ПРОЕКТИ
12:26
Середа, 19 Липня 2017

НСЖУ вимагає проведення парламентських слухань з питань безпеки журналістів і свободи слова

І міліція, і суд, і прокуратура були і лишаються пов′язані, заявляє Національна спілка журналістів України
НСЖУ вимагає проведення парламентських слухань з питань безпеки журналістів і свободи слова
НСЖУ вимагає проведення парламентських слухань з питань безпеки журналістів і свободи слова

Національна спілка журналістів України вимагає проведення парламентських слухань з питань безпеки журналістів і стану свободи слова в Україні.

Про це заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко, представляючи дослідження «Злочини проти журналістів: спецрозслідування».

За його словами, боротьба з безкарністю за злочини проти журналістів є ключовим пріоритетом діяльності НСЖУ.

«Ми вимагаємо проведення парламентських слухань з питань безпеки журналістів і стану свободи слова в Україні. Адже зараз немає відчутного прогресу у розслідуваннях злочинів, скоєних проти журналістів. Не розкриті злочини, скоєні проти журналістів у часи Майдану, хоча минуло вже понад три роки, немає прогресу у розслідуванні злочинів, що сталися вже за нової влади. Ми не бачимо чесного намагання знайти і покарати винних, тому ставимо за мету домогтися публічного звіту влади і слідства», – наголосив пан Томіленко.

Автори резонансних розслідувань про вбивства та побиття журналістів в Україні, вміщених у газетному спецвипуску Національної спілки журналістів України «Злочини проти журналістів: спецрозслідування», дійшли висновку, що або правоохоронцям нічого сказати, або за всім цим стоять політичні інтереси.

«Україна, наші дні. Майдан, ще не залитий кров’ю… Репортери виконують свою роботу і самі перетворюються на об’єкти полювання. Помаранчевий жилет – ще не бронежилет! – з написом «Преса» стає не захистом, а фактично закликом до насильства. За всі роки незалежності в країні не постраждало стільки представників вітчизняних та зарубіжних ЗМІ, як 1 грудня 2013-го… Голови, розбиті кийками та камінням, світлошумові гранати, кинуті під ноги, зламані руки, кулі – тоді ще гумові! – якими намагалися поцілити в очі… Безкарність була їм відповіддю. І ще поради гуртуватися і удосконалювати самозахист. Бо у влади, як завжди, є більш масштабні завдання», – коментує проблему безкарності відома журналістка, власкор в Україні незалежної «Новой газеты» Ольга Мусафірова.

Читайте також

Довідково:

У газеті «Злочини проти журналістів: спецрозслідування» подано офіційну позицію Національної спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів та чотири резонансні розслідування: «Мені здається, щось важливе відбулося під час останньої поїздки Шеремета у Москву» (про вбивство Павла Шеремета, автор – Інна Золотухіна, опубліковане в газеті «Факти»), «Справа фотокора» (про побиття фотокореспондента LB.ua Максима Требухова, автор – Богдана Євсеєва, опубліковане на «Українській правді»), «У Черкасах «сипляться» справи Євромайдану» (про побиття фотокореспондента а Ігоря Єфімова, автор – Маргарита Чимирис, опубліковане у виданні «Фокус»), «Пов′язані однією кров′ю» (про побиття знімальної групи каналу СТБ у Харкові, автор – Влад Абрамов, опубліковане в газеті «Дзеркало тижня»).

Газета поширюється серед працівників ЗМІ по всій Україні в рамках кампанії Національної спілки журналістів України по боротьбі з безкарністю, яка триває з роковин смерті Павла Шеремета і  до 2 листопада – Міжнародного дня боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
425
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
Ні, не користуюсь!
Не знаю що таке push-сповіщення
Інше або коментар:


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
16.7% (13)
 
Ні, не користуюсь!
55.1% (43)
 
Не знаю що таке push-сповіщення
25.6% (20)
 
Інше або коментар:
2.6% (2)
 
Загалом відповідей: 78
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop