У Ковелі на підтримку звільненого власкора газети «Волинь-Нова» зібрався мітинг

У Ковелі на підтримку звільненого власкора газети «Волинь-Нова» зібрався мітинг

10 Липня 2014
4490

У Ковелі на підтримку звільненого власкора газети «Волинь-Нова» зібрався мітинг

4490
У Ковелі на підтримку звільненого власкора газети «Волинь-Нова» зібрався мітинг
У Ковелі на підтримку звільненого власкора газети «Волинь-Нова» зібрався мітинг

У місті Ковелі (Волинська область), біля Будинку Рад на площі Героїв Майдану зібрався мітинг протесту проти звільнення відомого журналіста, члена Національної Спілки журналістів України (НСЖУ)  Ярослава Гаврилюка. Про це повідомляє інтернет-видання «Про Ковель».

 

Учасники мітингу зібрались після оприлюдненої у ЗМІ інформації що редакція обласного газети «Волинь-нова» скорочує посаду власного кореспондента у Ковелі, і на підставі цього  власкор видання у Ковелі  Ярослав Гаврилюк буде звільнений.

 

Активісти ГО «Майдан гідності», окремі депутати районної та міської рад, ковельчани прийшли до адміністрації міста, тримаючи в руках плакати з надписами «Хто зупинить беззаконня чиновників?», «Ні утискам преси. Захистимо Ярослава Гаврилюка».

 

 

Мітингувальники вважають, що журналісту Ярославу Гаврилюку потрібен захист

 

У зібранні взяв участь голова районної ради Ігор Верчук, який заявив, що стурбований звільненням Ярослава Гаврилюка і переконаний, що розвиток демократії не можливий без правдивої преси. Депутат райради Володимир Пархонюк зазначив, що контролювати дії влади мають як відповідні контролюючі органи, так і представники преси. Депутат міської ради Ігор Ткачук заявив, що «протягом останнього часу українці лише говорили про Європу та європейські цінності, але призабули дві важливі речі, що європейське суспільство побудовано в першу чергу на дотриманні законності».

 

«Наступ на Гаврилюка - це наступ на всю журналістику, наступ на кожного з нас. Такими діями нам обмежують доступ до правди, яка завжди є гіркою, і яка ніяк не подобається тим, про кого пише журналіст», - заявив член Національної Спілки журналістів України Петро Горщарук.

 

Учасники громадського зібрання очікували побачити мітингу міського голову Ковеля Олега Кіндера і головного редактора газети «Волинь-нова» Олександра Згоранця, щоб задати їм свої запитання, з'ясувати обставини цієї справи і висловити протест проти звільнення власкора. Як зазначає видання, мера і головреда мітингувальники не дочекалися.

 

На мітингу прийняли зверення до Волинської облради

 

Учасники громадського зібрання прийняли резолюцію «Повернемо Ковелю «власкора» «Волинь-нова», яку планують зачитати на сесії Волинської обласної ради 11 липня. Мітингувальники заявили, якщо обласна рада, яка є співзасновником газети «Волинь-нова»,  не відреагує на думку громадськості Ковеля та району, учасники зібрання поїдуть пікетувати редакцію газети  та звернуться за допомогою до керівництва області.

 

Наразі «Детектор медіа» намагається отримати коментар до події у головного редактора газети «Волинь-Нова».

 

Далі «Детектор медіа» подає текст звернення повністю:

 

«Резолюція громадського зібрання

                                                 Сесії Волинської обласної ради

                                                 43000, м. Луцьк,

                                                 Київський майдан, 9

 

Повернемо Ковелю «власкора» «Волинь - нова»!

Захистимо Ярослава Гаврилюка!

 

Ми, жителі Ковельщини, місцеві депутати, голови сільських та селищних рад глибоко стурбовані рішенням головного редактора газети «Волинь-нова» Олександра Згоранця про ліквідацію посади власного кореспондента газети у місті Ковелі та звільнення з цієї посади (і в цілому з роботи) відомого журналіста Ярослава Гаврилюка.

 

Ковель є географічним центром Волині, її другим, по значимості, містом. Має багатовікову історію розвитку, є адміністративним центром, в якому зосереджені виробничі об'єкти, соціально-культурні заклади тощо. Поряд, в селі Колодяжне, розташовано музей великої поетеси Лесі Українки, яку знають та поважають по всьому світі.

 

Зручне географічне розташування Ковельщини, наявність численних шляхів сполучення, як автомобільного, так і залізничного транспорту, сприяє неабиякій бізнесовій активності нашого регіону.

 

В зв'язку з цим в Ковелі відбувається чимало подій культурного, історичного, економічного і політичного значення. Район відвідують десятки тисяч громадян України та іноземців, які також беруть активну участь в нашому соціально-економічному житті. Що тут говорити! По насиченості подій та їх значимості Ковельщина традиційно тримає першість на Волині. І це неабияк цікавить жителів області, прилеглих районів, які хочуть знати, як і чим живе наша, понад стотисячна, громада. Що нового та корисного можна почерпнути, як приклад для наслідування. Яким негативним проявам (і таке , на жаль, трапляється) протиборствує населення наших населених пунктів.

 

Тому геть незрозумілим для нас є рішення пана Згоранця про скорочення кореспондента, який з перших вуст, оперативно та кваліфіковано мав-би висвітлювати всі події, незалежно викривати також і недоліки життєдіяльності, як в Ковелі, так і поза його межами.

 

Незрозумілим для нас є те, що так зване «скорочення» в газеті, яка є співвласністю усіх волинян, здійснюється кулуарно, без врахування думки широкої громадськості - тих, хто власними коштами формує тираж газети. За цим формальним скороченням ми бачимо цілеспрямоване та упереджене звільнення конкретної особи - професійного та висококваліфікованого журналіста (член Національної Спілки журналістів України, переможець ряду творчих конкурсів, в тому числі «За краще журналістське розслідування» та «За журналістську сміливість», лауреат Золотої медалі української журналістики) з майже 30-річним досвідом газетярської роботи - Ярослава Гаврилюка.

 

Усі ми та інші жителі Волинської області знаємо прізвище Ярослава, яке близько двох десятків років тому вперше з'явилося під статтями ще тоді «старої» «Волині». Як дивувалися ми його мужнім матеріалам, які вже тоді - в часи «кучмізму» - містили гостру і справедливу критику недолугих владних чиновників, корумпованих правоохоронців, митників, суддів та нерадивих господарників.

 

Спливав час, мінялася влада: керманичі, політична ситуація... Але не змінювався Гаврилюк - він завжди знаходив гострий матеріал для своїх публікацій! Читачі газети не лише з Ковельщини, а й з багатьох інших районів області знали у кого шукати дієвого захисту. Темами статей Ярослава Миколайовича завжди були реальні проблеми та інтереси громади.

 

Чим пояснити те, що вже більше півроку керівництво «Волині-нової» взагалі не друкує публікацій за підписом Ярослава Гаврилюка? З соціальних мереж нам відомо, що весь цей час журналіст наполегливо працював, регулярно надсилав у редакцію суспільно-значимі для нашого регіону матеріали. Серед них:

-     «Життя рятуватиме новий реанімобіль» (надіслано 4 грудня 2013 р.),

-     «Один жертвує на революцію, інший - на себе» (9 грудня),

-     «Для чого було судитися з газетою?» (18 грудня),

-     «Громаду міста «надули» з новим сміттєвозом» (25 грудня),

-     «Виконком проголосував за «липове» рішення?» (21 січня),

-     «Ковельське віче засудило кровопролиття у Києві» (22 січня),

-     «Ковельтепло» купить мерії нову іномарку» (24 січня),

-     «Народна рада є і на Ковельщині» (28 січня),

-     «Прокурор застеріг міських депутатів...» (7 лютого),

-     «Ковель звертається до Путіна - через Ржев» (4 березня),

-     «Площу в Ковелі назвуть на честь героїв Майдану» (19 березня),

-     «На бульварі єднали Україну» (22 квітня),

-     «Авіаполігон «Повурськ» потребує підтримки» (5 травня),

-     «Громада просила священика не залишати приход» (12 травня),

-     «Хочуть заборонити Компартію і Партію регіонів» (30 травня).

 

Хто дав право позбавляти читачів Волині інформації на подібну тематику? Навіть по назвах статей можна судити про їх актуальність. Однак жоден з перелічених матеріалів, опубліковано не було. Зі слів Ярослава, дізнаємся, що будь-які пояснення причин, зі сторони редакції, відсутні.

 

Незбагненними для нас є наслідки судової тяганини, затіяної таким-собі підприємцем-громадянином Нагорником навколо статті Ярослава Гаврилюка, опублікованої ще 08 грудня 2012 року «Самоуправство забудовника «кришували» чиновники?». Так виглядає, що саме інспірований судовий процес став приводом для подальших репресій стосовно журналіста, і вчинено це було не без участі чиновників, а причиною цього була гостра критика, Ярославом «провладців»... Очевидно, що ці «утаємничені» чиновники використали Нагорника (по якому на даний час вже порушено кримінальне провадження за ознаками ряду злочинів, і який намагався стягнути з Ярослава 20 тисяч гривень моральної шкоди, по суті за правду, що своїм рішенням підтвердив суд, який припинив ці недолугі намагання!), ніби-то, таку собі «торпеду», якою запланували підірвати інформаційний простір Ковельщини. Про витівки чиновників, про їх навколоземельні та навколомайнові оборудки громадськість повинна знати! Але, напевне, в когось є інша думка.

 

Нас здивувала позиція керівництва редакції, яке замість того, щоб підтримати свого ковельського кореспондента у відстоюванні чесного імені газети, почало здійснювати проти нього репресії, заставляючи відмовитися від захисту своїх законних інтересів у судовому процесі. Навіть після того, як журналіст і редакція вийшли переможцями із судової тяжби, головний редактор Згоранець замість елементарного заохочення «нагородив» незаконною доганою.

 

Подальші намагання власкора Гаврилюка у законний спосіб відстояти власну позицію закінчилися наказом головного редактора про скорочення посади власкора із звільненням його з роботи.

 

Шановні депутати Волинської обласної ради! Такі дії головного редактора газети «Волинь-нова» Олександра Згоранця вважаємо ні чим іншим, як розправою над Ярославом Гаврилюком за журналістську та громадянську позицію, цензурою, переслідуванням за критику, утиском преси в цілому.

 

У газеті «Волині-нова», яка зареєстрована, як комунальне підприємство, і співзасновником якої є Волинська обласна рада, подібним ганебним явищам - не місце! 

 

Просимо Вас, шановні депутати обласної ради, як співзасновників газети «Волинь-нова», вжити усіх заходів щодо збереження мережі власних кореспондентів, які завжди були з'єднуючою ланкою територіальних громад з виданням.

 

Просимо також Вас переглянути установчі документи редакції «Волині-нової» з метою відновлення паритетного управління на рівні з іншим співзасновником - трудовим колективом цього комунального підприємства».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4490
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду