ПРОЕКТИ
11:57
Вівторок, 26 Вересня 2017

Держдепартамент США закликав російську окупаційну владу скасувати вирок журналістові Миколі Семені

У заяві зовнішньополітичного відомства США також наголошується, що «Крим залишається невід’ємною частиною України, і Сполучені Штати залишаються незмінними в підтримці територіальної цілісності та суверенітету України»
Держдепартамент США закликав російську окупаційну владу скасувати вирок журналістові Миколі Семені
Держдепартамент США закликав російську окупаційну владу скасувати вирок журналістові Миколі Семені

Сполучені Штати висловили глибоку стурбованість рішенням суду в окупованому Росією Криму, який визнав журналіста Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Миколу Семену винним за звинуваченнями в сепаратизмі.

Про це повідомляє Радіо Свобода, посилаючись на заяву зовнішньополітичного відомства США.

«Це засудження засноване на тому, що пан Семена критикував російську окупацію та спробу анексії Криму у своїх статтях. Ми закликаємо російську окупаційну владу скасувати вирок панові Семені, дозволити йому відновити журналістську діяльність, припинити кампанію з метою придушення інакодумства в Криму», – йдеться в заяві.

Держдепартамент також повторив свою позицію, що «Крим залишається невід’ємною частиною України, і Сполучені Штати залишаються незмінними в підтримці територіальної цілісності та суверенітету України».

Як повідомляв «Детектор Медіа», президент «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» Том Кент назвав необґрунтованими звинувачення проти кримського журналіста Миколи Семени, також зазначивши, що вирок, винесений підконтрольним Кремлю судом в Криму, має бути скасований.

«Справа проти журналіста Семени є навмисною спробою змусити замовкнути незалежні голоси в Криму. Інша мета цієї справи – перешкоджання журналістській місії «Крим.Реалії» – надавати широкий спектр новин та інформації жителям Криму», - заявив Том Кент.

Читайте також

Нагадаємо, в квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.

22 вересня підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя оголосив вирок кримському журналісту Миколі Семені. Журналісту призначено покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір назвав вирок автору «Радіо Свобода» і «Крим.Реалії» Миколі Семені, якого окупаційний суд у Криму засудив до 2,5 років умовно через його публікації, порушенням свободи вираження думки і свободи засобів масової інформації.

Представництво ЄС в Україні заявило, що вирок кримському журналісту Миколі Семені порушенням свободи думки та свободи медіа на анексованому Росією півострові. Представництво  також наголошує, що Європейський Союз закликає негайно зняти з Миколи Семени всі обвинувачення, а також негайно звільнити всіх, кого ув’язнили з порушенням норм міжнародного права.

Міністерство інформаційної політики України надіслало звернення до Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України для відповідної правової реакції на вирок, винесений кримському журналістові Миколі Семені на анексованому Росією півострові 22 вересня.

Міністерство закордонних справ України висловило протест проти рішення окупаційного суду Крима, яким українського журналіста Миколу Семену засуджено до 2,5 років умовно.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
235
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
Ні, не користуюсь!
Не знаю що таке push-сповіщення
Інше або коментар:


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
14.4% (13)
 
Ні, не користуюсь!
54.4% (49)
 
Не знаю що таке push-сповіщення
26.7% (24)
 
Інше або коментар:
4.4% (4)
 
Загалом відповідей: 90
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop