Андрей Шевченко нагло врет, или Мифотворчество БЮТ

31 Серпня 2009
23638
31 Серпня 2009
15:15

Андрей Шевченко нагло врет, или Мифотворчество БЮТ

23638
Андрей Шевченко нагло врет, или Мифотворчество БЮТ

Вячеслав Пиховшек прислал реплику в ответ на интервью Андрея Шевченко, народного депутата (фракция БЮТ), в котором он дал оценку информационной политике телеканала «Интер». Некоторые высказывания депутата, в частности сравнение бойкота «Интера» со стороны БЮТ с бойкотом программ Пиховшека на «1+1» вызвали резкую реакцию г-на Пиховшека. Напомним, редакция ТК может не разделять мнения внештатных авторов.

 

Я уже не первый раз убеждаюсь в больном на голову влиянии политического мифотворчества. Тот или иной политик создает некий миф, потом этот миф тиражируется, а затем выдается за правду.

 

Андрей Шевченко позволил себе заявить в «Детектор медіа» 31 августа 2009 года: «Менеджмент, який загрався у свою війну з Тимошенко, навіть не відчуває, наскільки застаріло, неадекватно виглядають «п‘ятихвилинки ненависті» в «Подробицях тижня» або мочилово у п‘ятничних ефірах. Ходити на такі ефіри, це легітимізувати їх, узаконювати, - це так само, як колись було ходити на ефіри до Слави Піховшека. Бойкот виправданий».

 

Я не намерен терпеть распространение мифов, вранья обо мне, поэтому реагирую.

 

Андрей Шевченко нагло врет. Он бы хотел, чтобы ситуация выглядела так, что мои программы бойкотировали. Ибо Андрей Шевченко принадлежит к политической силе, которая считает себя едино «правильной». И сам Шевченко хотел бы, чтобы сказанное им о работе других, пусть это и сознательное мифотворчество, выдавалось за правду.

 

Но сказанное им - вранье. Вот факты.

 

2002-2004 год, программа «Эпицентр» не предусматривала наличия гостя в студии. Для особо непонятливых внятно объясняю, что бойкотировать было некому, так как никого в программу не приглашали. 

 

2004-2007 год - программа «Иду на Вы» предполагала гостя в студии. Не было ни одного случая бойкота моих программ из-за моего участия в эфире. Были призывы к такому бойкоту, например, со стороны автора текстов в «Детектор медіа» С.Грабовского 9 февраля 2005 года, были призывы к люстрации. Закончившиеся ничем.

 

Правда, в заштатной газете «Волынь» 7 апреля 2005 года я нашел слова Андрея Шевченко: «я не розумію і не сприймаю зараз появу Слави, як ведучого нової програми в парі з Ольгою Герасим'юк „Іду на ви". Мене запрошували на цю програму, але я відмовився, коли дізнався, що Піховшек буде ведучим».

 

Мне неизвестна эта история. Но уверяю Вас, уважаемые читатели, мои программы не потеряли ничего из-за отсутствия в них третьеразрядного политика от БЮТ, в сущности - малоинтересного собеседника Андрея Шевченко.

 

Не исключаю, что сейчас под влиянием Шевченко появятся новые «свидетельства» отказа от участия в моих программах. Зададимся вопросом, почему до сих пор молчали.

 

А факты таковы.

 

В 2005-2007 году среди прочих в «Иду на Вы» из людей политического круга Андрея Шевченко принимали участие Петр Порошенко (дважды), Александр Турчинов Александр Зинченко, Юрий Луценко, Борис Тарасюк, Юрий Ключковский.

 

Наверное Андрею Шевченко небезынтересно будет узнать, а затем и осознать, что Юлия Тимошенко трижды принимала участие в «Иду на Вы». Хотела бы бойкотировать  программу, чего же не бойкотировала? Была же масса эфиров, куда можно было ходить.

 

Не бойкотировали «Иду на Вы» журналисты Наталия Лигачева, Мустафа Найем, Диана Дуцик («Без цензуры»), Татьяна Кремень («Корреспондент»). У меня хватало ума приглашать интересных политиков и интересных журналистов.

 

И последнее. БЮТ, политическая сила, к которой принадлежит Андрей Шевченко, славится многолетним наглым враньем в отношении журналистов и препятствием их профессиональной деятельности.

 

Чтобы не перегружать читателя «Детектор медіа», наведу два малообсуждаемых факта.  

 

2 декабря 1998 года Турчинов, соратник Тимошенко, выступил на заседании парламента с заявлением от имени партии «Громада» в связи с арестом Павла Лазаренко в Швейцарии - это знаменитая история с панамским паспортом. «Все сообщения, распространяемые в подконтрольных государству средствах массовой информации, не подтвержденные официальными источниками, считаем очередной провокацией и фактическим продолжением курса на уничтожение оппозиции», - заявил тогда Турчинов.

 

Последующие события полностью доказали правильность освещения отечественными СМИ «приключений» Лазаренко в Швейцарии.

 

Беспрецедентное решение Кабинета министров Юлии Тимошенко от 7 февраля 2008 года. Им, министрам и чиновникам, запрещено говорить с журналистами без санкции высшего руководства. Таким образом Тимошенко пыталась «перекрыть» возможность выброса ей «ненужной» информации. Это абсолютно противозаконное требование, противоречащее Закону Украины «Об информации», фактически имело целью усложнить работу журналистов по объективному освещению работы Кабмина Тимошенко.

 

И последнее. Может, Андрей Шевченко вспомнит наглое вранье 5-го канала (времен его руководства)  23.11.2004 о российском спецназе на Банковой и 24.11.2004 о самолете российского спецназа «Витязь», якобы приземлившимся в Борисполе? Или его нынешнее политическое положение оправдывает вранье пятилетней давности - ради триумфа политической целесообразности?

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
, для «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
23638
Читайте також
04.11.2009 15:04
Вячеслав Пиховшек
, для «Детектор медіа»
17 031
Коментарі
35
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
ТК-2003р
5345 дн. тому
Маніпулятором, яскравим маніпулятором, є Шева-він в цьому дійсно профі.Піховшек, це яскравий приклад сільского брехуна, що мав нагоду сидіти на плюсах.Правильно пишуть автори -все на що вистачає Піховшека, це найпростіші маніпулятивні прийоми.Тому всі, хто немає розуму і користується ним, потім опиняються на смітнику.Та вже це їх пролеми.
Знание - сила
5345 дн. тому
У Пиховшека, как и у практически всех телеведущих можно найти манипуляции. Но и Шевченко либо должен знать матчасть, а потом что-то говорить, либо перестать выдавать свои желания за факты
VASA
5345 дн. тому
Я б ні місці піховшека помовчав
ТК-2003р
5346 дн. тому
"Класичним зразком маніпуляції було використання у випуску ТСН від 12 вересня 2002 року, та у згаданому випуску „Епіцентру”(15.09.2002) фрагментів інтерв’ю глави Української греко-католицької церкви кардинала Любомира Гузара. Цей випадок навіть став предметом публічного обговорення в пресі,(„Зеркало недели”) що, до речі, змусило В.Піховшека присвятити частину наступної програми запізнілим виправданням і поясненнями.Втім, на той час, маніпулятивна комбінація уже виконала свою роль.. Логіка невибагливої комбінації полягала у тому, щоб долучити до осуду акцій опозиції релігійних лідерів(типова техніка „посилання на авторитет”). Для цього й було використано вирваний з контексту (і, відповідно, введений в інший контекст) фрагмент інтерв’ю , яке В’ячеслав Піховшек взяв у Любомира Гузара.Використання Любомиром Гузаром цитати з Панаса Мирного було в сюжеті ТСН абсолютно перекручено. Щоб зрозуміти це, достатньо співставити те, що було дійсно сказано, і те, що вийшло в ефірі..."«Телебачення спецоперацій»-Наталія Лігачова, Сергій Черненко, Валерій Іванов, Сергій Дацюк, Київ-2003р
ТК-2003р
5346 дн. тому
"...основна технологія, що реалізується в цьому проекті - формулювання „месседжів”, які надалі активно розкручуються пропрезидентськими ЗМІ. За нечастим винятком, такі месседжі формулюються за одним з найпростіших маніпулятивних прийомів – на основі „бездоказових тверджень”, яким, за допомогою інших, давно відомих, різноманітних прийомів автори „Епіцентру” намагаються надати вигляд „достовірності” і видати за плід глибоких аналітичних досліджень...Для цього в „Епіцентрі” Піховшека широко застосовується принцип напівправди – прийом, який високо оцінювався ще міністром пропаганди фашистської Німеччини Геббельс. ”Говоріть правду, якомога більше правди, але ніколи не говоріть всієї правди” – цим рецептом традиційно послуговуютья маніпулятори."«Телебачення спецоперацій»-Наталія Лігачова, Сергій Черненко, Валерій Іванов, Сергій Дацюк,Київ – 2003.
СН№42 (379) 01-07 ноября 2005
5346 дн. тому
— Судя по вашей фигуре, можно предположить, что вы спортом не занимаетесь... — Что есть, то есть, просто я пивом серьезно занимаюсь, я бы даже сказал, профессионально...— Сколько стоят ваши галстуки, костюмы и какой у вас размер обуви? — Галстук, который сейчас на мне, стоит 400 долларов, а костюмчик — пять тысяч долларов. Размер обуви у меня 42-й. СЕЛЮК!)
СН№42 (379) 01-07 ноября 2005
5346 дн. тому
— Как вы считаете, вы уже успели войти в историю? — Я бы даже сказал, что не вошел в историю, а хорошо в нее вляпался, только не спрашивайте, каким местом я в нее влез! Период последних президентских выборов был для меня невероятно тяжелым. На самом деле я делал далеко не то, что хотел делать, и многое не делал из того, чего хотелось. Мне не хотелось бы что-то менять из того, что я говорил во время избирательной кампании. Но тот факт, что Ющенко 146 дней подряд не был в эфире — за это мне, конечно же, стыдно, вот в этом месте я и вляпался..." не тільки в етом месте)
націоналіст
5346 дн. тому
Піховшек не гріховніший, ніж типовий партійний журналіст. А можливо, й порядніший, ніж дехто з них. 5-й канал за директорства Шевченка мені й досі бачиться як потік нечистот. Джинса й надалі потворитиме українську журналістику, поки самі журналісти не звільнять свою професію від двох пострадянських пріоритетів: суми нелегальної винагороди і собачої відданості партійній зграї або її вожакові.
амнезія
5346 дн. тому
"И последнее. Может, Андрей Шевченко вспомнит наглое вранье 5-го канала (времен его руководства)"Смішно чути з вуст бреховшека про "наглое вранье")Цей тіп роками брехав а зара навіть не пам"ятає, як цілий канал колективно вибачався за ЙОГО брехню.Прффесіонал ви наш!
хехе
5347 дн. тому
Если бы не было 2004 года, то искренне бы верил Пиховшику - все говорит по делу и складно
Г.Б. для пана "ніхто"
5347 дн. тому
(((Гебісту // 02.09.2009 10:27:34 І де логіка - співпрацювати із Медведчуком і не з Піховшеком? ))) Логіка елементарна. З Медведчуком - при зашторених вікнах і вимкненому світлі. А з Піховшиком довелося б світитися перед електоратом. Навіть остання CENSORED дбає про межі "пристойності", а що вже говорити про ідеал цнотливості ЮВТ?
Гебісту
5347 дн. тому
І де логіка - співпрацювати із Медведчуком і не з Піховшеком? Один - професіонал в юриспруденції, інший - в компроматному мочилові. Вам до них як до неба рачки Оцінювати Піховшека можна як заманеться, але те, що він в статтях і телевиступах, коли його ще до телевізора пускали, обстоює позицію Партії регіонів, доводить, що він не любить перефарбовуватися, і в цьому послідовний. Насправді нічого не заважало йому продатися і перепродатися. Наприклад, не працювати в кадрі, а готувати спецоперації на базі свого досье - в інтересах того, хто платить.
Ху есть Пиховшик?
5347 дн. тому
2Правильным путем // 01.09.2009 19:59:47-Славочка, мочите сами себя своими аргументами и фактами.Это вы любите с собой делать.
ИринаМ
5348 дн. тому
Шевченко - это выгодное вложение средств партии БЮТ, говорящая голова, подобострасно (как, впрочем, и другие верноподданные ЮВТ) озвучивающая тезисы, сброшенные ему Тимошенкой. А потому вранье, присущее в равной степени всем "ГГ" (говорящим головам) всех партий, безусловно справедливо раскрыто в ОБИДАХ Пиховшика. Всё дело в том - КТО эти ОБИДЫ-ПРЕТЕНЗИИ предъявляет!! Ху есть Пиховшик?
Бурсову
5348 дн. тому
Пиховшек всем говорил, что тексты Бурсова - одни из лучших и фактологически вывереных в телекритике
Грабовському
5348 дн. тому
Пане Сергію! я також випускник філософського факультету, як і Ви. Чому б Вам не висловитися щодо концепції України як failed state як це зробили випускники філософського факультету Олексій Валевський http://www.pravda.com.ua/news/2009/5/12/94500.htm та Вячеслав Піховшек http://telekritika.ua/view/2009-08-10/47229
Сергій Грабовський
5348 дн. тому
Я, між іншим, ніколи не висловлював сумнів у професіоналізмі Піховшека. Це дуже талановита людина. І він має право на свою думку, хоч би якою вона не була і хоч би якому дияволу за дуже добрі гроші не служив його талант. Але! Мій заклик до бойкоту програми Піховшека стосувався його активної участі у здійсненні ЦЕНЗУРИ щодо своїх же колег. Це факт, і його ніхто не заперечить. Я писав - якщо журналісти підуть до Піховшека, вони самі знищать свій моральний авторитет (а тоді він таки був) і свою здатність впливати на влади (тоді й це було, у березні 2005 року). Пішли? Пішли. В результаті маємо те, що маємо. Недавно купив дуже цікаво написану (і жахливо перекладену) книгу одного французького автора - "Порногламур". Там переконливо доводиться, що надворі нині ніяка не доба постмодерну, а доба порногламуру. Від себе додам - і політичного, і навколополітичного також. Що ми спостерігаємо, в тому числі і в особі Піховшека. І його сьогоднішнє нахабство - це безпосередній результат МОРАЛЬНОЇ БЕЗПРИНЦИПНОСТІ української журналістики. (про політиків, у тому числі у БЮТ, мови нема - це потойбіччя не лише добра і зла, а й здорового глузду). А тепер про інше. І справді - не було РОСІЙСЬКОГО спецназу. Були ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ - контрактники російського війська, в тому числі і морської піхоти, в 2004 році. Різниця є. Але не така, щоб говорити про "нахабну брухню". Бо що синій чорт, що зелений - чорт усе одно. І на закінчення. Журналістм у нас ще трохи вірять, політикам - ні, навіть ті, хто за них голосує (принаймні, більшість). Залишилося тільки добити вільне слово - і все буде ОК. Кого тоді будемо звинувачувати? Дядечка? Чи власну моральну яловість?
buzya
5349 дн. тому
Піховшек не розкрив жодної правди. Багато людей, які знають Гандрюшу, ніколи йому вже не подадуть руки. Але й Піховшек має тавро. Коротше, якщо вони передушать одни одного, то гріше не буде нікому :))) Амінь
Бензин
5349 дн. тому
Слышишь ты, це це. То, что ты пишеш на форуме Телекритики - это и есть свобода слова. Не понял? Еще раз упал и прочитал. Пока Шевченко не натравил на тебя штабистов БЮТ, которые тебя вычеслят. Понял: свобода слова есть. Причем здесь ВАЮ? Ты запомнил - свобода слова есть! Повторил 25 раз! Еще 25 раз! Не убедил себя? Звони Шевченко и Володе Павлюку! Все на борьбу за свободу прессы с Тимошенко и А.Шевченко
ццццццц6
5349 дн. тому
Что-что, простите у нас есть? Свобода слова? Так думает в этой стране только ВАЮ. Но его , как всегда, обманули.
Бензин
5349 дн. тому
Да, при Кучме бензин был подешевле, чем при БЮТе. Но нам на бензин плевать. Нам плевать и на курс валюты, который журналистам вдвое уменьшил зарплату. Нам главное свобода прессы - чтобы подальше посылать Пиховшека, Шевченко, Тимошенко, Кучму и весь БЮТ!
запори жужжать
5349 дн. тому
Дайте цьому жужіку бєнзін та хай собі іде на ...)) "Когда я работал с Леонидом Даниловичем, для меня это была оптимальная ситуация... Мы были в дерьме, мы были в болоте, но мы получали дешевый бензин. У нас не было свободы слова, зато теперь она есть, а вот уровень государственного управления при Кучме был на порядок выше. Лично я предпочитаю продолжать сидеть в болоте, но с дешевым бензином, чем просто со свободой слова..." В.Пиховшек,СН,№42 (379)01-07 ноября 2005
Radku
5349 дн. тому
А Пиховшек CENSORED из себя и не строит. Но он и не лицемерит, как друг всех журналистов Шевченко, почему то не вышедший из БЮТ в знак солидарности со своим другом Павлюком, у которого теперь "пропало все". Просто возражать Пиховшеку попробуй аргументами.
Radko
5349 дн. тому
Піховшек - честь і совість вітчизняної журналістики. Кришталевий взірець, незаймана порядність, небачена принциповість. Поруч з ним навіть близько нікого не видно. Ну хіба що подібних титанів честі: Долганова і Джангірова.
Луканову
5349 дн. тому
У другому реченні слово "радяку" треба писати "рядку"
Berk'у
5349 дн. тому
За что ж Вы так Андрюшу? Сначала утверждаете, что профессия Пиховшека врать. А потом говорите, что Шевченко - его коллега по профессии :))
Луканов
5349 дн. тому
Для "для Луканова". У першому радяку слово "допоможе" треба скоротити на один склад: "поможе". А другий рядок слова "лисини" і "полізе" є римами лише в уяві автора.
Для Луканова
5349 дн. тому
Юрік! Чим помогти тобі для ліквідації твоєї проблеми, описаної у козюльку? Чи потрібно лікування кволої ерекції, полюції задля досягнення оргазму? Є гарний лікар. Профспілка називається
Луканов
5349 дн. тому
Коли прочитав Славіка, котрий за правду горою, то в мене графоманський зуд почався, не можу власну козюльку не процитувати про нього^ Нині зміналась його преференція: за правду тепер він життя би віддав. Правда від Слава, як квола ерекція: полюція є, а оргазм не настав.
berk
5349 дн. тому
Пиховшек - профессионал высокого класса. Но его профессия - лгать. Лгать красиво и эффектно, чтобы поверили - до колик в животе, до помутнения в мозгу. А вот когда такой профессионал пытается упрекнуть своего коллегу по профессии во вранье - это смотрится глупо и оччччень неискренне...
Телекритик
5349 дн. тому
Свят, свят! Не дарма старі люди забороняти вимовляти ім'я нечистого, бо може з'явитися. Екзорциста у студію!
Nikers
5349 дн. тому
Слава, смешно читать ваши опусы. не поддерживая Шевченко, (мне он пополам), скажу что ВЫ ваще после темников и ремен Линида данилыча не имеете права варежку открывать в поисках правды. Уж сколько налгали вы, ваще ни в какие ворота не лезу. Презрение продажному журналисту. Чисто ИМХО зрителя, запомнившему ваши пасквили на 1+1. Антиреспект. Вам кстати знаю, даже руки не подают журналисты. И правильно, что брезхгуют Вот и я умываю руки и жалею о времени потраченном на написание этой мессаги, но малость подзадрали уже. Тихесенько в куточку, переживайте себе, но не фоните. А то воздух трясется от вашего пустословия
легион
5349 дн. тому
Слава, очень красиво про третий разряд, с датами, фамилиями, четко по полочкам. аж приятно почитать.
Цікавий
5349 дн. тому
Піховшег-Піховшег, родной ти вінтовчег!.......Як важко (пише Блок) мерцю серед людей / Живим і пристрастним здаватись...
media
5349 дн. тому
Обоє рябоє
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду