ПРОЕКТИ
11:46
Четвер, 4 Квітня 2013

Рівненська журналістка виграла суд щодо відмови надати інформацію про закупівлі з бюджету

Рівненська журналістка виграла суд щодо відмови надати інформацію про закупівлі з бюджету

Рівненський окружний адміністративний суд підтвердив протиправність відмови у наданні інформації журналістці Рівненсько-Волинського інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада». Про це повідомляє Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП).

 

Журналістка Рівненсько-Волинського інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада» Антоніна Торбіч оскаржила у суді відмову Регіонального інформаційно-комп'ютерного центру Рівненської облради надати детальну інформацію про закупівлю системи зв'язку «відеоконференція», здійснену 2011 року. Юридичну допомогу журналістці надавала медіа-юрист Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП) Людмила Опришко в рамках проекту «У-Медіа» Інтерньюз Нетворк за підтримки АМР США.

 

За телевізори, керовану PTZ-камеру, вебкамери, спікерфони, спліттер, комутатор для Регіонального інформаційно-комп'ютерного центру з обласного бюджету було  витрачено 338 тис. 353 грн. Таку суму рівненським журналістам назвали у 2012 році. Закупівлю обладнання комунальний заклад Рівненської облради «Регіональний інформаційно-комп'ютерний центр» здійснив у ТОВ «ІТ-Рішення».

 

Антоніна Торбіч звернулася до Рівненської облради з проханням про доступ до детального кошторису обладнання та копій договору, яким була передбачена закупівля згаданої системи. Згодом запит потрапив до комунального закладу «Регіональний інформаційно-комп'ютерний центр». Там відмовили у наданні повної інформації, посилаючись на те, що договором між ним та ТОВ «ІТ-Рішення» передбачено нерозголошення інформації фінансового або комерційного характеру відносно сторін договору. А дозволу на розголошення інформації ТОВ «ІТ-Рішення», мовляв, не надало.

 

«Така відмова у наданні інформації та документів прямо суперечить Закону України «Про доступ до публічної інформації». Законом передбачено, що доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, не може бути обмежено», - заявила адвокат, медіа-юрист Людмила Опришко, коментуючи рішення суду на користь рівненської журналістки.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5542
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
Ні, не користуюсь!
Не знаю що таке push-сповіщення
Інше або коментар:


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
16.2% (12)
 
Ні, не користуюсь!
55.4% (41)
 
Не знаю що таке push-сповіщення
25.7% (19)
 
Інше або коментар:
2.7% (2)
 
Загалом відповідей: 74
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop