ПРОЕКТИ
12:07
Понеділок, 19 Грудня 2016

На Хмельниччині журналіст поскаржився Омбудсмену на місцевий суд

Журналіст хмельницького інтернет-видання «Незалежний громадський портал» Дмитро Шеремета звернувся зі скаргою до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської через відмову Кам’янець-Подільського міськрайонного суду (Хмельницька область) у наданні копії автобіографії судді Олени Швець
На Хмельниччині журналіст поскаржився Омбудсмену на місцевий суд
На Хмельниччині журналіст поскаржився Омбудсмену на місцевий суд

Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

За словами журналіста Шеремети, він хотів дізнатися дату народження судді Олени Швець. Ці дані потрібні йому для роботи над матеріалом.

«Спочатку я запитав дату народження у самої судді, однак вона відмовилась відповідати, сказала, що це інформація особистого характеру. Вже після цього я подав офіційний запит», - розповів журналіст ІМІ.

Запит до суду Шеремета надіслав електронною поштою 5 жовтня. У відповіді, яка датована 13 жовтня, зазначається, що «автобіографія судді Швець О. Д. знаходиться у її особовій справі і це є інформацією про особу та максимально обмеженою». Крім того, йдеться у документі за підписом голови суду Романа Савчука, особові справи державних службовців є документами для службового користування.

Отримавши таке пояснення, журналіст звернувся зі скаргою щодо надання безпідставної відмови до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Читайте також

У відповіді представника Уповноваженого з питань дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді України Ірини Кушнір зазначено, що звернення журналіста для проведення перевірки обставин скеровано до Кам’янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області.

«16 грудня, після того як я поцікавився долею свого звернення у прес-секретаря місцевого відділення поліції, мені зателефонували і повідомили, що у цій справі немає ні кримінального, ні адміністративного порушення. Правоохоронці посилаються на те, що інформація, про надання якої я звертався, – це персональні дані», – розповів журналіст.

Офіційну відповідь від поліції  пан Шеремета має отримати 19 грудня.

Медіа-юрист ІМІ Роман Головенко зазначив, що дата народження особи не завжди є відкритою інформацією.

«Дійсно дата народження особи не завжди є відкритою інформацією. Щодо процедурної тяганини при оскарженні журналістом відмови в наданні інформації, то вона спричинена невдалими змінами до Кримінального кодексу, прийнятими нещодавно, які номінально зробили незаконну відмову в інформаційнім запиті журналіста кримінально караним діянням. Відповідно, заяви про незаконність відмови в журналістских запитах розглядаються тепер Нацполіцією, а не офісом Омбудсмена, але в таких справах рівень суспільної небезпеки практично завжди є невеликим і кримінальне провадження не відкривають. З огляду на це, якщо журналіст має намір добиватися притягнення до відповідальності посадовців розпорядника за відмову в запиті, то при його написанні просто не варто зазначати свій журналістський статус», - прокоментував юрист.

Нагадаємо, 14 листопада редактор сайту «Доступ до правди» Леся Ганжа подала позов до Київського окружного адміністративного суду з вимогою визнати протиправними дії Служби безпеки України (СБУ) та зобов’язати її надати інформацію на запит про пенсіонерів-переселенців.

 

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
930
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop