ПРОЕКТИ
17:07
Понеділок, 21 Серпня 2017

Заступниця голови РДА на Миколаївщині забороняла зйомку через те, що «школа перебуває у власності голови райради»

Перша заступниця голови Новобузької районної держадміністрації (Миколаївська область) Наталя Завальнюк забороняла місцевому журналісту Юрію Черемісу знімати в школі №1 міста Новий Буг без погодження з власником будівлі, яким, за її словами, є голова райради.
Заступниця голови РДА на Миколаївщині забороняла зйомку через те, що «школа перебуває у власності голови райради»
Заступниця голови РДА на Миколаївщині забороняла зйомку через те, що «школа перебуває у власності голови райради»

Про це вона заявила місцевому журналісту Юрію Черемісу в телефонній розмові, повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

Місяць тому частина будівлі новобузької школи №1 завалилась, тому журналіст відправився відзняти матеріал про те, як місцева влада вирішує цю проблему, але отримав телефонний дзвінок від чиновниці Наталі Завальнюк із забороною.

«Є глава районної ради, який є власником цього майна (будівлі школи). Юрій Анатолійович, для того, щоб вести відеозйомку, ви хоча б повинні довести до відома директора школи і власника майна. Розумієте? Тобто спочатку певна процедура», – заявила Завальнюк.

Журналіст почав сперечатись, говорячи про те, що школа є комунальною власністю, тобто суспільною, а журналіст має право проводити там зйомку.

«Юрій Анатолійович, не треба прикриватися законом про журналістську діяльність! Для того, щоб знімати, ви повинні звернутися до власника. Є власник майна, ви власника майна до відома не поставили, є процедура, щоб туди потрапити, в це майно», – відповіла перша заступниця голови РДА.

Медіа-юрист Інституту масової інформації Максим Ратушний зазначив, що заява чиновниці не має під собою жодного юридичного підґрунтя.

«Вимоги, які були озвучені по телефону до журналіста, крім безглуздого формулювання, не мають під собою ніяких юридичних підстав. А озвучені з вуст першого заступника голови райдержадміністрації вимоги можуть оцінюватися як спроба тиску на журналіста, шляхом введення його в оману щодо належності власності», – вважає Ратушний.

Нагадаємо, 18 серпня у Миколаєві на Центральному ринку продавчині м’ясного відділу накинулись на журналістів ТРК «Україна», інтернет-видань NikLife та Shipovnik.ua, які знімали перевірку на ринку.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
643
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop