У Польщі депутати блокують трибуну Сейму, протестуючи проти порушення прав журналістів

У Польщі депутати блокують трибуну Сейму, протестуючи проти порушення прав журналістів

16 Грудня 2016
1202
16 Грудня 2016
20:03

У Польщі депутати блокують трибуну Сейму, протестуючи проти порушення прав журналістів

1202
16 грудня депутати опозиційних партій «Громадянської платформи» (РО) і «Сучасна» (.N) уперше за останні 14 років польського парламентаризму заблокували трибуну Сейму, протестуючи таким чином проти рішення маршалка Сейму обмежити доступ до зали засідань для більшості польських ЗМІ, окрім інформаційних телеканалів. Лідер правлячої партії «Право і Справедливість» (PiS) Ярослав Качинський заявив, що винуватці повинні бути покарані.
У Польщі депутати блокують трибуну Сейму, протестуючи проти порушення прав журналістів
У Польщі депутати блокують трибуну Сейму, протестуючи проти порушення прав журналістів

Про це повідомляє «Укрінформ».

Перед блоком для голосувань, в якому, зокрема, мало відбутися голосування за закон про бюджет на 2017 рік, депутати опозиції почали вимагати обговорення питання щодо обмеження доступу журналістів до Сейму. Маршалок Сейму відмовився ставити це питання на розгляд і усунув депутата РО Міхала Щербу від участі у засіданні парламенту за його активність і блокування трибуни. У відповідь депутати РО і .N усі разом заблокували трибуну, скандуючи гасла «вільні ЗМІ», «без цензури», «поверніть депутата», і співаючи гімн Польщі.

Після цього лідер PiS Ярослав Качиньський під час брифінгу для ЗМІ назвав блокувальників трибуни «парламентськими хуліганами», підкресливши, що правляча партія не дозволить себе «тероризувати». Він зазначив, що опозиція заблокувала трибуну у зв’язку з сьогоднішнім голосуванням за бюджет країни і незгодою опозиції на позбавлення привілеїв у колишніх функціонерів комуністичних спецслужб. Він наголосив, що блокування трибуни не має нічого спільного з демократією і підкреслив, що бюджет країни, попри протести опозиції, буде прийнято.

Станом на 19.30 годину за київським часом депутати правлячої PiS залишили залу засідань. Натомість опозиція далі блокує трибуну.

Згідно з планами канцелярії Сейму, поза головним корпусом парламенту планується створити інформаційний центр для журналістів, де більшість представників ЗМІ через телеекрани могла б спостерігати за пленарними засіданнями. У ньому має бути прес-центр, куди депутати приходитимуть для проведення брифінгів та прес-конференцій. Безпосередньо до будинку, де проводяться засідання Сейму, допускатимуться лише журналісти кількох інформаційних телеканалів, які роблять прямі включення. Заплановані зміни викликали протести в журналістському середовищі країни. Напередодні польські журналісти пікетували Сейм у протесті проти планів канцелярії Сейму. Більшість з польських ЗМІ вважають це наступом на свободу ЗМІ в Польщі.

Речник прав громадян Польщі Анджей Бондар став на захист журналістів, підкресливши, що вони мають право не лише висвітлювати перебіг роботи парламенту, але й отримувати додаткову інформацію, перевіряти чи консультувати з депутатами ту чи іншу інформацію.

Раніше маршалок Сейму Марек Кухчинський позбавив на рік акредитації до Сейму фотокореспондента таблоїду Super Express за публікацію фото одного з депутатів в залі засідань без взуття. Тоді ряд ЗМІ назвали це рішення скандальним і проявом цензури.

Нагадаємо, 31 грудня 2015 року маршал Сейму Марек Кухчинський, який представляє правлячу партію «Право і справедливість», своїм розпорядженням вніс зміни до регламенту роботи Сейму, який забороняє журналістам доступ до кулуарів.

Фото: TVN24

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1202
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду