ПРОЕКТИ
16:00
Середа, 1 Березня 2017

Більшість інформаційних запитів до влади стосується фінансових питань – Лутковська

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила, що найбільша кількість інформаційних запитів до органів влади стосується питань фінансового характеру.
Більшість інформаційних запитів до влади стосується фінансових питань – Лутковська
Більшість інформаційних запитів до влади стосується фінансових питань – Лутковська

Про це вона повідомила на прес-конференції, пише «Укрінформ».

«Я стикаюсь зі скаргами про невідкриття інформації кожного дня. І можу сказати, що одна з цікавих і зазвичай закритих, хоча має бути відкритою, тем – це питання доступу до декларацій фінансового стану осіб, які мають право розпоряджання функціями держави. Потім – це заробітні плати, це виплати з державного і місцевого бюджетів, у тому числі й ті виплати, які стосуються діяльності комунальних підприємств», – сказала вона.

У свою чергу, представник Центру демократії та верховенства права Тетяна Олексіюк повідомила під час прес-конференції, що бажання дізнатися таку інформацію часто наражається на перепони: мовляв, ця інформація конфіденційна, персональна.

Читайте також

Закон «Про доступ до публічної інформації» почав діяти в 2011 році. Згідно з законом, не може бути обмежено доступ до інформації про розпоряджання бюджетними коштами, володіння, користування чи розпоряджання державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно, якщо оприлюднення або надання такої інформації не може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.

Крім того, законом передбачено, що декларації про доходи осіб та членів їхніх сімей, які претендують на зайняття чи займають виборну посаду в органах влади, або обіймають посаду державного службовця, службовця органу місцевого самоврядування першої або другої категорії є відкритою інформацією, органи влади мають надавати відповідь на інформаційний запит. 

Нагадаємо, нещодавно у секретаріаті омбудсмена заявили, що журналісти – найменш захищена професійна група щодо доступу до публічної інформації: їхні скарги розглядаються найдовше.

Як писав «Детектор медіа», 14 листопада редактор сайту «Доступ до правди» Леся Ганжа подала позов до Київського окружного адміністративного суду з вимогою визнати протиправними дії Служби безпеки України (СБУ) та зобов’язати її надати інформацію на запит про пенсіонерів-переселенців

В грудні журналіст хмельницького інтернет-видання «Незалежний громадський портал» Дмитро Шеремета звернувся зі скаргою до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської через відмову Кам’янець-Подільського міськрайонного суду (Хмельницька область) у наданні копії автобіографії судді Олени Швець.

Зазначимо, 4 лютого 2016 року Верховна Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу, якими посилила відповідальність за перешкоджання діяльності журналістів. Тоді ВР внесла зміни до 171 статті ККУ, додавши до статті те, що незаконна відмова у доступі журналіста до інформації може бути покарана  штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
390
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop