будут те люди, кому мы доверим! А для того, чтобы мы определились, кому м

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10961
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду