ПРОЕКТИ
18:15
Понеділок, 19 Червня 2017

Депутати зареєстрували свій законопроект замість урядового щодо територій з особливим режимом мовлення

8 червня народні депутати з Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики зареєстрували свій законопроект замість урядового, яким пропонують узаконити поняття тимчасового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення і надання відповідних дозволів Нацради.
Депутати зареєстрували свій законопроект замість урядового щодо територій з особливим режимом мовлення
Депутати зареєстрували свій законопроект замість урядового щодо територій з особливим режимом мовлення

Законопроект № 6565 «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення» ініціювали Вікторія Сюмар, Юрій Павленко, Олександр Сочка, Григорій Шверк, Ольга Червакова, Богдан Онуфрик, Олена Кондратюк, Владислав Севрюков, Олександр Опанасенко, Федір Бендюженко.

Законопроект зареєстровано замість відкликаного 24 травня схожого урядового законопроекту № 5657 «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення».

Депутатський законопроект, на відміну від урядового, передбачає, що території з особливим режимом мовлення – це виключно прикордонні райони України та райони на лінії розмежування з окупованими територіями України та ОРДЛО. Тоді як урядовий законопроект передбачав, що території з особливим режимом мовлення – це адміністративно-територіальні одиниці, перелік яких визначається Кабміном.

Депутатський законопроект передбачає визначити в законі «Про телебачення і радіомовлення» три нові поняття:

  • дозвіл на тимчасове мовлення – рішення, прийняте Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, що надає телерадіоорганізації право здійснювати тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення, строком до одного року;
  • тимчасове мовлення – мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, що здійснюється телерадіоорганізаціями на підставі наданого Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення дозволу на тимчасове мовлення;
  • території з особливим режимом мовлення – прикордонні райони України, райони, які знаходяться на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями України та окремими районами Донецької та Луганської областей

Відповідно до законопроекту, надання дозволів на тимчасове мовлення має стати одним з регуляторних повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Такі дозволи надаватимуться Нацрадою шляхом прийняття відповідних рішень. Порядок видачі дозволу, вимоги до телерадіоорганізації, а також особливості регулювання та нагляду за такою діяльністю визначатимуться Нацрадою.

Передбачається, що прорахунок частот для тимчасового мовлення і надання відповідних висновків здійснюватиме на безоплатній основі «Український державний центр радіочастот» на замовлення Нацради.

Відповідно до законопроекту, на території з особливим режимом мовлення може бути продовжене аналогове мовлення (навіть після переходу від аналогового до цифрового) – для забезпечення можливості тимчасового мовлення.

Якщо закон буде ухвалено, він має набрати чинності з дня, наступного за опублікуванням. У такому разі Кабінет Міністрів України протягом шести місяців повинен буде узгодити всі нормативно-правові акти з новим законом і затвердити перелік адміністративно-територіальних одиниць, на яких шляхом аналогового та/або цифрового мовлення поширюються програми держави-агресора та може здійснюватися тимчасове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, в тому числі аналогове мовлення, на підставі дозволу, виданого Нарадою.

Нагадаємо, законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення» розробило Міністерство інформаційної політики влітку 2016 року. Законопроект пропонував узаконити поняття тимчасового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення і надання відповідних дозволів Нацради.

20 липня 2016 року законопроект погодила Нацрада, яка надала дві пропозиції до проекту: щоб тимчасове мовлення існувало лише на прикордонних з Росією територіях і щоб УДЦР прораховував частоти для тимчасового мовлення на безоплатній основі. Розробник врахував тільки другу пропозицію.

14 грудня 2016 року законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення» було схвалено урядом на засіданні Кабінету Міністрів України.

18 січня Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект №5657 «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення».

7 березня Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував парламенту повернути на законопроект щодо територій з особливим режимом мовлення на доопрацювання. 24 травня законопроект було відкликано.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
730
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop