ПРОЕКТИ
17:33
П'ятниця, 19 Травня 2017

В РНБО пов’язали скорочення української аудиторії російських інтернет-ресурсів і посилення нацбезпеки

Керівник служби з питань інформаційної безпеки апарату РНБО України Валентин Петров заявив, що блокування низки російських сайтів не спрямоване на обмеження свободи вираження думки, а пов'язане з їх загрозою національній безпеці країни. На його думку, скорочення чисельності українських громадян в таких інтернет-ресурсах підвищить нацбезпеку України.
В РНБО пов’язали скорочення української аудиторії російських інтернет-ресурсів і посилення нацбезпеки
В РНБО пов’язали скорочення української аудиторії російських інтернет-ресурсів і посилення нацбезпеки

Про це він сказав в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Санкції не проти веб-сайтів, це проти юридичних або фізичних осіб. Ніяких спроб обмежити свободу вираження або свободу громадян України тут у нас немає, ми виходимо з того, що деякі сервіси РФ становлять пряму загрозу нацбезпеці, тому ми обмежуємо доступ.

Якщо провести таку аналогію: скажімо є високий рівень стану аварійності на дорогах, держава встановлює правила лише користування ременями безпеки, автовиробники навіть ставлять "заглушки", які будуть передавати, що ви не пристібнулися. Але завжди знайдеться "розумник", який придумає "заглушку" або пристебнути цей ремінь ззаду, ну це його особистий вибір, життя і ризик», - сказав Валентин Петров.

При цьому він підкреслив, що відносно користувачів, які відвідують заборонені сайти, ніяких санкцій не буде.

«Абсолютно ні, це їх особистий вибір. Якщо нам вдасться скоротити аудиторію в два-три-п'ять разів, то це відчутний результат для нацбезпеки», - додав він.

Читайте також

Нагадаємо, 15 травня Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», які передбачають блокування Mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Однокласники». Крім того, суттєво розширено коло російських телерадіокомпаній, IT-компаній і виробників програмного забезпечення, які потрапили під обмеження. 17 травня після офіційної публікації указ набув чинності.

Європейський союз визнав, що у питанні блокування російських інтернет-ресурсів захист національної безпеки є прерогативою українського уряду та очікує від влади України гарантій щодо свободи думки.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
299
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop