Нардеп Василь Пазиняк хоче заборонити рекламу ліків і переривання трансляції фільмів на ТБ

23 Квітня 2013
6764

Нардеп Василь Пазиняк хоче заборонити рекламу ліків і переривання трансляції фільмів на ТБ

6764
І таким чином захистити права споживачів
Нардеп Василь Пазиняк хоче заборонити рекламу ліків і переривання трансляції фільмів на ТБ

Народний депутат, член фракції «Батьківщина» Василь Пазиняк пропонує заборонити рекламу ліків на телебаченні, а також припинити переривання фільмів анонсами і рекламою. Він ініціював відповідний законопроект № 2900 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо врахування прав споживачів (телеглядачів) при розміщенні реклами в Україні)», що вже зареєстрований в парламенті.

 

На думку, народного депутата, прийняття законопроекту сприятиме недопущенню зловживань та правопорушень у сфері розміщення реклами в Україні.

 

«Прийняття закону сприятиме захисту громадян від неконтрольованого потоку реклами, запобіганню вживання громадянами, без попередніх консультацій з лікарями із встановленням правильного діагнозу захворювання, з урахуванням індивідуальних фізіологічних особливостей та протипоказань організму кожної конкретної людини, лікарських засобів, інформацію про які вони отримали з реклами на телебаченні і радіо, у друкованих засобах масової інформації, зовнішньої реклами у населених пунктах та на транспорті, що сприятиме зниженню захворюваності та підвищенню працездатності громадян України», - йдеться у пояснювальній записці.

 

Василь Пазиняк пропонує виключити частину ст. 26 закону «Про лікарські засоби», відповідно якої дозволяється реклама лікарських засобів, які відпускаються без рецепта. А також внести зміни до статей 13, 21, 26, закону «Про рекламу». Зокрема автор проекту хоче виключити зі ст. 13 «Реклама на телебаченні і радіо» слова: «Трансляція кіно- і телефільмів,  за умови їх тривалості до 42 хвилин,  не  може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси  програм, передач).

 

Трансляція кіно- і телефільмів, за умови їх тривалості від 42 до  70  хвилин,   може   перериватися   рекламою   або   будь-яким редакційним,  авторським  чи  інформаційним  матеріалом (включаючи анонси програм,  передач) один раз,  за умови їх тривалості від 70 до 90 хвилин - два рази. Трансляція кіно- і телефільмів тривалістю понад  90  хвилин  може  перериватися   рекламою   або   будь-яким редакційним,  авторським  чи  інформаційним  матеріалом (включаючи анонси програм,  передач) кожні  30  хвилин  за  умови,  що  після останньої перерви фільм продовжується не менше 20 хвилин включно».

 

Як повідомляла «Детектор медіа», раніше народні депутати неодноразово намагалися повністю заборонити рекламу ліків на телебаченні, але в результаті їм вдавалося її обмежити лише частково.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6764
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду