Amnesty International закликала українську владу припинити тиск на громадських активістів

Amnesty International закликала українську владу припинити тиск на громадських активістів

10:58,
8 Листопада 2017
1458

Amnesty International закликала українську владу припинити тиск на громадських активістів

10:58,
8 Листопада 2017
1458
Amnesty International закликала українську владу припинити тиск на громадських активістів
Amnesty International закликала українську владу припинити тиск на громадських активістів
Правозахисники вкотре розкритикували ухвалений парламентом та підписаний президентом закон «Про запобігання корупції», який, зокрема, зобов’язує антикорупційні організації та активістів подавати щорічні декларації про доходи.

Міжнародна неурядова, некомерційна організація Amnesty International закликала українську владу припинити тиск на антикорупційних активістів та громадські організації.

Про це повідомляє «Громадське радіо» з посиланням на прес-службу Amnesty International.

«Українська влада має припинити переслідувати та залякувати активісток, активістів та громадські організації, а також забезпечити, щоб нові законопроекти надмірно не обмежували їхні права на свободу вираження та на свободу асоціації», — цитує «Громадське радіо» повідомлення прес-служби AI.

Правозахисники розкритикували ухвалений парламентом та підписаний президентом закон «Про запобігання корупції», який, зокрема, зобов’язує антикорупційні організації та активістів подавати щорічні декларації про доходи.

«Нові вимоги щодо звітності дискримінаційні за своєю природою та націлені на антикорупційних активістів/активісток, що порушує їхні права на свободу вираження та на свободу асоціації», — наголошують в AI.

В організації висловили невдоволеність тим, що після критики зазначеного закону до розгляду Верховної Ради надійшли законопроекти, які пом’якшують ці вимоги, але вони так і не були ухвалені.

«Закликаємо Верховну Раду негайно переглянути чинне законодавство та запропоновані законопроекти і забезпечити, щоб закони, які регулюють діяльність недержавних організацій та їхніх співробітників і співробітниць, не накладали невиправданих обмежень відповідно до зобов’язань України, передбачених міжнародним законодавством про права людини», — наголошується у повідомленні.

Як повідомляв «Детектор медіа», 6 жовтня громадські організації наголосили, що законопроекти №6674 і №6675 запроваджують необґрунтовану додаткову звітність для усіх громадських об’єднань та закликають українську владу скасувати норми про е-декларування для громадських активістів до 31 грудня 2017 року.

Свою позицію громадські активісти висловили у спільній заяві та запропонували альтернативні шляхи вирішення проблеми.

Нагадаємо, 23 березня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"», внесений президентом Петром Порошенком 14 березня. Закон був ухвалений з урахуванням поправки Тетяни Чорновол, якою зобов’язано до е-декларування громадські організації, що здійснюють антикорупційну діяльність, а також всіх контрагентів установ та організацій, що отримують кошти з програм міжнародної технічної допомоги, спрямованих на протидію корупції.

24 березня Верховна Рада спробувала скасувати результати голосування за закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"», але їй не вистачило голосів.

Голова громадської організації «Детектор медіа» та шеф-редактор порталу «Детектор медіа» Наталія Лигачова вважала, що Президент України Петро Порошенко мав ветувати ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» та повернути його до Верховної Ради з його пропозиціями.

25 березня Коаліція провідних неурядових організацій «Реанімаційний пакет реформ» звернулась до президента Петра Порошенка із закликом повернути до Верховної Ради ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» для термінового повторного розгляду з виключенням норм, «які порушують права громадян і загрожують розвиткові демократії в Україні».

Попри це зміни до закону про е-декларування було підписано президентом 27 березня і 30 березня закон набув чинності.

Зміни до закону про електронне декларування розкритикували міжнародна правозахисна організація Freedom House, міжнародна антикорупційна мережа Transparency International та українське представництво «Transparency International Україна».

У вересні РПР закликав владу усунути дискримінаційні недоліки у законопроектах щодо публічного звітування ГО та невідкладно їх ухвалити.

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду