ПРОЕКТИ
10:45
Неділя, 5 Червня 2016

Волонтер «Миротворца» задоволений, що Порошенко визнав сайт незалежним

Ярослав Бондаренко, один із волонтерів сайту «Миротворец», який опублікував списки журналістів, «акредитованих» у «ДНР», заявив, що Пезидент України на своїй прес-конференції правильно визначив статус ресурсу як «інформаційного і незалежного».
Волонтер «Миротворца» задоволений, що Порошенко визнав сайт незалежним
Волонтер «Миротворца» задоволений, що Порошенко визнав сайт незалежним

Про це Ярослав Бондаренко сказав у коментарі «Радіо Свобода».

За його словами, головне – не в засудженні Петром Порошенком публікації «Миротворца», а у визнанні незалежності ресурсу.

«Головним його посилом було те, що «Миротворець» визнано інформаційним ресурсом, який не має стосунку до державних структур і має такі самі права, як усі журналісти. Відповідь правильна: президент визнав, що «Миротворець» лише інформує читачів в Україні й у світі. Проблема в тому, що вся інформація була перекручена в негативному, а не в позитивному світлі», – заявив Ярослав Бондаренко.

Варто зазначити, що на прес-конференції 3 червня Президент України Петро Порошенко засудив публікацію на сайті «Миротворец» персональних даних понад 4000 журналістів, які отримували акредитацію в так званій «ДНР» і яких «Миротворец» звинуватив у співпраці з терористами. Він також заявив, що гарантує журналістам безпеку.

Про це глава держави заявив у відповідь на запитання журналістів BBC та «Детектора медіа»: «Я публічно засудив публікацію цих імен на сайті «Миротворца»…Здається, вчора я бачив заяву Міністерства інформаційної політики, яку я повністю поділяю і яке мене задовольняє. При публікації на незалежному інтернет-сайті певних даних, у нас є дуже обмежені інструменти реагування, пов’язані із закриттям цієї інформації. Але як Президент України, і я впевнений, такою ж є позиція українського уряду, ми думаємо, що це була дуже велика помилка. Але немає нічого небезпечного для перебування іноземних журналістів в Україні».

Згодом Петро Порошенко у відповідь на питання журналістки «Детектора медіа» Світлани Остапи уточнив, що «закривати «Миротворец» зараз недоцільно»: «Є сайт, до якого ні президент, ні уряд не мають ніякого відношення. Якби ми мали право закривати сайти, впевнений, що це було б зроблено. Думаю, що зараз це недоцільно. Треба просто пояснити, що українська влада має певні особливості, права та обов’язки, і дотримується цих прав».

Нагадаємо, 7 травня на сайті «Миротворец» був оприлюднений перелік персональних даних близько 4 тисяч журналістів, які свого часу отримували так звану «акредитацію» в «ДНР», отриманий начебто завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів. При цьому сайт «Миротворец» звинувачує усіх цих журналістів у співпраці із сепаратистами.

Читайте також

Кілька десятків українських та іноземних журналістів виступили із вимогою до сайту «Миротворец» негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані співробітників ЗМІ.

Своє занепокоєння публікацією персональних даних журналістів на сайті «Миротворец» висловили «Репортери без кордонів»Комітет захисту журналістів, Представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович, посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінські, генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд, агенція «Франс-Прес», а також заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова, уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія ЛутковськаКомітет ВР з питань свободи слова та інформаційної політики, віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Тим часом українські журналісти зі списку, опублікованого «Миротворцем»,почали отримувати погрози.

11 травня Прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів шляхом оприлюднення їхніх персональних даних (на сайті «Миротворець».).

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що після публікацій сайтом «Миротворец» списків українських та іноземних журналістів, які отримали так звану «акредитацію» в «ДНР», слідчі в рамках порушеної кримінальної справи за ст. 182 КПК перевіряють, чи був порушений закон про персональні дані.

13 травня проект «Миротворец» оголосив про своє закриття. Але вже 19 травня на сайті «Миротворец» знову стали оступні списки акредитованих в «Л/ДНР» журналістів з їхніми персональними даними. До того ж «Миротворец» опублікував новий список журналістів різних країн світу, які отримали так звану «акредитацію» в «ДНР». При цьому центр вибачився за попередню публікацію списку акредитованих журналістів, бо він був «не першої свіжості».

Після цього медійні громадські організації Інститут масової інформації, «Детектор медіа», Незалежна медіапрофспілка України та Національна спілка журналістів України висловили вимогу до української влади негайно вжити заходів, щоб зупинити цькування українських та іноземних журналістів, розгорнуте редакцією сайту «Миротворець» і деякими політиками.

Міжнародні журналістські правозахисні організації Комітет захисту журналістів (CPJ) і «Репортери без кордонів» в офіційних листах на адресу Президента України Петра Порошенка закликали його засудити дії сайту «Миротворец» і спонукати Міністерство внутрішніх справ розслідувати оприлюднення персональних даних журналістів, яке поставило їхні життя під загрозу.

Наприкінці травня – на початку червня публікацію «списків Миротворца» і відсутність належної реакції української влади на порушення прав журналістів засудили голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські та Посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль, посол США Джеффрі Пайєтт, а такожпосли країни «великої сімки» (G7).

2 червня міністр інформаційної політики Юрій Стець у своїй офіційній заявівисловив шкоду щодо погроз на адресу журналістів зі списку «Миротворца», але водночас закликав іноземних журналістів виявити повагу до українських законів та українського народу.

Опитані «Детектором медіа» журналісти й експерти пов’язують скандал із сайтом «Миротворцем» зі спробою встановити контроль за інтернет-сайтами.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
487
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop