У Держкомтелерадіо визначили претендентів на здобуття премії «Українська книжка року»

У Держкомтелерадіо визначили претендентів на здобуття премії «Українська книжка року»

6 Лютого 2015
8124
6 Лютого 2015
13:11

У Держкомтелерадіо визначили претендентів на здобуття премії «Українська книжка року»

8124
У Держкомтелерадіо визначили претендентів на здобуття премії «Українська книжка року»
У Держкомтелерадіо визначили претендентів на здобуття премії «Українська книжка року»

4 лютого в Держкомтелерадіо відбулося засідання Комітету з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року», повідомляє прес-служба відомства. Шляхом таємного голосування було визначено видання, подані на конкурс у 2014 році, яким комітет пропонує присудити премію.

 

У номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» премію пропонується присудити тритомнику Левка Різника. Видавцем цих книг - «Самотність пророка або Добрий Ангел Івана Франка», «Поет і владика», «Доктор і професор» - є державне підприємство «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Світ». Загалом у цій номінації було розглянуто 33 художні твори класичної та сучасної української прози, поезії, українських перекладів художньої літератури.

 

У номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» серед 33 претендентів переможцем визначено видання «Вулицями старого Києва» Ольги Друг. Видавець - державне підприємство «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Світ».

 

У номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» серед 40 учасників конкурсу видань премію запропоновано присудити книжці «З Божого саду. Рослини і тварини у Святому письмі» Андрія Топачевського. Видавець - національне видавництво дитячої літератури «Веселка».

 

Із переліком видань, які допущені до участі в конкурсі на здобуття премії Президента України «Українська книжка року» можна ознайомитись тут.

 

Нагадаємо, «Українська книжка року» започаткована 16 грудня 2009 року відповідно до Указу Президента України від № 1058. Щорічно нею відзначають авторів, видавництв та видавничих організацій, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи. Організаційне забезпечення роботи Комітету зі щорічної премії Президента України «Українська книжка року» покладено на Держкомтелерадіо.

 

Премія присуджується у трьох номінаціях:за видатні досягнення у галузі художньої літератури ‑ книжковому виданню творів класичної або сучасної української прози, поезії, українських перекладів художньої літератури; за вагомий внесок у розвиток українознавства ‑ книжковому виданню творів, які формують знання про Україну, її народ, історію, культуру, науку, довідковому, енциклопедичному, краєзнавчому або картографічному виданню, виданню іншого твору україністики; за сприяння у вихованні підростаючого покоління - книжковому виданню творів дитячої літератури, посібнику або підручнику для дошкільників, учнів чи студентів.

 

На здобуття премії висуваються книжкові видання українською мовою, видані в Україні протягом останніх трьох років, але не пізніш як за півроку до їх висунення на здобуття премії.

 

Диплом лауреата премії видається кожному зі співавторів твору. Лауреатам премії виплачується грошова частина премії, розмір якої становить  100 тисяч гривень. При цьому 50 відсотків грошової частини премії виплачується авторові твору (співавторам у рівних частках, якщо інше не передбачено в угоді між ними), 50 відсотків - видавництву або видавничій організації.

 

Як писала «Детектор медіа», у 2014 році переможцями премії були видання «Щоденникові записи, 1939-1956» Олександра Довженка (номінація «За видатні досягнення у галузі художньої літератури»), «Шевченкова посвята» Василя Пилип'юка (номінація «За вагомий внесок у розвиток українознавства») та «Кіровоградщина. Історія рідного краю» за редакцією Ірини Козир (номінація «За сприяння у вихованні підростаючого покоління»).

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8124
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду