ПРОЕКТИ
15:32
Середа, 13 Вересня 2017

У Каховці журналістів попросили піти з засідання виконкому, посилаючись на «захист персональних даних» дітей

Водночас на вході до зали засідань виконкому висів перелік винесених на порядок денний питань із усіма прізвищами неповнолітніх, яких стосується те чи інше рішення
У Каховці журналістів попросили піти з засідання виконкому, посилаючись на «захист персональних даних» дітей
У Каховці журналістів попросили піти з засідання виконкому, посилаючись на «захист персональних даних» дітей

У Каховці Херсонської області представників ЗМІ «наполегливо попросили» покинути засідання виконкому Каховської міської ради.

Про це повідомив журналіст Олег Батурін на своїй сторінці у Facebook.

Вийти з зали медійників попросив міський голова Андрій Дяченко перед розглядом питань відділу у справах дітей, пов’язаних з призначенням опікунів для дітей-сиріт, їх майном, усиновленням і тому подібним.

«Міський голова Андрій Дяченко наполегливо просить покинути залу представникам преси. За його словами, це пов’язано з тим, що персональні дані дітей, що лунатимуть при розгляді таких рішень є конфіденційною інформацією», – написав журналіст.

При цьому, за словами журналіста, на вході до зали засідань виконкому висів перелік винесених на порядок денний питань із усіма прізвищами дітей, яких стосується те чи інше рішення.

Читайте також

«Виходить, те, що намагаються приховати від вух журналістів, будь-кому іншому дізнатися можна просто в коридорі міської ради», – зазначив Олег Батурін.

«Приміром, при розгляді аналогічних питань на засіданні виконавчого комітету Новокаховської міськради пресу за двері ніхто не виганяє. А доповідачі і члени виконкому попросту не озвучують прізвища і інші персональні дані неповнолітніх. Як правило, відсутні ці дані і в розміщених на офіційних сайтах органів місцевого самоврядування проектах рішень виконкомів», – написав також пан Батурін.

Ситуацію представнику ІМІ у Херсонській області прокоментувала спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи та кадрової політики Каховської міської ради Ганна Садова.

«Журналістів під час розгляду цих питань ми завжди просили покинути приміщення, бо діє Закон про захист персональних даних. Те, що цього разу список було оприлюднено – помилка спеціаліста, який готував ці питання, але це не означає, що ми могли розглядати ці питання у присутності представників преси», –  сказала пані Садова.

Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний зауважує, що гласність засідання може обмежуватися, якщо питання стосуються інформації з обмеженим доступом. Водночас він звертає увагу, що вимоги залишити засідання, коли чиновники публічно вивісили на загал частину даних, виглядають дивно.

«Конфузним та нелогічним є той момент, що частина даних, яку намагалися вберегти від розголошення чиновники, була публічно вивішена для загального ознайомлення, тому такі вимоги голови у тій ситуації, що склалася, не знаходять під собою жодного, окрім формального, підґрунтя», – наголосив медіа-юрист.

Як повідомляв Детектор Медіа, Комітет з питань свободи слова та інформаційної діяльності Верховної Ради підготував до реєстрації у парламенті законопроект про порядок висвітлення діяльності органів влади та органів місцевого самоврядування.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
263
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
Ні, не користуюсь!
Не знаю що таке push-сповіщення
Інше або коментар:


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
16.9% (13)
 
Ні, не користуюсь!
54.5% (42)
 
Не знаю що таке push-сповіщення
26.0% (20)
 
Інше або коментар:
2.6% (2)
 
Загалом відповідей: 77
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop