Фейгін сподівається, що США нагадають Росії про Сущенка під час зустрічі  Тіллерсона з Лавровим

Фейгін сподівається, що США нагадають Росії про Сущенка під час зустрічі Тіллерсона з Лавровим

6 Квітня 2017
1010
6 Квітня 2017
09:04

Фейгін сподівається, що США нагадають Росії про Сущенка під час зустрічі Тіллерсона з Лавровим

1010
Марк Фейгін, адвокат затриманого в Москві журналіста Романа Сущенка після візиту до Вашингтона та спілкування з працівниками Держдепу сподівається, що тема українських політв'язнів буде присутня в порядку зустрічей глав зовнішньополітичних відомств США та РФ, що відбудеться 12 квітня.
Фейгін сподівається, що США нагадають Росії про Сущенка під час зустрічі  Тіллерсона з Лавровим
Фейгін сподівається, що США нагадають Росії про Сущенка під час зустрічі  Тіллерсона з Лавровим

Про це адвокат розповів у інтерв'ю «Укрінформу».

«Дуже сподіваюся, що в спілкуванні Рекса Тіллерсона з його контрагентом Сергієм Лавровим тема українських політв'язнів в Росії і зокрема моїх підзахисних, - Романа Сущенка, Ільмі Умерова, Мустафи Джемілєва - не залишиться без уваги. І що надалі вона буде регулярно підніматися, у тому числі на закритих переговорах і нарадах», - сказав Марк Фейгін.

Адвокат вважає позитивним результатом поїздки до США те, що випадок Романа Сущенка увійшов до порядку денного американського політикуму.

«Головне, чого мені вдалося досягти під час візиту до Вашингтона, зустрічей з сенаторами, конгресменами, співробітниками Держдепу, Білого дому – це те, що про справу Сущенка почали говорити, він увійшов до їх порядку денного. З нього почали виробляти якусь позицію. І, як я сподіваюся, вона вже увійде в наступний звіт Держдепу з прав людини зі згадуванням його політичного характеру та зумовленості», - сказав Марк Фейгін.

За його словами з часом можна очікувати низки резолюцій з приводу справи Сущенка.

«Деякі я сам складав і передав за адресою», - зазначив адвокат.

Раніше Марк Фейгін заявляв, що російська влада доклала великих зусиль, щоб США були неповно і невірно проінформовані про справу Романа Сущенка з метою посіяти там сумніви, що паризький власкор «Укрінформу» дійсно журналіст-міжнародник.

Як писав «Детектор медіа», власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі.

15 грудня Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року.

Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка.

25 січня Лефортовський районний суд Москви відмовився приймати лист від Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України (МОУ), в якому заявлено, що Сущенко не є співробітником управління та продовжив арешт незаконно затриманого в РФ журналіста Сущенка ще на три місяці, до 30 квітня 2017 року. Пізніше Слідче управління (СУ) ФСБ долучило до справи журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка документи, запитані і одержані адвокатом Марком Фейгіним від українських відомств.

У березні 2017 року дружина журналіста Анжела Сущенко вперше побувала на побаченні з чоловіком у СІЗО «Лефортово». Фейгін вимагатиме у слідства можливості подальших побачень журналіста з родичами.

На фото - Марк Фейгін

Фото: rbc.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1010
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду