ПРОЕКТИ
18:58
Середа, 12 Липня 2017

Комітет свободи слова рекомендував парламенту прийняти за основу проект змін до закону про реформування друкованих ЗМІ

12 липня 2017 року на засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити проект за основу.
Комітет свободи слова рекомендував парламенту прийняти за основу проект змін до закону про реформування друкованих ЗМІ
Комітет свободи слова рекомендував парламенту прийняти за основу проект змін до закону про реформування друкованих ЗМІ

Члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендували парламенту ухвалити за основу проект закону №6560 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації, внесений народними депутатами України Вікторією Сюмар, Ольгою Черваковою, Олександром Сочкою, Богданом Онуфриком та іншими.

Нагадаємо, члени Комітету свободи слова 8 червня зареєстрували проект закону №6560 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації

Читайте також

Проект передбачає внесення змін до низки статей, а саме щодо виділу редакцій з засобів масової інформації (оскільки деякі редакції діють як структурні підрозділи). Їх відповідно не можна реорганізувати чи змінити склад їх засновників. Натомість виділ передбачає створення окремої юридичної особи у тому числі на підставі рішення суду.

Зміни стосуються й надання можливості розпочати реформування тим редакціям, які не встигли це зробити у 2016 році; також, з огляду на судову практику,  потреби чітко визначити підсудність таких справ; забезпечення здійснення ефективного моніторингу процесу реформування; визначення строку для укладення угоди про зміну складу засновників друкованого ЗМІ (без такої угоди неможливо завершити процес реформування); врахування різноманіття організаційно-правових форм редакцій та необхідних способів припинення редакції. Чинний закон не надає трудовому колективу  інструментів впливу на засновника у випадку його бездіяльності. Зміни дозволять у судовому порядку досягати необхідного результату.

Нагадаємо, 24 травня відбулися комітетські слухання «Реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації, досвід, перешкоди, рішення»

Варто нагадати, що 37 з 244 друкованих ЗМІ та редакцій здійснили перереєстрацію із збереженням назви, цільового призначення, мови видання, тематичної спрямованості.

Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» вступив в силу з 1 січня 2016 року. Реформа друкованих ЗМІ відповідно до закону розрахована на три роки до кінця 2018 року.

Фото: Світлана Остапа

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
376
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop