ПРОЕКТИ
11:35
П'ятниця, 13 Січня 2017

Під КСУ вимагають скасування «мовного закону» Ківалова-Колесніченка

У Києві під будівлею Конституційного суду України проходить пікет за скасування Закону «Про засади державної мовної політики», ухваленого 3 липня 2012 року і відомого як «мовний закон» Ківалова – Колесніченка
Під КСУ вимагають скасування «мовного закону» Ківалова-Колесніченка
Під КСУ вимагають скасування «мовного закону» Ківалова-Колесніченка

Про це повідомляє «Укрінформ».

Як зазначено, на пікет зібралося близько 70 осіб. Серед мітингувальників присутні представники ВО «Свобода» на чолі з лідером Олегом Тягнибоком, та ВО «Рух Захисту Української Мови». Вони тримають у руках плакати із надписами: «Геть написаний у Кремлі "мовний" закон Ківалова-Колесніченка», «Скасувати закон Ківалова-Колесніченка - вимога Революції Гідності»

«Закон Ківалова-Колесніченка про мови, на наш погляд, є по суті русифікаторським законом, який знищує українську мову. Зараз відбувається чергове засідання Конституційного суду у зв'язку з розглядом подання щодо цього закону у закритому режимі. Тому ми сьогодні тут, під Конституційним судом, і ми вимагаємо повного скасування цього закону», - сказав член фракції Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Андрій Ільєнко.

Нагадаємо, Закон «Про засади державної мовної політики» був ухвалений Верховною Радою 3 липня 2012 року і набув чинності 10 серпня 2012 року. Законопроект внесли народні депутати Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов 7 лютого 2012 року. Закон встановлює, що державною мовою є українська мова, але істотно розширює використання регіональних мов, якщо кількість носіїв цих мов не менше 10% від населення певного регіону, а в окремих випадках й менше 10%. Зокрема, частина 7 статті 7 закону зобов'язує розвивати та використовувати регіональну мову на території, де вона існує: «У межах території, на якій поширена регіональна мова або мова меншини, <…> здійснення заходів щодо розвитку, використання і захисту регіональної мови або мови меншини, передбачених цим Законом, є обов'язковим для місцевих органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, установ, організацій, підприємств, їх посадових і службових осіб, а також громадян – суб'єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб».

Дія закону розповсюджується на 18 мов: російську, білоруську, болгарську, вірменську, гагаузьку, ідиш, кримськотатарську, молдавську, німецьку, новогрецьку, польську, ромську, румунську, словацьку, угорську, русинську, караїмську та кримчацьку.

23 лютого 2014 року Верховна Рада скасувала цей закон, прийнявши проект Закону «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України “Про засади державної мовної політики“». Але ані в.о. Президента Олександр Турчинов, ані Президент Петро Порошенко його не підписали і не ветували. Таким чином, закон Ківалова – Колесніченка досі діє.

17 листопада Конституційний Суд України мав розглянути справу за поданням 57 народних депутатів щодо відповідності Конституції України Закону «Про засади державної мовної політики», але оголосив перерву в розгляді справи.

Фото: sockraina.com

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3369
Переглядів
Коментарі
Киевлянин
18:40 / 27 Січня 2017
Да, это глупый закон. По нему получается, что русский язык - региональный или язык нац.меньшинства. Это бред. Нам нужен именно второй государственный, а не региональные языки. Всё правильно, ребята!))
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
Ні, не користуюсь!
Не знаю що таке push-сповіщення
Інше або коментар:


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
14.3% (14)
 
Ні, не користуюсь!
52.0% (51)
 
Не знаю що таке push-сповіщення
29.6% (29)
 
Інше або коментар:
4.1% (4)
 
Загалом відповідей: 98
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop