«Громадське радіо» випустило книжку «ПРОти НАСильства»

«Громадське радіо» випустило книжку «ПРОти НАСильства»

9 Грудня 2016
1236
9 Грудня 2016
17:38

«Громадське радіо» випустило книжку «ПРОти НАСильства»

1236
Письменниця, юристка та ведуча Лариса Денисенко виступила упорядницею книги «ПРОти НАСильства», видану за підтримки «Громадського радіо» в рамках проекту «Доступна якісна правова допомога в Україні», який фінансується урядом Канади. Однією із складових цього проекту є радіоцикл, який був запущений на «Громадському радіо» минулого року.
«Громадське радіо» випустило книжку «ПРОти НАСильства»
«Громадське радіо» випустило книжку «ПРОти НАСильства»

Про це повідомляє сайт «Громадського радіо».

«Я придумала цей проект і зібрала колег, щоб це втілити, і, зрештою, за рік у нас вийшла книжка. Перший раз ми про неї заговорили з літературного форуму видавців у Львові… Тоді в мене був концепт і бачення, що я хочу поєднати літературу, юридичні поради і поради психологів в одній збірці. Просто кожна людина по-різному сприймає інформацію, і нам може допомогти різне: комусь допомагає оповідання, де він або вона бачить себе, а комусь — юридичні поради, що можна зробити в наших умовах», - розказала Лариса Денисенко.

За її словами, медіа як майданчику, який може вирішити правозахисні питання, довіряють в Україні вдвічі більше людей, ніж судовим інстанціям, тому є сенс винесення проблеми на обговорення.

«Винесення цієї проблеми в публічну площину надає більше сміливості людям, які від цього страждають. Так вони не будуть боятися будь-яких державних органів, медіа, сусідів і, в принципі, зможуть розповісти про це, тому що і досі багато хто з людей вважає, що ця проблема стосується виключно сім’ї, що вона має бути там капсульована, бо не можна виносити сміття з хати», - сказала авторка проекту.   

Співавторами книги виступили письменники, юристи і психологи.

«Якщо говорити про літераторів і літераторок, це Софія Андрухович, Юрій Андрухович, Наталка Сняданко, Галина Вдовиченко, Євгенія Кононенко, Юрій Макаров, Артем Чапай, Маріанна Кіяновська та Сергій Осока.

Також до цієї книги долучилися мої колеги-адвокати, це Галина Федькович і Христина Кіт. Власне, вони працюють юристками Фонду "Жіночої перспективи", який працює на всю Галичину і допомагає жінкам, дітям і чоловікам, що зазнали насильства в сім’ї. Так само у створенні книги брала участь психологиня Марта Чумало, вона з тієї ж організації. Допомагали нам і колеги з "Ла-Стради", це відома неурядова організація, яка займається протидією насильства.

І що цікаво, кожне оповідання письменників і письменниць коментували професійні психологині з "Ла-Стради", тобто вони зчитували це як модель реальності і аналізували вчинки та слова героїв і героїнь», - сказала Лариса Денисенко.

За її словами, збірка стосується кожного, і звідси походить її назва «ПРОти НАСильства».

«Назва це завжди складно, а особливо, коли це багатопланова збірка. Був варіант назвати її "Парасолька проти дії насильства". Оскільки це проект, підтриманий проектом "Доступна якісна правова допомога в Україні", який фінансується урядом Канади, вона потрапила на очі одному із політологів Валерію Димову, і він дуже цікаво подивився на фразу "проти насильства" і зрозумів, що якщо виділити літери "п", "р" і "нас", вийде фраза "Про нас". Тобто ця книга стосується кожного і вона спрямована проти насильства. Власне, так і склалася її подвійна назва», - підсумувала упорядниця збірки.

Як повідомлялось, українська журналістка Анастасія Мельниченко запустила в соцмережах хештег #‎яНеБоюсьСказати - флешмоб проти замовчування насильства. Психологиня та гештальт-терапевт Катерина Золотарьова прокоментувала для MediaSapiens, як реагувати на розповідь близьких і друзів, які вирішили розповісти свою історію про насильство.

В липні Facebook тимчасово заблокував акаунт української активістки Анастасії Мельниченко, яка запустила флешмоб #яНебоюсьСказати.

Російське видавництво «Эксмо» подало заявку на реєстрацію товарного знаку #яНеБоюсьСказать і планує випустити книгу з історіями жінок, які зазнали насильства. Українська журналістка Анастасія Мельниченко заявляє, що такі дії видавництво здійснює без її офіційного дозволу.

На фото - Лариса Денисенко

Фото: «Громадського радіо»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1236
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду