8 жовтня парламент має розглянути законопроект Кабміну про іномовлення

8 жовтня парламент має розглянути законопроект Кабміну про іномовлення

6 Жовтня 2015
2160

8 жовтня парламент має розглянути законопроект Кабміну про іномовлення

2160
8 жовтня парламент має розглянути законопроект Кабміну про іномовлення
8 жовтня парламент має розглянути законопроект Кабміну про іномовлення

В четвер, 8 жовтня, до порядку денного Верховної Ради включено законопроект №2334а «Про систему іномовлення України», внесений Кабінетом Міністрів України.

 

Відповідно до законопроекту, в Україні за рішенням Кабінету Міністрів утворюється державне підприємство «Іномовна телерадіокомпанія України» (ІНТУ) на базі державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення"» та ТОВ «Банківське телебачення».

 

Фінансування ІНТУ передбачено з державного бюджету України окремим рядком у розмірі не менш як 0,04% видатків загального фонду держбюджету за попередній рік. Також джерелами фінансування ІНТУ можуть бути: кошти, отримані від продажу власної теле- і радіопродукції, від трансляції реклами, плата за надання користування авторськими та суміжними правами, добровільні, благодійні та спонсорські внески, пожертвування фізичних та юридичних осіб (крім анонімних пожертвувань) та інші надходження, не заборонені законодавством.

 

Раніше голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар звернулася до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана з листом, в якому від імені Комітету просила включити до порядку денного пленарних засідань на сесійний тиждень 6-9 жовтня законопроект №2334а «Про систему іномовлення України» та інші медійні законопроекти.

 

Нагадаємо, 1 жовтня о 12.00 розпочала роботу українська мультимедійна платформа іномовлення, запущена Міністерством інформаційної політики на базі державних телерадіокомпаній «Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення"», «Банківське телебачення» (БТБ) та інформаційного агентства «Укрінформ».

 

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 червня ДТРК «Всесвітня служба УТР» та інформаційне агентство «Укрінформ» були передані від Держкомтелерадіо до сфери управління Міністерства інформаційної політики. Ще раніше, в березні, до Мінініформполітикибуло передано телекомпанію Національного банку «Банківське телебачення» (БТБ).

 

13 липня Кабінет Міністрів України вніс до парламенту законопроект «Про систему іномовлення України».

 

12 серпня на засіданні уряду міністр інформаційної політики Юрій Стець представив презентацію мультимедійної платформи іномовлення України.

 

28 серпня на засіданні уряду Юрій Стець презентував новий логотип українського каналу іномовлення - UATV. Слоган каналу - «Завжди поруч».

 

17 вересня державна ТРК «Всеукраїнська служба УТР» змінила у своїй ліцензії логотип УТР на UATV (в ефірі буде використовуватися логотип UA).

 

30 вересня на засіданні уряду Юрій Стець оголосив про запуск мультимедійної платформи іномовлення 1 жовтня. Він наголоси, що для повноцінного створення мультимедійної платформи іномовлення ще потрібні два голосування у Верховній Раді та підпис Президента під законом «Про систему іномовлення України».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2160
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду