Спад на рекламному ринку польського ТБ

12 Лютого 2002
959

Спад на рекламному ринку польського ТБ

959
Здавалося б, в Польщі в першій половині 2001 року відбувся ріст більш ніж на 15% прибутків від реклами в публічному ТБ і радіо…
Спад на рекламному ринку польського ТБ
Рецесія світової економіки не заохочує до інвестицій в медіа. За підрахунками видання “The Economist”, спад на рекламному ринку США вимірюється сумою в 8 млрд USD. Стосується це, в першу чергу, тих медіальних гігантів, бюджети яких є сильно залежні від рекламних надходжень. Власне, йдеться про основних фігурантів світового телевізійного бізнесу. Здавалося б, в Польщі в першій половині 2001 року відбувся ріст більш ніж на 15% прибутків від реклами в публічному ТБ і радіо…. Але треба розуміти номінальний характер цієї цифри, адже такий результат не враховує видатків рекламодавців, які досягли його за рахунок агресивної політики знижок. Доказом цього є хоча б оскарження телекомпанією TVN дій по демпінгу рекламних розцінок публічним телебаченням і медіа-холдингом OMD-Poland. Результатом такої політики було здобуття 45% ринку телевізійної реклами, а також зниження загальної вартості рекламного пирога, котрий ділять між собою усі станції.

Стагнація на ринку викликала також стагнацію медіа-холдингів. В результаті цього повстали 3 крупні суб”єкти: Magna Global Polska, PowetCom i Media One. Перший з них контролює біля 20% видатків на рекламу в телебаченні, а його обороти перевищують 200 млн USD. Два інші діють на основі домовленостей з метою захисту перед великим конкурентом. Всі холдинги і групи мають в сумі обороти понад 600 млн USD, що їм забезпечує досить сильну позицію у стосунках з видавцями. Найбільші з останніх ділять рекламний ринок наступним чином: публічне телебачення (це наземні канали TVP-1, TVP-2, TVP-3 регіональний, супутниковий TV-Polonia) – 40% (недосяжна мрія українського державного телебачення в теперішньому вигляді); POLSAT (наземні, власне, POLSAT і TV-4, супутниковий POLSAT-2, і пакет іноземних супутникових каналів на власній платформі) – 23%; і TVN (наземний TVN і супутниковий інформаційний канал TVn24) – 16%*.

* TeleTop, Warszawa 2002
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
спеціально для “Детектор медіа
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
959
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду