ПРОЕКТИ
10:12
Неділя, 20 Серпня 2017

Лутковська просить ініціювати досудове розслідування злочинів каральної психіатрії щодо придушення свободи слова

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням ініціювати досудове розслідування злочинів із використанням системи каральної психіатрії за часів СРСР.
Лутковська просить ініціювати досудове розслідування злочинів каральної психіатрії щодо придушення свободи слова
Лутковська просить ініціювати досудове розслідування злочинів каральної психіатрії щодо придушення свободи слова

Предметом для дослідження слідчих має стати архів психіатричної лікарні у Дніпрі, йдеться у зверненні омбудсмена, опублікованому на її сайті.

«Цими днями Міністерством охорони здоров’я здійснюється виїмка архіву, що охоплює багатолітню історію діяльності державного закладу «Українська психіатрична лікарня з суворим наглядом МОЗ України» у місті Дніпро.

За всі роки існування у лікарні перебувала велика кількість людей, зокрема і тих, кого переслідувала каральна система СРСР. Задля встановлення історичної справедливості ми зобов’язані провести ретельне розслідування злочинів тих часів, з особливою увагою підійти до вивчення цих документів з огляду на їх значущість для сфери захисту прав людини і недопущення повторення існування каральної психіатрії задля боротьби із інакомисленням», – зазначила Валерія Лутковська.

Вона вважає, що аналіз документів, що зберігались в Державному закладі «Українська психіатрична лікарня з суворим наглядом МОЗ України», має проводитись не психіатрами системи охорони здоров'я, а фахівцями, які зможуть оцінити історичну цінність цих документів для національної пам'яті, із врахуванням законодавства в сфері захисту персональних даних. 

Крім того, цей аналіз має призвести до оцінки і кримінальної складової цієї частини радянського минулого. 

«У зв’язку з вищевикладеним звертаюся до Генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням ініціювати досудове розслідування злочинів щодо переслідування осіб з використанням системи психіатрії задля ізоляції особи та придушення свободи слова», - заявила Валерія Лутковська.

Як зазначає «Радіо Свобода», чимало істориків і дослідників стверджують, що в радянські часи КДБ і Комуністична партія СРСР використовували психіатрію як спосіб розправи з інакомислячими. Якщо в Україні СБУ відкрила доступ до документів радянських спецслужб, то російська ФСБ доступ до своїх архівів закрила, при чому як для росіян, так і для іноземців.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
299
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop