ПРОЕКТИ
19:36
Вівторок, 16 Травня 2017

Мінінформполітики заявляє, що подавала РБНО інший перелік сайтів для рішення про блокування

Міністерство інформаційної політики України (МІП) заявляє, що вказані в указі Президента України №133/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» інтернет-ресурси не входять до переліку, які були напрацьовані відомством.
Мінінформполітики заявляє, що подавала РБНО інший перелік сайтів для рішення про блокування
Мінінформполітики заявляє, що подавала РБНО інший перелік сайтів для рішення про блокування

Вказані в указі президента ресурси, зокрема такі як «ВКонтакте», «Одноклассники», «Яндекс», «Мэйл.РУ ГРУП» та інші, не входять до переліку, який напрацювала робоча група при МІП під керівництвом заступника міністра Дмитра Золотухіна та розглянула Експертна рада при відомстві, повідомляє Мінінформполітики. МІП зазначає, що власний перелік відомство передало до СБУ.

«Між тим, на засіданні Ради національної безпеки і оборони України 28 квітня 2017 року її членам було надано перелік фактів та аргументів на підтримку застосування санкцій до російських соцмереж», - зазначає Мінінформполітики.

Далі МІП наводить цитату державного секретаря МІП Артема Біденка: «Міністерство інформаційної політики України незмінно вважає ключовою цінністю свободу вираження думки та робить максимум для захисту ЗМІ та журналістів. Водночас, враховуючи надані факти та дбаючи про безпеку країни, рішення РНБОУ відповідає завданням, які сьогодні стоять перед державою з проблематики територіальної цілісності та соціального захисту. Такі ресурси як «Вконтакте», «Одноклассники», «Яндекс», «Мэйл.РУ ГРУП» давно вже використовуються російськими спецслужбами як інструмент гібридної війни».

Читайте також

Нагадаємо, 15 травня Президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», які передбачають блокування mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Однокласники». Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига заявляє, що за українським законодавством блокування будь-яких інтернет-ресурсів можливе лише у судовому порядку.

Раніше, 25 лютого Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про Доктрину інформаційної безпеки України» та затвердив Доктрину.

Після цього на прес-конференції 2 березня міністр інформаційної політики Юрій Стець заявив, що очікує від свого заступника Дмитра Золотухіна подання йому протягом двох тижнів списку антиукраїнських сайтів для ініціювання процедури їх закриття.

Згодом міністр інформаційної політики України Юрій Стець роз’яснив «Детектору медіа», яким чином має відбуватися процедура закриття антиукраїнських сайтів та про які саме ресурси йдеться. Міністр вважає, що процес закриття ресурсів є недосконалим і має бути врегульований на законодавчому рівні. На думку Юрія Стеця, остаточне рішення про закриття того чи іншого сайту має приймати виключно суд.

В інтерв’ю виданню «Цензор.НЕТ» Юрій Стець також заявляв, що виступає проти закриття доступу громадян до деяких соціальних мереж, але казав про регуляцію в інтернеті.

У лютому глава Департаменту кіберполіції Нацполіції України Сергій Демедюк заявив, що  з блокуванням російських соціальних мереж «ВКонтакте» та «Одноклассники» можуть виникнути проблеми через відсутність в Україні відповідного законодавства.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
766
Переглядів
Коментарі
Ольга
19:41 / 16 Травня 2017
Теперь смешно читать ваши недавние статьи о диктаторских законах Януковича и тотальный одобрямс нынешнего беспредела и цензуры
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Ми — люди
21 Квітня 2018
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop