ПРОЕКТИ
17:16
Четвер, 19 Травня 2016

У «Миротворца» не вистачило гідності вибачитися, але вони прибрали списки журналістів - Лойко

Журналіст, фотокореспондент, автор книги «Аеропорт» Сергій Лойко вважає, що після видалення сайтом «Миротворец» списку з понад 4 тис. журналістів, які отримали так звану «акредитацію» в сепаратистського озброєного угруповання «ДНР», дискусію навколо інциденту необхідно припинити.
У «Миротворца» не вистачило гідності вибачитися, але вони прибрали списки журналістів - Лойко
У «Миротворца» не вистачило гідності вибачитися, але вони прибрали списки журналістів - Лойко

Про це він заявив 19 травня під час Skype-включення в ході прес-конференції «Чи є акредитація журналіста проявом його громадянської позиції?», повідомляє «Укрінформ».

«Час підбивати підсумки цієї дискусії і закруглятися. Однозначно" Миротворец"з його списками неправий. Мені гранично ясно, що вони вибачилися, прибравши цей ідіотський список. Ну, не вистачило у них чоловічої гідності, щоб вибачитися відкрито і сказати:" Так, ми помилилися ". Ну, хоч так. І на цьому дискусію потрібно закрити і вирішувати справжні проблеми, а не висмоктані з пальця», - сказав Сергій Лойко.

Він додав, що у всіх українців зараз «дуже тонка шкіра», що є побічним наслідком першого і другого Майдану, а у людей немає довіри до жодної влади.

«Нетерпимість у суспільстві страшна і до четвертої влади, до журналістів. Тому не потрібно рвати цю тонку шкіру вашої країни, ваших людей. Майже всі українці з" ефектом метелика ", коли будь-який навіть незначний дотик, може порвати цю шкіру і викликати кровотечу. Тому потрібно бути гранично уважним і обережним до всього, що ви говорите. Не можна дискусії перетворювати в істерію», - переконаний Сергій Лойко.

19 травня на прес-конференції заступниця міністра інформаційної політики (МІП) Тетяна Попова заявила, що міністерство з 2015 року не рекомендує журналістам працювати на підконтрольних «ДНР/ЛНР» територіях через загрозу для їхнього життя.

«З 2015 року, коли вже іноземних журналістів почали залякувати і забирати акредитації – до речі, і в  тих, що є в списку сайту "Миротворец", – ми не рекомендуємо будь-якому українському журналісту туди їхати, тому що це просто становить загрозу для його життя. Тому ми, звісно, не будемо рекомендувати журналістам там працювати і акредитовуватись», - сказала Тетяна Попова.

Відповідаючи на запитання, чи допускає вона можливість акредитації у самозваних «республіках» представників державних ЗМІ, Тетяна Попова навела приклад акредитації журналіста Сергія Лойка в іракського диктатора Саддама Хусейна.

«Ну то й що? У нього є акредитація в «ДНР» також. І що, він написав погану книжку? У деяких журналістів, з якими я знайома, є акредитація у сомалійських піратів - вони точно не офіційні», - резюмувала Тетяна Попова.

19 травня в Києві під стінами Міністерства інформаційної політики України (МІП) проходить акція «Збережіть" Миротворец"», учасники якої вимагають відновлення роботи сайту «Миротворец» і звільнення заступниці міністра інформаційної політики Тетяни Попової.

Читайте також

Нагадаємо, 7 травня на сайті «Миротворец», де збирають дані про донбаських сепаратистів та іноземних громадян, які їх підтримували, був оприлюднений отриманий завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів перелік персональних даних близько 4 тисяч журналістів, які свого часу отримували так звану «акредитацію» в сепаратистському збройному угрупованні «ДНР». При цьому сайт «Миротворец» звинувачує усіх цих журналістів у співпраці із сепаратистами.

Кілька десятків українських та іноземних журналістів виступили із вимогою до сайту «Миротворец» негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані співробітників ЗМІ.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Служби безпеки України та Національної поліції України з рекомендацією вжити заходів щодо припинення незаконного збору та поширення персональних даних осіб на інтернет-сайті «Миротворец», а також забезпечити блокування доступу до зазначеного сайту на території України.

Заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова закликала сайт «Миротворец» видалити дані іноземних журналістів і тих українських медійників, які працюють переважно на контрольованій Україною території.

Про порушення сайтом «Миротворец» українського законодавства через публікацію персональних даних журналістів заявив Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики.

Своє занепокоєння публікацією персональних даних журналістів на сайті «Миротворец» висловили «Репортери без кордонів»Комітет захисту журналістів, Представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович, посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінські, генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд.

Багато закордонних видань розкритикували дії української влади та зазначили, що хакери «Миротворца» помилково зводять усю журналістику до пропаганди. Іноземні медіа нагадали, що в опублікованому списку опинились імена тих журналістів, які зіграли важливу роль у висвітленні збройного конфлікту на сході України.

Тим часом українські журналісти зі списку, опублікованого «Миротворцем»,почали отримувати погрози.

11 травня Прокуратура Києва, зреагувавши на повідомлення у ЗМІ,розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів шляхом оприлюднення їх персональних даних (на сайті «Миротворец»).

16 травня народний депутат Антон Геращенко, якого пов’язують із сайтом «Миротворец» і який анонсував оприлюднення персональних даних журналістів ще до їх появи, закликав негайно закрити «кримінальну справу проти волонтерів проекту “Миротворец”».

13 травня проект «Миротворец» оголосив про своє закриття. Втім заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука пообіцяв  повернути роботу сайту «Миротворец» «попри будь який тиск».  19 травня центр «Миротворец»заявив, що його сайт поновить роботу найближчим часом. При цьому у заяві йдеться, що центр вимушено призупиняв роботу сайту, але не припиняв свою роботу.

16 травня міністр інформаційної політики Юрій Стець  звинуватив  Тетяну Попову, яка захищала права журналістів у скандалі з приводу публікації на сайті «Миротворец» персональних даних журналістів, у тому, що вона не висловлювала позицію міністерства, займалась самопіаром, і вибачився за її коментарі. Водночас Тетяна Попова повідомила про численні погрози, які надходять на її адресу та на адресу журналістів.

16 травня на офіційному сайті Президента України зареєстровано петицію  з вимогою звільнити зі своїх посад омбудсмена Валерію Лутковську і заступницю міністра інформаційної політики Тетяну Попову. Ініціатором петиції є Олешко Мирослав Віталійович. Він звинувачує Валерію Лутковську і Тетяну Попову в «проведенні антиукраїнської політики щодо України».

Опитані «Детектором медіа» журналісти й експерти пов’язують скандал із сайтом «Миротворцем» зі спробою встановити контроль за інтернет-сайтами.

Фото: svoboda.org

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
920
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
Ні, не користуюсь!
Не знаю що таке push-сповіщення
Інше або коментар:


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
14.1% (13)
 
Ні, не користуюсь!
54.3% (50)
 
Не знаю що таке push-сповіщення
27.2% (25)
 
Інше або коментар:
4.3% (4)
 
Загалом відповідей: 92
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop