ПРОЕКТИ
14:22
Четвер, 10 Серпня 2017

У Чернігові відмовили блогеру в доступі до інформації, нагадавши, що за копії протоколів він мусить заплатити

У Чернігівській міській раді відмовили місцевому блогеру, громадському активісту Олександру Гашпару в наданні протоколів засідань містобудівної ради, посилаючись на відпустки чиновників
У Чернігові відмовили блогеру в доступі до інформації, нагадавши, що за копії протоколів він мусить заплатити
У Чернігові відмовили блогеру в доступі до інформації, нагадавши, що за копії протоколів він мусить заплатити

Про це інформує представник ІМІ у Чернігівській області.

«При цьому повідомляємо, що згідно з частиною 2 статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» у разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати витрати на копіювання і друк», - йдеться у відповіді на запит пана Гашпара.      

Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний вважає відмову необґрунтованою.

«Розпорядник посилаючись на ч. 4 ст. 20 Закону веде мову про подовжений строк розгляду запиту (20-денний), проте відповідно до вказаних положень, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.

В обгрунтування такого продовження розпорядник наводить проблему відсутності підписів та перебування відповідних осіб у відпустках – проте ні одне, ні інше не є належним обгрунтуванням, оскільки описані проблеми не стосуються проблем з наданням великих обсягів інформації і не стосуються пошуку серед значної кількості даних (причини, що описані у законодавстві)», – зазначив Ратушний.

Читайте також

Як зазначає представник ІМІ, Олександр Гашпар запитував важливу суспільно-важливу інформацію – протоколи засідань архітектурно-містобудівної ради. На цій раді розглядаються усі проекти містобудівної документації та окремі проекти будівництва і реконструкцій об’єктів архітектури на території Чернігова.

Олександр Гашпар - відомий в місті блогер, що викриває корупційні схеми в місцевій владі. Відмову надати йому інформацію він пов’язує з особистими ставленням чиновників міськрад до нього.

Як повідомляв «Детектор Медіа», у липні Інститут масової інформації зафіксував 5 випадків погроз, 4 випадки інтернет-тиску, по 2 випадки обмеження доступу до публічної інформації та політичного тиску щодо журналістів.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
456
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop