ПРОЕКТИ
15:56
Четвер, 12 Травня 2016

Адвокати Коцаби подаватимуть апеляцію на вирок суду

Сторона захисту планує подавати апеляцію на вирок Івано-Франківського міського суду у справі блогера Руслана Коцаби і сподівається, що до кінця місяця її буде розглянуто.
Адвокати Коцаби подаватимуть апеляцію на вирок суду
Адвокати Коцаби подаватимуть апеляцію на вирок суду

Про це повідомляє  «Радіо Свобода» з посиланням на адвоката засудженого Ігоря Сулиму.

Адвокат задоволений, «що суд взяв до уваги, що державної зради не було апріорі з самого початку». Він повідомив, що захист Руслани Коцаби подаватиме апеляцію, щоб зняти звинувачення у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України.

«Ми будемо наполягати на тому, що засудження його за статтею 1141 все-таки незаконне», – сказав Ігор Сулима.

Сьогодні, 12 травня, Івано-Франківський міський суд визнав місцевого блогера Руслана Коцабу винним у перешкоджанні діяльності Збройних Сил України і засудив до 3 років і 6 місяців позбавлення волі. На суді Руслан Коцаба заявив, що не визнає своєї провини.

Строк відбуття покарання блогеру розрахують з дати затримання – тобто з 7 лютого 2015 року. Суд ухвалив відповідно до ст. 172 КПК України зарахувати йому строк попереднього ув’язнення з 7 лютого 2015 року до дня набрання вироком законної сили у строк відбуття покарання з розрахунку - один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Читайте також

Водночас виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Аркадій Бущенко заявив, що Руслан Коцаба може бути звільнений найближчим часом.

Правозахисникпідтвердив, щоб логермає право на умовно-дострокове звільнення згідно так званого «закону Савченко» (Закон «Про удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення в строк покарання»).

Нагадаємо, у січні 2015 року Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження проти блогера з Івано-Франківська Руслана Коцаби за відеозвернення до Президента України, де він закликав українців відмовитися від чергової хвилі мобілізації, мотивуючи тим, що в Україні не оголошений військовий стан.

8 лютого 2015 року його арештували на 60 днів і після цього неодноразово продовжували термін дії арешту.  Того ж місяця представництво міжнародної організації Amnesty International в Україні назвало Руслана Коцабу «в'язнем сумління» і закликало українську владу негайно його звільнити.

В інтерв’ю «Детектору медіа» в лютому 2016 року відомий український правозахисник Євген Захаров заявив, що Руслан Коцаба – типовий політв’язень. 

У березні 2016 року Центр громадянських свобод звернувся до влади України із вимогою негайно звільнити Руслана Коцабу, який більше року перебував під вартою за підозрою у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України.

11 травня 2016 року Комітет Верховної Ради України з питань прав людини національних меншин і міжнаціональних відносин у своїй заяві висловив занепокоєння з приводу арешту та тривалого утримання під вартою івано-франківського блогера Руслана Коцаби. Члени Комітету вважають, що справа блогера шкодить іміджу України і створює небезпечний прецедент з обмеження свободи слова.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
677
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
Ні, не користуюсь!
Не знаю що таке push-сповіщення
Інше або коментар:


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
14.4% (13)
 
Ні, не користуюсь!
54.4% (49)
 
Не знаю що таке push-сповіщення
26.7% (24)
 
Інше або коментар:
4.4% (4)
 
Загалом відповідей: 90
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop