Теличенко заявила, що не займатиметься в ГПУ розслідуванням вбивства Гонгадзе

Теличенко заявила, що не займатиметься в ГПУ розслідуванням вбивства Гонгадзе

10 Червня 2016
1332
10 Червня 2016
15:46

Теличенко заявила, що не займатиметься в ГПУ розслідуванням вбивства Гонгадзе

1332
Валентина Теличенко, багаторічний адвокат Мирослави Гонгадзе, яку призначено заступницею генерального прокурора України Юрія Луценка, заявила, що її призначення в ГПУ не стосується розслідування справи вбитого журналіста Георгія Гонгадзе.
Теличенко заявила, що не займатиметься в ГПУ розслідуванням вбивства Гонгадзе
Теличенко заявила, що не займатиметься в ГПУ розслідуванням вбивства Гонгадзе

Про це вона сказала в інтерв’ю ІА «Укрінформ».

Валентина Теличенко заявила, що займатиметься в ГПУ реформою прокуратури.

«Українська прокуратура повинна стати прокуратурою європейських стандартів. Для цього необхідно позбутися тих, хто її скомпрометував, наповнити новими кадрами. Потрібні такі працівники, чий фаховий рівень дозволить виконувати поставлені завдання, а сумління чи страх утримають їх від сваволі та незаконних дій. Зміна кадрового складу - обов'язкова передумова реформи прокуратури. Це амбітно, але простішого варіанту ми не маємо. 

А щодо мого особистого перетворення - я адвокатом ніколи не була, хоч і працювала в командах захисту підозрюваних. Також мені випало не раз бути з боку обвинувачення в судовому процесі, оскільки я представляла потерпілих. В Генеральній прокуратурі я відповідаю за  реформу, а не за державне обвинувачення, отож безпосередньо в судові процеси я не потраплю ближчим часом, хоч, вважаю роботу в судовому процесі надзвичайно цікавою», - сказала заступниця генпрокурора. 

Вона також заявила, що її обов’язки в ГПУ не стосуються розслідування справи Георгія Гонгадзе. Про це вона сказала, відповідаючи на питання журналіста: «Висловлювалися думки, що ваше призначення пояснюється бажанням дорозкрити справу Георгія Гонгадзе. Прокоментуйте це». 

«Це зовсім не пов'язані речі. Я в ГПУ не маю жодного стосунку до слідчого управління і чекаю результатів його роботи по справі Гонгадзе так само, як і ви, як родина Георгія, як пересічний громадянин у нашій державі», - сказала Валентина Теличенко.

Нагадаємо, журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові.

За вбивство Георгія Гонгадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Гонгадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президента та всі глави МВС і ГПУ.

22 березня у Києві на території церкви Миколи Чудотворця Набережного 22 березня 2016 року через понад 15 років після смерті поховали журналіста Георгія Гонгадзе.

У березні нині вже колишній заступник Генерального прокурора України Юрій Столярчук заявив, що активні слідчі дії у справі Георгія Гонгадзе розпочалися після 10-літньої перерви з призначенням очільником ГПУ Віктора Шокіна. Як відомо, обидва прокурори зараз у відставці.

Фото: «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1332
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду