ПРОЕКТИ
15:12
Понеділок, 23 Січня 2017

Захист Миколи Семени оскаржить лінгвістичну експертизу ФСБ

Захист кримського журналіста Миколи Семени оскаржуватиме лінгвістичну експертизу, представлену ФСБ Росії в обвинувальному акті.
Захист Миколи Семени оскаржить лінгвістичну експертизу ФСБ
Захист Миколи Семени оскаржить лінгвістичну експертизу ФСБ

Про це повідомило видання «Крим.Реалії».

Нагадаємо, 20 січня в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, кримський журналіст «підготував статтю під назвою «Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму», в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

Адвокат журналіста Еміль Курбедінов заявив, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ'єктивна і не відповідає дійсності.

«Згідно з нею, Микола Семена представлений як ненависник, який зазіхає на територіальну цілісність Росії. І, очевидно, що в очах суду він буде представлений саме як такий ненависник. Ми однозначно оскаржуватимемо цю експертизу», – повідомив він.

Захист журналіста також планує представити у суді альтернативну лінгвістичну експертизу, яку на замовлення адвокатів пана Семени провів доктор політичних наук, професор Кубанського державного університету Михайло Савва.

«Вона зовсім не схожа з тією, яку представила ФСБ, і відображає об'єктивну реальність того, що хотів сказати Микола Семена у своїй публікації. Цю експертизу ми представимо в суді», – сказав Еміль Курбедінов.

В експертизі Михайла Савви містяться висновки про те, що міжнародне право не підтверджує російські кордони в тих межах, які зараз заявляє російська влада (включно з Кримом). Тож немає ніяких кордонів, до порушення яких можна закликати.

Нагадаємо, у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович, а також Міністерство закордонних справ України, яке вимагає припинити переслідування пана Семени.

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня, відхилив скаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ. На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом дорівнюють нулю.

5 жовтня  Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени. 

6 грудня 2016 року стало відомо, що російська ФСБ закінчила слідство у справі кримського журналіста Миколи Семени.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
336
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop